NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo hallo hier is de perdienst van den officieélen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, ia ge oorloofd. Men meldt ons uit Stoppeldijk, dat de Boerenleenbank in de kom der gemeen te grond heeft aangekocht met bet doel hierop een kassierswoning te plaatsen. Een goed besluit. Indien alle banken dit voor hun kassiers hadden gedaan, zou de uithuizigheid en lust tot verre reizen bij deze functionarissen misschien niet zulke afmetingen aangenomen hebben. Uit Lewedorp vernamen wij, dat men daar een wielerstadion gaat openen. Voorloopig zal men zich houden aan een grasbaan. Op de dagen dat er geen renners in de wei zijn, kunnen de koeien er nog van profiteeren Men seint ons uit Axel, dat daar drie maal achtereen, binnen korten tijd, een vijftigjarige echtvereeniging is gevierd, door verschillende paren. De gouden standaard van het huwe lijk heeft toch nog niet te lijden van de devaluatie en inflatie Te Zuiddorp heeft een veearts, voor leden van den Jongen Boerenstand, een lezing met lichtbeelden over het paard gehouden. Sommige plaatjes waren zóó schril, dat enkele toeschouwers en later een nacht-merrie van kregen. De kok van de P.Z.E.M., die een kook demonstratie hield in de gymnastiek zaal te Kortgene, heeft slechts weinig belangstelling van het publiek gehad. De kok had eens „aan de brug moe ten werken".... dan zou het Noord- Bevelanders gestroomd hebben Onze correspondent te Oost- en West- Souburg schrijft ons, „dat de plaatse lijke zangvereeniging een uitvoering gaf, welke, gezien het stormachtige, koude weder, goed bezocht was." Het tocht b\j storm zeker zóó in de Oost- en West-Souburgsche woningen, dat de menschen beter beschutte plek jes opzoeken Van 25 Breskensche gehuwde man nen ontvingen w\j een telegram, dat zich in hun gemeente een comité heeft gevormd om de dames een gratis kook cursus te geven. Het telegram eindigde met het volgende bemoedigende spreek woord: „Als de nood het hoogst is, is de redding het meest nabij." Het comité voor ontwikkeling en ontspanning der werkloozen heeft te Middelburg zijn beschermelingen ver gast op een voorstelling van „Dood water". Nog wordt gestreefd naar een opvoe ring van „Het levende lijk". Uit Vlissingen vernamen wij dat een amatrice-zangeres niet op de kiezers- lijst is geplaatst, omdat herhaaldelijk gebleken is, dat zij geen „stem" heeft. Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren De Edelachtbare Heer O.C.E.M. Dieriek, de nieu we burgemeester der Zeeuwsch- Vlaamsche ge meente Overslag. Een aardig havenzicht te Vlissingen bij vertrek van de mailboot der Maatschappij Zeeland. Lenteteekenen. In de Middel- burgsche grachten worden de vogelhuisjes weer geplaatst. De athletiekvereeniging E.M.M. te Middelburg vierde Zaterdag 16 Maart haar 10-jarig bestaan. Foto van bestuur en leden in de bloemen. Tijdens het korte en onverwachte bezoek, dat Prinses Juliana Vrijdag en Zaterdag aan Middelburg bracht, konden we nog even een glimp van H.K.H. op de foto vastleggen, terwijl de Prinses de woning van den commissaris der Koningin binnentrad. Een kijkje bij de woning van den com missaris der Koningin, waar de Prinses logeerde, als de auto's voorrijden, terwijl het publiek fotograaf incluis op eerbiedigen afstand wordt gehouden. De Koninklijke auto wordt bij het vertrek van de Abdij door velen met belangstelling nagekeken en toegewuifd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25