Silvikrin ixxn Scnuim 36 jaar en ziet er uit als 18 45 Liquid Shampoon IK KAN MAAR NIET SLAPENI 31 type, dat een hoogen dunk van zichzelf heeft, vrijgevig is in groote dingen en beknibbelt op postzegels en kantoor behoeften. „Wel," zei de verzamelaar, even den winkel rondkijkend, „jullie hebt hier een aardige verzameling, maar dat kleine goed is niets voor mij. Ik koop alleen dingen, die werkelijk waarde hebben." Neville zei, dat dit de eenige methode was bij het koopen van boeken. „Als iets zeldzaam genoeg is," ging de verzamelaar voort, „is er altijd een markt voor te vinden. En nu, wat dat Psalter betreftuit welke periode is dat t" Neville, die een beetje verbaasd was, dat de man het boek nog niet te zien had gevraagd, noemde hem de details vijftiende eeuw, waarschijnlijk door een van de broeders van PoldeLimbourg... „All right," zei de verzamelaar, hem in de rede vallend, „vijftiende eeuw, dat is goed genoeg, dat kun je altijd verkoopen. Dat zijn de punten, waar het op aan koint. U denkt," zei hij, Neville met sluwen blik aankijkend, „dat ik niet over waarde moest praten. U vindt, dat ik eerst eens dat boek moest bekijken. Maar ik moet er eerst zeker van zijn, dat het is, wat ik hebben wil. Koop nooit, wat je niet noodig hebt en je zult altijd kunnen koopen, wat je noodig hebt." jVJeville lachte even beleefd bij dit axioma en vertelde z'n eigen ervaring met den luciferskoopman. De verzame laar luisterde naar het verhaal en klopte hem toen goedkeurend op den arm. „Precies," zei hij instemmend. „Zoo moet je het aanpakken. Geven best. Koopen ook best. Maar nooit die twee dingen verwarren. En nooit jezelf opzadelen met dingen, die je niet noodig hebt. U rookt dus niet, hè WTel, dat spaart heel wat geld uit." Neville was blijkbaar in zijn achting gestegen en de verzamelaar was in een uitstekend humeur, toen het Psalter hem tenslotte getoond werd. De margines, die verlucht waren met afbeeldingen van vogels, insecten, engelen, sterren en aap jes, vond hij prachtig. De tien groote mi niaturen konden hem minder schelen. Maar hij kende zijn onderwerp. Hij be keek een en ander nauwkeurig en liet blijken, toen de prijs genoemd werd, dat hij er goed van op de hoogte was voor welk bedrag het boek vroeger reeds in andere handen was overgegaan. Ten slotte richtte hij zich plotseling op en deelde Neville mede, dat hij het koopen zou. Het chequeboek kwam voor den dag, de cheque werd uitgeschreven voor een groot bedrag en geteekend. Toen kwam de quaestie van de levering, die de cliënt op zijn manier oploste. „Ik wil dat ding in mijn hotel niet onder mijn handen hebben. Ik vertrek op Vrydag. Bewaar het zoolang voor mjj. Het is dan bovendien veiliger." Neville stemde toebjj zichzelf overwegend, dat hij dan tevens den tijd had, om de cheque te iilnen. „Ik zal u niet vergeten," zei de ver zamelaar, Neville joviaal op den schou der kloppend, „u hebt ideeën voor een zoo jongen man. Vergeet niet, wat ik u gezegd heb. Koop nooit, wat je niet noodig hebt „En je zult altijd kunnen koopen, wat je wel noodig hebt," vulde Neville aan. Zij lachten beiden. De verzamelaar verliet den winkel en de transactie was afgeloopen. 'J'oen om zes uur de winkel gesloten zou worden, nam Neville Sharp het Psalter op en ging er mee naar beneden, naar de safe. De concierge volgde hem met de bedoeling om twee nieuwe lam pen in te draaien één in de safe zelf en één er voor. Hij had zijn eerste karweitje gedaan, terwijl Neville, die tusschen de flauw verlichte boeken rekken stond, het Psalter weer in zijn zijden omhulsel deed en zorgvuldig op zijn plaats legde. De concierge duwde daarop de deur van de safe half dicht om ruimte te krijgen en concentreerde zijn aandacht op de lamp daarbuiten. Op zijn teenen staande en omhoog reikend, slaagde hij er in de oude lamp er uit te draaien, maar toen hij de nieuwe er in wilde schroeven, weerklonk er plotseling een krakende slag. Verschrikt verloor hij zijn evenwicht en tuimelde tegen de safedeur, die onweerstaanbaar en zonder veel geluid zich achter Neville sloot. „Heiklonk Neville's stem gedempt. „Wat voor den drommel haal je nu uit T Mijn licht is uit De concierge had inmiddels zijn evenwicht teruggekregen en was zich van de situatie bewust geworden. „Kortsluiting. Ik zal een kaars halen." „Gauw, jou dwaas. Zorg, dat ik hier uit kom. Er is niet veel lucht." „Zeker, meneer. Haal zachtjes adem. Ik ben onmiddellijk terug." En inderdaad was hij binnen twee minuten terug met een electriselie zaklantaarn. „Nu, meneer. Geef me de combinatie maar op." Stilte daar binnen. De concierge riep verschrikt en volkomen overbodig „Bent u daar, meneer t De combina tie t" „Dat weet ik," klonk weer de ge dempte stem en zelfs door die stalen deur van een voet dikte klonk het, of de spreker trachtte zijn doodsangst in toom te houden. „Ik probeer het me te herinneren." Weer stilte. De concierge keek op zijn horloge. Er waren vijf minuten voorbij gegaan en hij wist, dat er in de safe geen ventilatie was. Zoo onver schillig mogelijk, riep hij „Hebt u de combinatie niet bjj u ergens opgeschreven f Weer stilte. En toen klonk plotseling een ontzettend gebeuk en gegil, dat den concierge vervolgde bij zijn vlucht naar boven, om een smid te gaan halen, een electricien, of welke andere hulp ook. r7ij hadden een uur werk om de safe open te krijgen en 't was voor Neville juist te laat. Zij vonden het telegram met de coufbiuatie in zijn zak. Hij had dat kunnen lezen en hun de nummers toeroepen, als llij slechts een lucifer had gehad ..Kind. hoe speel je het toch klaar. Je bent 36, hebt 4 kinderen, waarvan de oudste 16 jaar en Je ziet er zelf uit als 1,8 en schijnt niet ouder te worden." zeggen mijn vriendinnen. Ik heb haar mijn geheim verklapt lk wasch om de week, soms om de veertien dagen mijn haar met Silvikrin Liquid Shampoon. Het wordt er heerlijk zacht en zijdig van en stevig, gezond, golvend en glanzend. En deze gezonde pracht, waar ik zelf zoo heel veel plezier in heb. vormt de om lijsting van mijn gezicht, dat ik behandel met de Silvikrin Crèmes; Feborine Dag en Nacht Koop nog heden een flacon Silvikrin Liquid Shampoon en vraag gratis 2 monsters Feborine Crème aan: Silvikrin Laboratorium Verlaatstraat 52-56 Rotterdam de beste Shampoon die de weten schap kent. Gezondheid voor Uw haar. Flacon voor 10 wasschingen met gratis handdoek. LI-251-E Ovomaltine is geen „slaapmiddel". Het is een zuiver natuurproduct, dat Uw organisme alles geeft, waarin het dagelijksch voedsel te kort schiet IN BUSSEN VANAF 60 CENT VERSTERKT OOK U -0yOMAlT}i£ Kent U ook die rustelooze nach ten? Luister dan eens naar dezen goeden raad: Neemt voor het naar bed gaan een stevigen kop Ovomaltine. Zoodra ge dan Uw hoofd neerlegt, komt een behagelijke rust over UI

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 31