DE HULSTERSCHE cMARKT DOOR L. LOCKEFEER Rumufi Men treft er koeien, heusche koeien en ook onheusche...: HULST is ongetwijfeld een der meest typische stadjes van Nederland. Van welken kant ge Hulst nadert, steeds rijst daar hoog en slank de toren van de machtige Gothische kerk, in wier schaduw het stadhuistorentje preutsch en pronkerig schouwt over oude gevels en daken. En rond al die schilderachtige straatjes en steegjes de hooge, groene wallen, waarop 's zomers rijen mach tige boomen, trotsch en majestueus, hun zingende kruinen als geweldige groene bouquetten spiegelen in het mediteerende water der vesten. Midden in dat schilderachtige oude plaatsje de markt met haar mooie kastanjes, en haar grootsteedsche kiosk. De markt, het centrum en de trots van ieder rechtgeaard Hulstenaar. De markt, dat is het hart van Hulst, waar wat te „kaike" valt, wanneer het feest of kermis is. Wat heeft daar al een vreugde geschaterd Hoe dikwijls hing er de geur van oliebollen, frites en gerookte paling hoe vaak reeds klonk er de „schoone" mu ziek van „sierken" en zwaar dreunende carroussels. Ja, hoe menigmaal hebben de oude, grijze trapgevel- tjes van enkele markthuizen geschud en gedaverd bij de klaterende en schetterende marschen, ter ge legenheid der befaamde Hulstersche muziekfeesten. Overzicht van de Hulster markt op Maandag, die goed bezocht wordt en een der meest veelzijdige markten van Zeeuwsch - Vlaanderen is. varkens voor den handel, die slecht gaat wegens den verboden uitvoer.... ....en ook de marktkoopman ontbreekt niet. Maar meer waren de maan-lichte avonden en nachten, die stil hun droom weefden over de oude markt, waar het donkere silhouet oprees van den toren, als 'n trouwe wachter in den nacht. In de markt heeft Hulst iets van zijn oude voor rechten behouden de markt is een der groote bestaansmiddelen van Hulst geworden. Want de Hulstersche markt, die eiken Maandag plaats vindt, trekt veel volk van den buiten, dat zijn in- koopen komt doen. Voor vele winkels en café's is Maandag dan ook de drukke dag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 16