ZEEUWSCHE OMROEP 23 De werkzaamheden aan de Pier te Vlissingen blijken somtijds 'n zware karwei, waarbij vele handen noodig zijn. De reeds wereldbekende fabrieken van Van Melle te Breekens ondergaan ueer een aanmerkelijke uitbreiding. Foto van het werk. Ongewone tooneelen in het Zeeuwsche land. Zelden zien we in de Zeeuwscht klei als trekkracht gebruik maken van een koe. In het ZeeuwschBelgische grensgebied, waar de grond wat lichter is, zagen we een os hei werk verrich ten van een Zeeuwsch paard. De toren van de Ned. Hervormde kerk te Axel ondergaat 'n voorjaarsschoonmaak. De toren in de steigers. Even zeldzaam is het dorschen met den vlegel geworden, dat evenwel thans ook weer gedeeltelijk in Zeeuwsch- Vlaanderen werd ingevoerd. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook. is geoorloofd. Men meldt ons uit St. Annaland. dat het bestuur van de veilingsvereeni- ging heeft besloten over te gaan tot den bouw van een nieuw veilingsgebouw in de onmiddellijke nabijheid van de haven. Practische menschen daar ginder in St. Annaland. Ze behoeven nu niet ver te loopen om de onverkochte pro ducten in het water te gooien Uit Oostburg schrijft men ons, dat er andermaal een bijeenkomst heeft plaats gehad van luchtvaartbevorde raars. De opkomst was wederom gering en iets nieuws werd niet naar voren gebracht, 't Is al eens meer gebeurd bij de luchtvaart, dat de afwezigen gelijk hadden Te Middelburg is op het politie bureau een hond komen binnenloopen, die niet weg te krijgen was, al animeerden de politie-mannen een langer verblijf absoluut niet. Het beest bleef zich op zijn gemak gevoelen. Heeft zeker 'n baas gehad, die veel in aanraking met de politie is geweest! Onze correspondent te Domburg deelde ons mede, dat daar op 30 April een prinses3efeest zal worden georgani seerd. De schoolkinderen zullen op de markt volksliederen zingen, welken zang men ondersteunen wil met zachte hoorn- muziek. Van liefderijke behandeling zal men meer bemerken dan van hoog loon Men seint ons uit Middelburg, dat 14 bewoners van den Seisweg aan B. en W. een verzoek om verlichting hebben ingediend. Verwacht wordt, dat de gemeente arts een overvloedig gebruik van fruit zal voorschrijven Op een van de laatste mooie voorjaars dagen met hun zomersche warmte hebben de kommiezen te Clinge, nabij de grens, een flinke hoeveelheid bier in beslag genomen. Bij dorstig weer is het smokkelen van azijn meer aan te bevelen. Er zijn den laatsten tijd zooveel per sonen in Zeeuwsch-Vlaanderen geweest, die een klap van 'n paard kregen, dat men denkt aan het treffen van bijzonde re beschermingsmaatregelen voor land bouwers. Wanneer zal men eens iets gaan doen voor menschen die met bankiers om- aan 1 Te Breskens is iemand door den dokter naar huis gebracht, die door een vrachtauto over zijn voet gereden was. Te Vlissingen zag mei hetzelfde gebeuren met een dame, die bij een uitverkoop onder den voet geloopen was. Uit Sint Jansteen telefoneert men ons, dat waarschijnlijk onder deze gemeente een groote weverij zal worden gebouwd, die vele handen werk zal geven. Laten we hopen, dat we hier niet met 'n samenweefsel van verdichtselen te doen hebben. Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25