JKuatU&et dacMoox maka/if- IÜILEM HtSStUPLEIH I. EDELMAN - BEDELMAN 34 JA, als abonné van dit blad wordt mij, uit het prachtige modeboek ZOMERPRACHT, tegen de geringe vergoeding van 20, 35 of 50 et. een KANT EN KLAAR-PATROON verstrekt, zoodat ik daardoor op een zeer voordeelige manier zelf een mantel, japon, of kinderkleeding kan maken! Verder zegt de naam van het patroon reeds, dat dit direct voor de bewerking gereed is, zoodat overteekenen of uitknippen geheel overbodig is.MOEILIJKHEDEN metde bewerking zijn uitgesloten, daar bij ieder patroon een voor eenieder begrijpelijk schema, waarin staat aan gegeven hoe het patroon aan elkander gezet moet worden, wordt bijgevoegd. Tevens is voor slechts 15 ct. onze prac- tische handleiding ver krijgbaar. Bovendien zijn deze patronen direct aan het bureau van dit blad uit voorraad verkrijgbaar, of worden ze binnen 24 uur na ontvangst der be stelling toegezon den door het Patronenkantoor P A N O R A, Nassauplein 1, Haarlem De prijzen der patronen zijn O f voor rokken, VI» blouses,pele rines, jongensbroeken, jon gensjassen, meisjesjurken en meisjesmantels; OC voor japon- "w» VI» nen, mantels, avondjaponnen, mantelcos- tuums, bakvischjurken en -mantels, jongenspakjes; f 4 voor complets, VI» bestaande uit een mantel en een japon. Voor toezending der patro nen per post 10 cent extra Dit geldt ook voor bestel lingen bij de agenten! ATTENTIE! Bestellingen kun nen als volgt geschieden Door bemiddeling van Uw agent of bezorger; afge haald aan'het bureau van ons blad; door girostorting op no. 142700; door toe zending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het Patronenkantoor VERVOLG VAN PAG. 13 Hoe kan ik ine er eigenlijk iets van aantrekken Ik weet toch. Hij wist, dat haar lippen de zijne geraakt hadden wist het zoo hevig, dat de [schotel met erwtjes, dien hij droeg, bijna op den grond viel. Toen hij haar naderde, hoorde hij Porteus zeggen „Ik heb zoo'n man netje noodig, net als een redacteur iemand moet hebben, die de manu scripten leest. Iemand, dien ik naar China of Rusland kan sturen, om een kunstwerk te bekijken en me te zeg gen, of 't de moeite waard is, dat ik er zelf heenga." „Daar zou deze jongeman zeker geschikt voor zijn," antwoordde Hilda. „Toen ik hem hier in de galerij bracht, vond hij direct...." „Hij vond toch zeker die namaaksels van meesterstukken niet mooi V' „Alleen de Bonington." Porteus' antwoord kon Robert niet verstaan. Axminster deed intusschen volstrekt geen poging, om met het meisje aan zijn rechterhand te praten zij was te levendig, te vermoeiend vlug. Zij liet hem nauwelijks aan 't woord komen, en als zij 't deed, riep zij „l)at heb ik ook altij'd beweerdvóór de woorden zijn mond uit waren. H ij probeerde het nu maar niet meer, zat zijn brood te verkruimelen en mom pelde, bij lange tussclienpoozen „Ja juist, ja juist," slechts al te klaarblijke lijk een kans afwachtend, om Porteus onder zijn duiven te schieten en Hilda's aandacht te veroveren. Gelijk vele En- gelschen zag hij er argeloozer uit, dan hij was. Robert zag, hoe hij de aan dacht van het spraakzame meisje op de betimmering der kamer vestigde, en toen zij er plichtmatig naar keek, nam hij haar aanstonds met druk ge praat in beslag. Robert stond aan het andere einde der kamer, kon dus geen woord van het gesprek verstaan, maar opeens merkte hij iets, dat hem deed schrikken. Axminster had van jongs af ontroering plegen te toonen door vuurrood te worden in de buurt der ooren. Nu zag Robert, dat zijn ooren purper waren. Hij verliet zijn plaats bij het buffet en liep om, tot achter zijn broer. Ja, er viel niet aan te twijfelen Axminster was aan een krachtig gevoel ten prooi. Salade en galantine waren rondge diend en verorberd, en de borden waren weggenomen. Nu kwam de plechtigheid van het verwijderen der kruimels. Lord Robert greep een zilveren stoffertje en naderde zijn broer. Axminster zei „Hebt u er nooit eens aan gedacht, om in Engeland te gaan wonen, juf frouw Howard Als het land u zoo goed bevalt. „Er is geen hoekje van de wereld, of ik heb er wel eens aan gedacht, daar te gaan wonen," antwoordde Hilda. „Ik kan met een trein of een auto geen dorp doorkomen, of ik denk wat zou 't grappig zijn, als ik hier de rest van mijn leven kon doorbrengen." „Wist ik maar zeker, dat u over Greatliopes óók zoo zoudt denken Het werd Robert plotseling duide lijk, dat het voor zijn heele latere leven makkelijker zou zijn, als zijn broer geen feitelijk aanzoek deed bij Hilda makkelijker voor hem, makkelijker voor zijn moeder, makke lijker voor Axminster zelf, en veel makkelijker voor Hilda. Hij duwde het stoffertje en het blik in de handen van Edward, die juist voorbijkwam, drong vierkant tusschen de twee stoelen in, en reikte naar een peper- en zoutstelletje. 'n stevige pi laar van bruin laken met geelgestreept vest, waar geen gesprek doorheen kon. De krijgslist slaagde volkomen. Por teus, die nog niet uitgepraat was met Hilda, toen Axminster haar met geweld van hem had weggetrokken, zag nu zijn kans schoon, en nam kalm den draad weer op „Met oog voor schilderijen bedoel ik ditals een man, die blijkbaar geen studies heeft kunnen maken, op 't eerste gezicht kan Axminster liet zicli tegen de leu ning van zijn stoel zinken. Hij had nu geen brood meer te verkruimelen. Hij zat recht vooruit te staren, en liet spraakzame meisje, verbaasd, maar in haar schik, dat hij zoo ganw weer vrij was, liet den man aan haar rechter hand wreedelijk in den steek, midden in een zin, en zei tot Axminster „0, lord Axminster, vertelt u me nu eens, waar om er in Engeland altijd links gehouden wordt. Ik vindt 't verrukkelijk, dat ze bij u zoo anders durven doen dan alle anderen, maar ik zou graag weten waarom -als er een waarom is. Mis schien bent u 't met ine eens, dat er voor de meest interessante dingen ter wereld geen waarom bestaat zooals bijvoorbeeld voor de liefde, bedoel ik f" Axminster schraapte zijn keel „l)e reden, waarom het verkeer in Engeland links houdt, is deze," zei hij. „De sleepers moesten in vroeger eeuwen.. Lord Robert haalde diep adem. „Zoo," dacht hij, „da's voorloopig veilig. Die jongedame laat hem niet meer los, nu ze hem eenmaal heeft. Laat ik er om denken, dat ik er haar later 'n pluimpje voor geef." Hij had gelijk. Het meisje liet haar prooi niet meer los. Zij hield hem vaBt bij het roomijs met saus van verseke aardbeien, en liet hem ook bij de kas druiven niet gaan. Het diner was voorbij. Hilda keek rond, om zich te vergewissen, dat zij geen intiem gesprek verstoorde, schoof haar stoel achteruit en stond op. Eccles wierp de eetkamerdeuren open de gasten verwijderden zich weer in een rij. Robert, die half achter een deur stond, hoorde de stem van zijn broer fluisteren „Kunt u straks niet een oogenblikje voor me reserveeren f" Robert zuchtte. Het leek werkelijk nogal moeilijk voor een huisknecht, den eeregast te beletten, aanzoek te doen bij de gastvrouw, als hij dat met alle geweld wou. Reeds stonden er in de dienkamer twee bladen met koffiekopjes gereed. Eén moest er naar de hoeren, die rook ten, in de bibliotheek het andere naar de dames die ook rookten in het salon. Overbodig te zeggen, dat Eeclas aan Robert het blad had toegewezen, dat dèar ging, waar Axminster niet was. Weldra betraden twee mannen het salon Brownrigg met den zilver vergulden Eransehen koffiepot in de hand, Robert met het blad met kopjes. Het salon was een langwerpig vertrek; groen-met-goud was de lambrizeering, uit een Franseli kasteel, en borduurwerk prijkte op de fraaie leunstoelen en sofa s vier hooge ramen gaven uitzicht op de Vijfde Avenue. SLOT VOLGT PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdap. Tezamen met een der Itirale weekbladen I Stad Amsterdam. Groot Rotterdam. 'sGravenhage in Beeld, Ons Lund. Ons Zuiden of Ons ^e<''u,,lL7 f 1.62% per kwartaal of fO.12% iter week. Bureuux HAARLEM, Nassauluan 51. Tel. lnterc. AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. 'Tel. Interc. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg44

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 34