KclÓclcü?. om Cfo&cunJJie In Oldenburg hebben de varkens dik I spek.... en de boeren dikke koppen I Een conferentie in de boerenhofstede. De bewoners zijn even bol en vet als de prachtige worsten en kammen, die aan de zoldering hangen. De lieftallige doch ter van boer Lamp- leen,Marianne Hop pe, die te juister tijd de situatie weet te redden. Boven Sli- ne, GarstaLöclc, geeft Jolanthe kaar diner. OE lieflijke naam Jolanthe behoort dezen keer eens niet aan een meisje, maar aan een varken. Dat zwijn komt, zonder het zelf te weten, in een allermoeilijkste positie. Een deurwaarder haalt het namelijk uit den stal, en legt er beslag op, omdat boer Lampken hardnekkig weigert nog een klein bedrag aan belasting te betalen. Het geld is wel voorhanden, maar de boeren in Oldenburg hebben nu eenmaal dikke koppen. Men is het dan ook roerend met elkaar eens en niet alleen komen ze geen van allen op de openbare verkooping, maar ze verhinderen zelfs, dat andere gegadigden het verkooplokaal kunnen bereiken. Dit is nog maar het begin van den strijd, want spoedig komen aller hande complicaties het tot nu toe glasheldere geval vertroebelen en eerst dan begrijpt men pas goed waarom deze Lumina-Füm oor spronkelijk Krach um Jolanthe genoemd werd. Mèt de algemeene lief de voor het zwijn stijgt de bijzondere liefde voor de menschen onder elkaar en zooals gewoonlijk komen ook daaruit weer verschillende onaangenaamheden voort. Het kabaal groeit met het uur en het slot zou zeker een geweldig strafproces zijn geweest, indien een pienter meisje de situatie niet op het juiste oogenblik had gered. Zooals steeds in een film te zien wordt gegeven, blijkt ook hieruit weer de superioriteit van de listigheid der vrouw, die, als zqwil, een heel dorp te glad af kan zijn. Ten overvloede kunnen we nog mededeelen, dat deze film gemaakt werd naar het gelijknamige stuk van August Hinrichs, dat in 1933 met groot succes werd opgevoerd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 28