door Civis Barbier, die rheumafiek had r»uscbcn Salts KALOT) URMA (ytcF/Vy 30 vertelt hoe hij aan het werk blijft Vrij van steken of pijnen! Een barbier, die ook slachtoffer van rheumatiek geweest is, schrijft „Ik ben ongeveer 10 jaar geleden het slachtoffer van rheumatiek geweest. Vijf jaar geleden was ik zoo ziek. dat ik slechts met de grootste moeite mijn werk kon voortzetten. Ik ben namelijk barbier van beroep. Na tallooze middelen gebruikt te hebben, werd me ten slotte geraden Kruschen Salts te probeeren. Ik kan met blijdschap zeggen, dat nadat ik Kruschen Salts ongei'eer 12 maanden gebruikt heb, ik nu beter ben dan ik de laatste tien jaar ooit geweest ben. Inderdaad, ik beschouw de rheumatische pijnen als voorgoed verdwenen. W. M." Kruschen bevat zes verschillende zouten. Dit is de verklaring van de veelzijdige werking van Kruschen Salts het overtollige urinezuur, dat de rheu matiek veroorzaakt, wordt verwijderd, dit zuur, en andere schadelijke stoffen, kunnen zich nooit weer op- hoopen Uw geheele wezen, lichaam en geest zullen door Kruschen frisch, gezond en energiek blijven. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbe grepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buiten ver pakking de naam Rowntree Handels- Mij. Amsterdam voorkomt. Imp. N.V. Rowntree Handels-Mij., Heerengracht 209, Amsterdam-C. 99 Hebt U haar handen gezien Een opmerking, niet voor haar ooren bestem^ maar een vernietigend oor- deel:„onverzorgd".En uit na latigheid onverzorgd! Want ook handen, die in het huis houden en beroep nog zoo ruw werk doen, kunnen haar zacht, verzorgd uiterlijk be houden, wanneer zij slechts op de juiste wijze worden be handeld. Wrijft Uw handen 's avonds voor 't naar bed gaan met wat Kalo- derma-Gelée in en U voorkomt rood en ruw worden. Kaloderma-Gelée houdt Uw handen jong en teer en maakt reeds geïrriteerde huid weer glad en soepel. Maakt U eens deze eenvoudige proef: Wrijft U een wei nig Kaloderma-Gelée op handrug, pols en vingers. Masseert en kneedt ze een minuut lang krachtig. U zult zien dat de huid de Gelée in dien korten tijd geheel in zich heeft op genomen en merkbaar gladder en elastischer is geworden. Uaat de Ka loderma-Gelée gedurende den nacht inwerken en let op het resultaat! N. B. Kaloderma-Gelée maakt niet vettig en is daarom bijzonder aangenaam in het gebruik. PRINCIPES Het verhaal van den man, j die uit „principe" nooit kocht wat hij niet noodig j j had en daardoor den dood vond. IIKT IIKSfl K TKK U HZOK<;i.N<; DKK HANDEN F W O L F F SOHN'KARLSRUH E DE man met den bak met luci fers, die sedert elf uur dien morgen tegen den rand van het trottoir gestaan had, stond onrustig heen en weer te schuife len, nu eens op den eenen, dan weer op den anderen voet steunend. Mannen en vrouwen, die gingen lunchen, of reeds van hun lunch terugkwamen, haastten zich langs hem heen. Ook hij had zich in die haastende menigte kunnen be geven, als hij gewild had, maar er waren een tweetal omstandigheden, die hem daarvan terug hielden. Ten eerste had hij dien dag nog geen lucifers verkocht en bovendien had hij nog niets gegeten. Terwijl het gewicht van zijn lichaam scheen toe te nemen, werd zijn hoofd lichter, tot hij op een oogenblik eigenlijk tot zijn eigen verbazing zijn hand op den arm van een voorbijganger legde en vroeg „Zoudt u niet een doosje lucifers willen koopen Excuseer, dat ik u staande houd." y^ijn stem had het accent, dat slechts de Universiteit van Oxford daaraan geven kan en de voorbijganger keerde zich, verbaasd en niet erg ingenomen met het oponthoud, om. Hij heette Neville Sharp en was een klein, mager jongmensch, keurig in de kleeren, met een grooten uilenbril op hij werkte in een antiquarischen boekwinkel. Over het geheel genomen een tamelijk eigen wijs ventje. Hij had zoowat 15 shilling in zijn zak en zou het zich best hebben kunnen veroorloven dit geheele bedrag in het bakje van den luciferskoopman neer te leggen. Ongelukkigerwijze was hij een van die menschen, die veel gemakkelijker een bede om hulp van een medemensch kunnen weerstaan, dan de verzoeking, om een toepasselijk woord aan te halen en daarom ant woordde hij „Men zou in de Londensche straten jaarlijks wel vierhonderd pond kunnen spendeeren en er nog geen goed mee doen. Dat werd zoowat 200 jaar geleden gezegd, en het is nog altijd waar." „Sorry," zei de luciferskoopman. „Ik heb er zelf een hekel aan om te vragen, maar ik heb honger." „Je spreekt alseen welopgevoed man," zei Neville. „Hoe ben je hiertoe gekomen „Sorry herhaalde de luciferskoop man, „maar dat is alleen mijn zaak." Zelfs welopgevoede menschen kunnen ziek worden en hun baantje verliezen, maar hij had geen tijd, dat allemaal aan Neville uit te leggen. „Wilt u zoo goed zijn een doosje van mij te koo pen „Ik rook niet," antwoordde Neville, die boos was over de terechtwijzing. „Maar hier is een sixpence, als je die gebruiken kunt." En uit de vijftien shilling vischte hij een sixpence, die hij op het bakje: liet vallen. De luciferskoopman hood hem een doosje aan. Hij schudde het hoofd. „Neen, dank je. Ik draag nooit luci fers bij mij." „Neemt u alsjeblieft een doosje," hield de luciferskoopman aan, terwijl een lichte kleur hem op de wangen kwam. „Ik bedel niet. Ik vraag u om te koopen." „En ik heb je gezegd, dat ik geen lucifers bij mij draag," antwoordde Neville, het doosje afwijzend. En met een zeker vertoon van goedmoedigheid, liet hij er op volgen „In ieder geval wensch ik je beter succes." Hij ging door met haastige schreden, want er was dien morgen een telefoni sche boodschap geweest, dat een Austra lische cliënt wellicht geïnteresseerd zou zijn in het Britling Psalter. De luci ferskoopman keek naar de sixpence en nam die uit het bakje, alsof hij die den gever achterna wilde gooien. Maar zijn maag gaf hem zoo dringend bevel, dit na te laten, dat hij tenslotte het geld stukje in den zak stak en naar het dichtstbijzijnde koffiestalletje liep. J^eville kwam in zijn winkel aan, om tot de ontdekking te komen, dat hij het alleen met den Australischen cliënt zou moeten afmaken. Zijn patroon zou van Parijs komen vliegen, waar hij met de Bibliothèque National onderhandeld had, maar een telegram deelde zijn onder geschikte mede, dat er mist boven het Kanaal hing, zoodat hij eerst dien avond per trein zou aankomen. Bovendien stond in het telegram een aantal cijfers, die zooals Neville wist de combinatie vormden, waarop het letterslot van de safe geopend kon worden.. Dit slot was een stokpaardje van zijn pa troon, die er nogal kinderachtig ver rukt mee was. Neville had juist tijd, om naar bene den te gaan, het slot te openen en het Psalter boven te brengen, toen de cliënt al voor hem stond, een bareche, kort aangebonden man in nogal scha mele kleeren, maar die een chequeboek in een van zijn uitpuilende zakken droeg. Neville, die hem nog nooit gezien had, kende hem onmiddellijk als het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 30