20 JAAR LANG DE „DAGELIJKSCHE DOSIS" GENOMEN Salts KrUschen Hier is zij dan HEES Co. EDELMAN - BEDELMAN 34 De piano waar U op gewacht hebt De Mini-piano is een pracht instrument om te zien, te hooren en te bespelen; door haar afmetingen in iedere kamer te plaatsen; door haar moderne lijn past zij zich aan bij elk modern interieur en de parelende toon en soepele aanslag maken haar tot de lieveling van het publiek. En de prijs is slechts f 295Reeds menigmaal is de ver zuchting geslaakt: „Indien wij onze oude piano maar kwijt konden, kochten wij direct zoo'n nieuwe". Wij ruilen Uw oude piano in voor de hoogste waarde. Wij leveren franco huis. Betaling wordt in overleg met den kooper geregeld. Reiskosten worden bij aankoop vergoed. Vraagt eens inlichtingen over de Mini-piano (catalogus No. 7) of over onze kleine vleugel a f495.—. Occasions nog voordeeliger. N.V. Delft om vry van Rheumatiek te blijven. Toen zij 58 was, had deze vrouw rheumatische pijnen. Ze nam Kruschen Salts om ze kwijt te raken. En hier is zij nu nog steeds vrij van rheuma tische pijnen nog steeds trouw aan de dagelijksche dosis Kruschen Salts, die zij nu twintig jaar lang genomen heeft. „liet doet mij genoegen 1' te kunnen vertellen," schrijft zij, „dat ik meer dan 20 jaar lang Kruschen Salts neem eerst in Engeland en toen hier zeven jaar lang. Ik begon er in Engeland mee tegen rheumatische pijnen en rond dat het me zoo goed deed, dus ging ik er mee door. Sinds ik hier ben. heb ik nog geen rheumatische pijnen geheid. Ik ben nu 78 jaar, en zal doorgaan Kruschen Salts te nemen zoolang ik leef, juist de kleine dagelijksche dosis als opgegeven. Mevr. E. Indien de afvoerorganen niet behoor lijk functionneeren. zullen afvalstoffen zich in het lichaam ophoopen, welke VERVOLG VAN PAG. 13 de gezondheid ernstig kunnen scha den, o. a. het urinezuur, waardoor meestal rheumatische pijnen ontstaan. De „dagelijksche dosis" Kruschen Salts spoort de afvoerorganen tot geregelde werking aan. zoodat alle schadelijke stoffen uit het lichaam worden ver wijderd en zich nooit meer kunnen ophoopen. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbe grepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de bui ten verpakking de naam Rowntree Handels-Maat schappij Amsterdam voorkomt. Imp. X.V. Rowntree Handels-Mij., Heerengracht 209, Amsterdam-i Zij keek naar hem op en glimlachte. Het bleek niet waar te zijn, dat de aardigheid er af was die was op won derbare wijze teruggekeerd en hij ging voort „Porteus was er, de schil derijen-expert. Hij wou me eens zien. Het schilderij is een bekende copie jaren geleden op de markt gebracht als een Leonardo, en nu afgezakt tot een Luini. Porteus heeft gegierd en gebruld, omdat uw oom er in geloopen was." „O, wat een opluchting. Ik ben ziels blij. Toch wel hartelijk van hem, dat hij u liet roepen." „Dat deed hij, om uw oom nog meer te sarren het schijnt een vriendschap van het venijnige soort te zijn. Hij zei maar aldoor, als hij tusschen 't lachen door spreken kon tenminste .- „Zelfs je huisknecht, Beach zelfs je huisknecht kon zien, dat 't niets was." „Arme oom Beach. Ik heb medelijden met hem." „Ik ook. Maar hij heeft zich kranig gehoudenEnfin, we hebben nu belangrijker dingen te bepraten. Vertelt u me eens van Axminster, en hoe u op het vermoeden bent gekomen „O, ik dacht al dadelijk, toen u zei, dat mijn oom aan boord ging in „Die lamme Fransche haven. Ik weet 't." „En toen. enfin, ik zou graag beweren, dat ik gevoéld heb, dat u van adel was, maar ik zal niet liegen. Ik heb Eccles „mylord" tegen u hooren zeggen." „Laten we hier vandaan gaan," zei lord Robert. „Er zijn hier zooveel tij gers en kindermeisjes. Als alle land- loopers heb ik den laatsten tijd heel wat uurtjes in 't park doorgebracht, en ik weet een stille bank. Dit is trouwens de plek, waar ik Eccles ontmoet heb, en ik zit in doodsangst, dat hij wéér binnen komt stappen met zijn majes- tueuzen tred, ofschoon hij zooeven druk bezig was, de schoenen van uw oom in de rekken te zetten. Ik wil geen critiek uitoefenen op een lid van uw familie, maar ik moet zeggen, dat uw oom meer schoenen heeft, dan iemand in zijn heele leven kan dragen.... Wat komt Ax minster hier doen t" „IJ zoeken." Zij waren buiten ge komen, in de warme zon, toen zij voortging „Hij is bang, dat u in Chi cago vermoord bent. Tsjicago zegt hij." „Daar mag ik niet zoo erg hard om lachen, want ik heb 't zelf ook gezegd, tot juffrouw Gore me verbeterde tusschen twee haakjes, wat is dat een vrouw grooter dan koningin Elisabeth. Zij heeft gezorgd, dat ik niet ontslagen werd." „Is dat zulk goed nieuws 1" „NatuurlijkU wilt me toch zeker niet zien verhongeren Gelooft Axminster echt, dat ik vermoord ben, of denkt hjj, dat ik het vermogen van de familie gestolen heb Op school zei hij al nooit Waar heb ik mijn pot lood gelaten maar Wie heeft mijn potlood gestolen?.. Hij denkt natuur lijk dat ik het geld verduisterd heb." Opeens keek hij haar aan. „Denkt u dat ook „Nee, ik niet." „Dan bent u goed en schrander ook want ik héb 't niet gestolen. Ik heb 't geld tot de laatste penny op Ash well's Nationale Bank gezet, en die sloot toen meteen. Maar ze zeggen, dat 't volkomen safe is, dus ik krijg het wel gauw los." Hilda werd zich bewust van een ont zaglijke verlichting, onmiddellijk ge volgd door de overtuiging, dat zij nooit aan zijn eerlijkheid getwijfeld had. Men hoefde hem maar even in de oogen te kijken, vond zij, om hem te vertrouwen. En zij blééf hem in de oogen kijken. „Mag ik dan aan uw broer vertel len, dat alles in orde is „Nee zeker niet!" „Maar dan gaat u toch dadelijk naar hem toe, is 't niet Hij heeft er zoo over getobd." „Best. Laat hem nog maar 'n poosje tobben. Ik zal het zoo zuur voor hem maken, als ik kan. Ik neem 't hem erg kwalijk, dat hij over is gekomen, om me na te gaan. Ik wil hem trouwens echt niet ontmoeten, voor ik het geld heb, of tenminste precies weet, wanneer ik 't krijgen kan." Zij hadden nu lord Robert's bank bereikt, die inderdaad afgezonderd stond, en leeg was ook. Zij gingen zitten. „Maar u gaat hem toch zeker niet bedienen Maandagavond t" „O, is dat voor hém, ons groote diner Met het hoofd naar achter lachte hij hartelijk, zijn mooie gelijke tanden toonend. „Ik ga hem vast en zeker bedienen inzooverre tenminste, dat ik alles bij hem vandaan zal hou den, wat hij 't liefste eet." „Maar hij zal u herkennen." „Dan wordt het een prachtige toets voor zijn manieren. Welke houding hoort een heer eigenlijk aan te nemen, als hij zijn lang-verloren en diep-gezon- ken broer herkent onder de bedienden bij een diner, dat te zijner eere gege ven wordt „Zoudt u 't niet naar vinden „Ik zou daverend genieten. Alleen ben ik hard bang, dat hij zijn oogen geen seconde naar het personeel op slaat." „Ik ben natuurlijk doodzenuwach tig." „O, komt u ook zei lord Robert. „Dan zal ik 't beste bij u brengen kaviaar en kasdruiven en onze beste wijntjes." Weer trof het haar, zooals het haar al dikwijls getroffen had, dat een echte aristocraat er zich absoluut niets van aantrekt, hoe anderen over zijn gedrag oordeelen. In een democratische om geving, waar ieders positie min of meer afhangt van de opinie van alle anderen, wordt die onverschilligheid zelden be reikt, zelfs niet door den eigengereidste. Als zij zelf bijvoorbeeld, onder soort gelijke omstandigheden, een betrekking als dienstbode had aangenomen, had zij zich wel niet precies geschaamd, zoo peinsde zij, maar dan had zij toch willen uitleggen, dat zij niet anders gekénd had. Lord Robert vond dit niet noodig. Zij vroeg: „Waarom bent ueigenlijk huisknecht geworden Had u niets an ders kunnen gaan doen „Er deed zich niets anders voor alleen Eccles. En het is zoo grappig geweest. Ik zou het niet graag gemist hebben. Gaat u maar eens na dan had ik bijvoorbeeld nooit kennis ge maakt met juffrouw Gore." WORDT VERVOLGD PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdap. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam. "sGravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62)4 per kwartaal of f0.12Vj per week. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Interc. 15866. AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. Tel. Interc. 35170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 24.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 36