cfBst aouxkweek&ri [Kxjn ^exKxlJlJ^heAd MOE SANATOGEN Waarom ik CLh R'xQmO&X, ...de Dan zou U niet meer zoo uitsluitend figebruik zijn. EEN mooie vrouw is een weldaad lijken gang, sterke, lenige spieren en voor de oogen, heeft eens iemand een groot uithoudingsvermogen, gezegd die 't weten kon. Maar Scheeve schouders, kromme gewrich- daar mooie vrouwen schaarsch ten en slappe spieren zijn er ten allen zijn en menschen die 't weten kunnen tijde geweest. Deze onvolkomenheden in steeds grooter getal op dit onder- (om het zoo maar eens te noemen) maansche rondwandelen, moet er iets zijn niet alleen hinderlijk voor het oog, op gevonden worden om een blijkbaar maar, wat veel erger is, schadelijk voor tekort aan te vullen. de gezondheid. Gratie en schoonheid vormen een Slappe spieren kunnen vooral bij bekoorlijk geheel. vrouwen een onaaugenamen toestand Ligt het tweede uiet in ons bereik, veroorzaken. Men moet dan ook niet 37 het eerste heb- wachten tot de ben we min of gevolgen van meer in eigen een dergelijke hand: waarom |S het noodig dat ZOOVele afwijkingmerk- zitten we als I vrouWen geen „houding" baar worden, en zoutzakken J® zich uiten in waarom loopen n©DD©n t/#N©©flZ©0tOllZ© 'n slechte hou- we als droegen medewerkster Amy Gros- dingongebogen we 'n onzicht- u gang, doch men baren emmer kamp W* M°ve in haar moet van jongs aan onzen arm wekelijksche kroniek. af aan bij kiu- waarom hob- deren houding beien we een en gang contro- trap op en loeren en waar strompelen eraf waarom klauteren noodig, door juiste oefeningen de spieren we met malle hijschzwaaien in de ontwikkelen en versterken. Bij de meeste tram en klimmen met hulpelooze grijp- kinderen, ja, bij de meeste volwassenen bewegingen uit een auto, waarom ko- kan een heeleboel ten goede veranderd men we een salon, een restaurant of worden. Rechthouders, speciale corset- een theater binnen met een afgezakten ten en verdere interessante toestellen zyn schouder en een uitgezakte heup, meestal niet noodig, het menschelijk starende naar den grond als zochten we lichaam zonder meer is het beste oefen - er.een houding 1 Waarom. ja, materiaal. Meestal wil men het te moei- waarom dit alles? lijk en te ingewikkeld maken; als het zóó maar een beetje gewóón doen is, Wat zegt u f Is het zoo erg niet fdan ontbreekt de liefhebberij totaal. Kijk maar eens om u heen en ge Maar zoo gewoon maar loopen, ajak- zult zienbij bosjes tegelijk Als gij kes neen, daar is nu niets aan, redeneert er maar eens op gaat letten, dan wemelt menig gansje, en zij vergeet dat het het om u heen vanslordige, veron- systematisch aanleeren van loopen nog achtzaamde houdingen. Wat blieft u niet eens zoo gemakkelijk is. Zenuwen Bloedarmoede f Zwakte Jawel, jongedame, u loopt, d.w.z. Malligheid hoor Traagheid.sleur, u plaatst het eene been voor het andere, laksheid, onverschilligheid, dat is het maar met goed rhythmisch, evenwichtig en niets anders. loopen heeft uw beweging niets uit te Maar. zult gij vragen, aange- staan. Bij het systematisch aanleeren nomen, dat dit werkelijk allemaal zoo van het loopen moet gelet worden op: is - wat moeten wij dan doen om de a. het plaatsen der voeten, bewonderenswaardige, fiere, bevallige b. het natuurlijk heffen der beenen, houding te verkrijgen, die hier niet c. houding van romp en hoofd, genoemd, maar wel bedoeld wordt T d. de armbeweging. Ten eerste dient gij uzelf voortdurend onder alle omstandigheden te obsei - pen goede houding verkrijgt men door vee ren dan zult ge spoedig genoeg I-i de schouderbladen naar achteren bemerken bijv. dat gjj met uw lange te brengen en de borstkas te verruimen beenen niet in gezelschap op een laag door eenige malen diep adem te halen, stoeltje moet plaats nemen, zoodat uw Voor- en achterwaartsche rompbewe- beenen eigens een eind van u af over gingen zijn zeer aan te bevelen. Men den grond slingeren en uw kuiten wel- dient echter bij iedere oefening behoor- liaast op den vloer rusten, of dat gij lijk de ademhaling te regelen, daar hij het loopen uw knieën niet tegen hiervan veel voor het welslagen elkaar moet s too ten of dat gij bij het afhangt, hardloopen niet met uw opgeheven voet Tenslotte nog een opmerking de telkens een halven cirkel in de lucht bewegingen die de huisvrouw bij haar beschrijftdagelijkschen arbeid verricht, als daar Voorkomen is beter dan genezen. zijn buigen, rekken, strekken, tillen, Een middel Neem plaats voor uw bukken, zwaaien, reiken, enz. vormen, spiegelkast en studeer. Bestudeer u als zij doelbewust met een geregelde, zelf en uw bewegingen. diepe ademhaling worden uitgevoerd, Dames Ga voor uw spiegel zitten en een prettige serie gymnastiekoefeningen, oefent bevalligheid. Leert loopen Niet uiterst doelmatig voor het aankweeken het mechanische, suffe voortbewegen van bevalligheid, mits.de huisvrouw van allen dag, maar het krachtige, niet na gedanen arbeid breeduit in een welbewuste, rhythmisclie loopen, dat u stoel zakt met binnenwaarts gezette een natuurlijke charme en gratie zal voeten, een knikkebollend hoofd en een verleenen. Op naar de spiegelkastkrommen rug gjj zult verbluffende resul taten bereikenj) Lichaamsoefening baart IkJl J een ongedwongen, natuur- Ómdat ik graag het advies van erkende experts opvolg! 20.000 schoonheids-spe cialisten, over de geheele wereld verspreid, bevelen met nadruk Paimolive zeep aan. Dat is voor mij afdoende! Bij de bereiding van Paimolive worden rijke hoeveelheden olijf- en palmoliën ge bruikt: de natuurlijke cosmetische midde len. waarvan zelfs de gevoeligste huid den verzachtenden invloed ondervindt! Een uiterst eenvoudige schoonheidsbehan deling's morgens en 's avonds twee mi nuten massage met het fluweelzachte schuim van Paimolive en mijn huid blijft soepel, aantrekkelijk! 2 voor 25 ct. zeep der jeugd! Het kan immers. Met Sanatogen zult Uw kracht geleidelijk vermeerderen. Iedere teug brengt U extra gezondheid, bouwt een reserve in Uw lichaam op, die U in staat stelt dagen van verhoogde inspanning met gemak te dragen. Niet alleen zult gij U beter gevoelen, gij zult ook beter en prettiger werken en gij zult niet na Uw arbeid er vermoeid uitzien. Meer dan 25.000 doktoren hebben schriftelijk gunstig over Sanatogen geoordeeld; tiendui zenden gebruikers hebben dat gevoel van jeugdige gezondheid weer herwonnen met Sanatogen. Waarom zou U het tenminste niet eens een week of twee met Sanatogen probeeren? Reeds na een paar dagen zult gij U beter gaan voelen. Dr. J. N. J. S. te U. schrift Ik zelf gebruikte Sanatogen daar ik zeer afge mat Was en looden beenen had, en ik meen reeds duidelijk de gunstige werking te kunnen bespeuren. Mijn zuster, die reeds een half jaar aan hoofdpijnen, als gevolg van overspanning leed, en tevergeefs veel middelen aanwendde. Voelde zich geheel hersteld en frisch na een maand lang Sanatogen gebruikt te hebben Daar dit de naam van een Nederlandschen dokter is. mag vanzelfsprekend geen naam of adres genoemd worden. Hf» Zenuwsterkend Voedsel

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37