23 ZEVENENTWINTIGSTE HOOFDSTUK Werner Eckart had zich snel aan den nieuwen toestand gewend. Geluk kig had men ook voor hem ski's meegenomen, zoodat hij de lastige srieeuwschoenen in de tent kon laten liggen. Hg was een geoefend ski- looper geweest en was de kunst aan stonds weer meester. De groote energie, die hem in enkele jaren van eenvoudig technisch employé had doen opklimmen tot leider van een groote fabriek, was weer door gebroken. De hersenen, die door het gezwel misschien jaren lang in 't geheel niet en zij glipte den zwarten doorgang in. Natkinson sprong rap toe en zette zijn voet tusschen het hout, dat zich langzaam weer sluiten wou. Holand volgde hem door een lange, donkere, bochtige gang. viel over een paar tredentoen waren zij in een woning, die onbewoond scheen te zijn. Beiden stormden de trap af naar beneden en kwa men op straat, niet ver van de plek, waar Natkinson zijn auto had laten staan. Zij zagen Juanita in haar grijzen wagen springen, starten en wegrijden. Nat kinson sprong in zijn wagen, de motor liep al, Holand sprong onder het rijden in. Snel voeren zij achter den lichtgrijzen auto door de kromme straten van de oude Oostzijde. Juanita reed naar de Brooklyn-brug, maar moest achter een hoogen hooiwagen stapvoets rijden. Natkinson gaf met zjjn politie-fluit een schril signaal voor den post midden op de brug de politie hield den grijzen wagen aan. Het verkeer op de kolossale brug stokte. Natkinson liet zjjn auto stoppen, rende voorbij twee andere auto's naar Juanita Holand, die al uitgestapt was, maar door de politie-agenten werd vastgehouden. Zij had het koffertje in de hand, maar wist niet, hoe de kracht van het proturanium gebruikt moest worden. „Geef hier dien koffer gauw eer u er onge lukken mee maakt." „Nooit! Hebt u er recht op? Die koffer hoort aan iemand, wien ik gezworen heb, dat ik den steen op een bepaalde plaats af zou leveren." „Ja, aan den man met het masker hoort hij, hèip hebt u gezworen. Geef hier den koffer, of ik laat u arres teeren." Aanstonds had zich een haag van nieuwsgierigen om hen gevormd. „Ja, 't is zijn koffer." „Maakt u toch een einde aan die scène in 't publiek," riep Natkinson en hij greep naar het koffertje. Op dat moment slingerde Juanita de tascli met een grooten boog door de lucht. Allen liepen naar de brugleuning de koffer viel, sloeg in de diepte op het water.hij scheen zich geopend te hebben en zonk snel. Toen plotseling een hooge blauwachtig gele steekvlam. de brug zwaaide zacht onder den lucht druk. een ontzettende ontploffing kraakte over het water. De nieuws gierigen op de brug weken ver schrikt terug. Beneden op den stroom danste een vlam door den witachtigen damp, ging toen sissend en gierend uit. Nog steeds had een agent Juanita bij den arm. Natkinson nam haar mee in zijn wagen en liet den grijzen auto door zijn chauffeur naar huis brengen. Odd K. Holand zat bleek en gebro ken in Natkin8on's auto hij was niet uitgestapt, om de arrestatie van zijn vrouw niet te hoeven bij wonen. Juanita liet zich naast Natkinson, die nu zelf stuurde, moe achteruit zinken. „Doe nu maar met me, wat u wilt," zei ze zacht. hadden kunnen arbeiden waarschijnlijk echter onbewust toch bezig waren gebleven waren plotseling bevrijd, de boei was verbroken. Tot zijn verrassing bevond hij, dat zijn verstand door het gemis aan oefening niet geleden had, eer integendeel. Snel doorzag hjj geheel zijn zonderlingen toestand. Helder stonden hem de woorden in het brein van dat mooie meisje, dat naast hem zat, toen hij tot de wereld terugkeerde, de verwikkelingen, waarin zij zich gewaagd had, de wedloop om den meteoor, de eigenschappen van den meteoor zelf. Het feit, dat Marion hem op een kermis als hooi-eter had gevonden en hem bevrijd had, vernam hij van Kid Wells. Marion had vergeten, den man daaromtrent het zwijgen op te leggen. Eckart had bij deze inlichting het gevoel, als was hij met 'n auto over één-nachts-ijs gereden zonder het te weten. Hij had, zonder Marion, kunnen sterven als kermismonster. Marion had hem tot het leven teruggevoerd. Hoe vreemd intusschen, al die onbe grepen, bijna onwaarschijnlijke dingen en verschijn selen Kristalhelder ontwikkelden zich zijn gedachten. Hij voelde zich buitengewoon frisch en gezond. Hij nam steekproeven in den schat zijner herinneringen. Hij kon moeilijke wiskundige formules opzeggen. Hij kende het beginsel van zijn nieuwste generator- machine nog. Hy jubelde van geluk, toen hij de kleine tent onder de rots weer zag, waarbinnen zich zijn genezing voltrokken had. Kid Wells was ver bij hem achtergebleven Eckart was in gedachten verdiept geweest, had niet meer naar den ander omgekeken, die zijn onstuimig tempo niet bij kon houden. De zwarte punten in 't dal waren niet de Holand-expeditie geweest, zooals Marion vermoed had, maar een paar verslaggevers, die zich te ver in de bergen hadden gewaagd en nu met zware pijn in hoofd en ledematen waren blijven liggen. Eckart en Wells hadden de uitgeputte men- schen met cognac gesterkt en ze naar huis gestuurd. Hoe verder de jongelui zich uit de sfeer der straling verwijderden, des te sneller konden zij loopen. Vóór Eckart het kamp bereikte, kwam Charles Possey hem tegemoet met een draadschaar in de hand. „Gauw, voortmaken jullie moeten dadelijk verder. De juffrouw is in gevaar Toen jullie pas weg waren „Wat is er gebeurd Kort geen overtollige woorden," riep Eckart scherp. VERVOLG OP PAGINA 35

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 23