DE ATHLETIEKCOMPETITIE VAN DE K.N.A.U, waarden. Het mooiste van deze compe titie is, dat aller kansen gelijk zijn, om dat degenen, die in de athletiek reeds iets bereikt hebben, n.l. A- of B.-klasser zijn, betere prestaties moeten leveren dan een C.-klasser om hetzelfde aantal punten te bemachtigen. Zoodoende is het moge,lijk, dat b.v. 'n voetbalvereeniging gemakkelijk de baas blijft over een spe cifieke athletiek-vereeniging. Dat is juist het mooie van deze com petitie en daarom is het zeer aanbeve lenswaardig voor alle voetbal-, korfbal-, zwem-, wandel- en alle andere sport- vereenigingen, om zich althans op de hoogte te stellen van alle ter zake door de K.N.A.U. gestelde bepalingen en voorwaarden. De secretaris van 't Dis trict Zeeland, de heer Imanse, Korte Delft F. 24, Middelburg, geeft alle gewenschte inlichtingen. Een volgende maal hopen we eens iets te vertellen van een ander onderwerp, dat momenteel de leiders van de Zeeuw- sche voetbalbeweging bezig houdt, n.l. de school voetbal wedstrijden. Voetbal. MiddelburgDosko 11. De laatste wedstrijd van Middelburg eindigde in een gelijk spel. De Middelburgsche aanval in actie. 'n Schermutseling in het veld tijdens den wedstrijd MiddelburgDosko. yoor degenen, die belang stellen in athletiek, zal het niet onopgemerkt gebleven zijn, dat de K.N.A.U. in den tijd, dat de reorganisatie heeft doorgewerkt, speciaal aandacht besteed heeft aan en plannen ont worpen voor degenen, die tot heden de athletiek negeerden. Het is overbekend, dat de athletiek niet de groote belangstelling heeft, welke andere sporten mogen trekken. Beoefenaren van andere sporten geven toe, dat de athletiek als bijsport eigenlijk onmisbaar is. En toch beoefent men deze sport- niet of heel weinig. Waarom eigenlijk t Meestal blijft de voetballer, hockeyspeler, zwemmer, korfballer enz. enz. het antwoord op die vraag schuldig. Zij weten het eigenlijk niet en het is louter een vooroordeel tegen de athletiek, dat hen ervan weerhoudt om deze sport, den grondslag van alle andere sporten, te gaan beoefenen. Zij hebben ongelijk, omdat de athletiek zoo mooi is, omdat de athletiek zoo nuttig is voor ieder sportman, ja, we zouden haast zeggen onmis baar als training voor ieder, die in een anderen tak van sport iets wil bereiken, dat boven het middel matige uitkomt. Het is bekend, dat Zeeland bij andere provincies ten achter staat in alle takken van sport. Er wordt zoo weinig gevraagd naar de oorzaak en als men het al eens doet, dan schrijft men het toe aan te weinig training. Als men die training dan eens wat beter aanpakte, een goeden raad wilde aannemen om de athletiek niet te ignoreeren, zouden we daar mee in Zeeland meer gebaat zijn, dan door jaar in jaar uit voort te sukkelen op hetzelfde peil. Voor degenen, die geen onbekenden in de athletiekwereld zijn, moet het bekend zijn, dat in de plaatsen, waar een opgewekt athletiek-leven heerscht, ook alle andere takken van sport kunnen bogen op een aantal sublieme krachten. Men ontkent daar niet, dat de athletiek hierin een groot aandeel heeft. Om de hoofdstedelijken wakker te schudden, willen we hen even herinneren aan de wedstrijden, welke de ver- eeniging Middelburg indertijd heeft gehouden. Er werden op die wedstrijden prestaties geleverd, welke er zijn mochten. Wie bereikten echter die schitterende resultaten f Eén naam zij voldoende Schot. Heden ten dage weet de allerkleinste straatbengel u nog te vertellen., wat Schot als voetballer was. Dat zij, die toen bleken goede athleten te zijn, dit geworden waren door het voetballen, zal niemand beweren, maar dat hun voetbalcapaciteiten voor een zeer groot deel mochten worden toegeschreven aan hun athle- tiektraining zal niet zoover bezijden de waarheid zijn. En nu roept de Kon. Ned. Athletiek Unie alle niet- athletén op om deel te nemen aan een competitie. Deze competitie heeft als doel de propageering van de athletiek op groote schaal. Alles en iedereen kan daaraan deelnemen en wel op zeer gunstige voor- Hockey. MiddelburgVen lo 03. Ondanks den heftigen tegenstand wist de Middelburgsche hockeyclub den eersten degradatie-wedstrijd op haar eigen terrein niet eens te winnen. De Middelburgsche verdediging slaat den aanval van Venlo af. De vurige strijd om de meerderheid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19