orgens... ..'s QTliddag 's CLvonds K was eens een lieve, optimistische ziel. Voor 's middags zijn de gekleede blouses van kant en satijn, de tuniekjaponnen, de donkere japonnen van erèpe satin, crêpe de chine, zandcrèpe e.d., waarvan de rokken tot aan den énkel reiken en die gegarneerd zijn niet-fijne écrukleurige kant, met geribde of geruwde witte zijde, met jabots, strassknoopen, bloemen langs de halsopening enz. enz. Voor 's middags zijn de gekleede mantelcostuums en de complets. Een mantelcostuum bestaat uit blouse, rok en heelen of driekwart mantel, en een complet uit japon met driekwart of langen mantel. Voor 's middags zijn de kleine satijnen en fijn strooien hoedjes met veeren, met uitstekende voiles, met aigrettes, bloemen, lint enz. en ook de groote gekleede hoeden met afhangende linten. Voor 's middags zijn de handschoenen van fijn glacé en suède met opengewerkte, bestikte en met plooien bewerkte kappen. Voor 's middags zijn de zijden liandtasschen, de suède handtas- schen met verchroomd nikkelen of bakeliet sluiting de lakschoen tjes en suède schoentjes met hooge hakken en een bandsluiting, (féén gespen op de middagschoenen. En 's avonds georgette-crêpe satin crêpe craquelé - crêpe armure lange rokken sleepjes ronde en puntige toeloopende cape's avondtasclijes van veeren, van kraaltjes, van bont, van pailletten avondmantels van fluweel, van git-paillet- ten, van brocaat. t En dan zijn er dinerjaponnen gekleed en minder gekleed (robes de petit diner) avond-blouses van kant of lamé, gala-toilet ten, baljaponnen, en zoo maar gewone avondjaponnen, enne. N» tien heerlijke dagen reisden Miep en haar man door naar Holland, Miep in het trotsehe besef een uitstekend gekleede vrouw te Zijn. Wat zouden ze in Holland opkijken Miep arriveerde in de volle glorie van een Parijsch hoedje met een ondeugende halve voile, een alleraardigst reiscomplet van lichtgrijs met donkerblauwe garneering en coquette schoent jes Die Miep. wat is die elegant! vond de familie. Na een week zei niemand meer wat en na veertien dagen vroeg men elkaar gniffelend heb je Miep gezien. Het papiertje waarop Loes alles had geschreven was in den koffer zoek geraakt en weldra wist zij geen weg meer in al die mooie nieuwe spullen en toen trok zij maar lukraak aan wat zij zelf mooi vond. Zij ging uit theedrinken in een avondjapon, zij droeg zware box calf rijgschoenen bij een blauw marocain middagtoilet en lakschoe nen bij een wollen jumper, zij droeg '11 groenen hoed bij een roodc japon en de cape van haar beige avondjapon bij een beige sportrok en de. familie zei hoofdschuddend hoe kan iemand zich zóó toetakelen Wij iiuikrn rili/.r lezeressen er op attent tint van de op deze bladzijde voorkomende afbeeldingen (iF.FN patronen verkrijgbaar zijn. die jarenlang in tie binnenlanden had gevegeteerd. Het leven leek uitzichtloos, want de grauwe wade der verveling lag dik gespreid over de dagen. Toen kwam opeens alles tegelijk. Eerst een erfenis - toen brak de tijd voor het zoo vurig ver langde verlof aan. Toen was er net toevallig een vroegere school vriendin tegelijkertijd in Parijs. Deze een elegante, bereisde vrouw bood gul haar geleide aan bij het doen van de noodige inkoopen. Miep. het Indische vrouwtje, was in de wolken. Ik moet van alles hebben zuchtte Miep en telkens als zij een aardig japonnetje of een kwiek hoedje zag wilde zij wel zoo naar binnen hollen om het te koopen, maar daar kwam niets van in. Een garderobe wordt verdeeld in 's morgens, 's middags en 's avonds, doceerde de vriendin die het wist. Voor 's morgens zijn de sportieve modellen, de dunne wollen jurkjes, de een voudige mantelpakjes met gehaakte of gebreide pullovers, de wan delschoen met stevige hakken, de nollen scarfs, de nappa hand schoenen, de gladde, simpele jurken met de wijde sportjassen en de eenvoudige hoedjes met heel weinig garneering alleen maar een stijf veertje (geen struisveeren 's morgens Voor 's morgens zijn de tweed- en kasha-stoffen de wollen georgette de shantung en de pongé-zijde, de liandtasschen van mantelstof met leeren handvatten, passend hij muts of sjaaldas.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 32