0 29 HET BEGIN Barcarolle'' begint met een gondelvaart van Giacinta (Lida Baarova) en haar oudere vriendin. Straks zal de Don Juan (Gustav Fröhlich) trachten in kennis te komen met de bekoorlijke Giacinta. HET VERVOLG de lieftalligheid van het meisje maakt den Don Juan voor het eerst van zijn leven normaal verliefd. Amerikaansche sensatie van de boven ste plank, sensatie uit San Francisco's onderwereld en society, oogenschjjn- l\jk 'n vreemde combinatie, doch in werkelijkheid typeerend voor de moderne Amerikaansche mentaliteit, en een liefdessen satie uit 't romantische Venetië, geraffineerd onwezenlijk, doch vol Zuidelijke uitgelaten heid in een omlijsting van verfijnde weelde. De Amerikaansche film is van Warner Bros en heette oorspronkelijk „Fog over Frisco", terwijl „Barcarolle" een der nieuwste UFA-films is, waarbij men het heeft aangedurfd op de nuchtere film terrei nen in Berlijn het zonnige Venetië te imi- teeren. Dit laatste is volledig gelukt, wat men ook aan de foto's zien kan. Voor de rest is het Gustav Fröhlich die het Zuidelijke temperament vertegenwoordigt, wat naar ons inzien wel een wat al te groote spe culatie is op de menschelijke fantasie. In de film uit San Francisco wordt geen meter aan de verbeelding overgelaten, doch wordt men gedwongen het geheele verhaal te accepteeren. Dit was noodzakelijk, omdat het voor onze begrippen moeilijk is in den gedachtengang van een meisje te treden dat, uit loutere zucht naar avontuur, met de onderwereld in relatie staat, terwijl haar stand en positie het tegendeel zou doen ver moeden. Die liefhebberij kost haar tenslotte het leven en dan zit men tegelijk hals over kop in de spannende achtervolging van den onbekenden misdadiger. Prachtig zijn de verschillende typen gecreëerd en met groote kennis van zaken is deze film opgebouwd, zoodat geen oogenblik de interesse verflauwt. Integendeel, deze neemt toe tot het felle einde, waarbij aan menigen mond een zucht van verlichting zal ontsnappen. HET SLOT Met een afscheid voor eeuwig eindigt de Venei'iaansche film.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29