DROSTE r{aAje*i a/toeien doteiÊ&riJeAin MARION'S GROOTE AVONTUUR GEVULDE PAASCH-FIGUURTJES Silvilrrin Uw Haar wordt dun mijnheer VERVOLG VAN PAGINA 23 „Er is een vreemde man hier geweest, en die heeft haar en Timm Kersten mee naar boven genomen, naar den meteoor. Hij wist, waar die lag, zei hij, en zijzij is gegaan," stotterde Charles Possey, want de heldere leven dige oogen van Eckart brachten hem in de war. „Heeft hij zijn naam genoemd Hoe zag hij er uit V' „Neen, geen naam hij had een masker voor." „Vervloekt dan is 't de „chef" geweest. Wat een onvoorzichtigheid." 'n Ongekende angst ging hem als een vuur over den rugeen waan zinnige angst om het meisje, dat naast hem had gezeten, in wier zachten aanblik hij tot het leven ont waakt was. „Heb je chocolade t" vroeg hij snel. „Ja meneer wel wat." „Gauw dan hallo Kid riep hij, zich omkeerend, „we moeten dadelijk verder. Die kerels van den pijlring hebben onze juffrouw uit haar tent gelokt." Aanstonds was Kid Wells naast hem. Zij staken ieder een paar reepen chocola, als proviand, in den zak, ieder een browning, wat munitie, en een veld- flesch in den gordel toen ging het den berg op, het duidelijke spoor na. Tegen den middag bereikten zij het juk, zagen den dalketel en den reus- achtigen krater, dien het suizende gesteente in de aardkorst had ge slagen. Eckart zag in de sneeuw van het plateau tal van sporen er moesten hier veel menschen gestaan hebben, die waarschijnlijk den vreemden ketel daar beneden hadden bekeken mis schien ook was er gevochten. Op den bodem van den ketel zag Eckart een glinsterend, flakkerend gesteente, met aarde en puin half bedekt. De meteoor had ieder levend wezen, bloem en boom, dier en vogel, gedood een wit, treurig slagveld. Waar echter was Marion t Die vraag zat als een scherpe steek in zijn borst. „We moeten verder we moeten haar vóór donker vinden." ,,'t Spoor gaat hier verder naar rechts." „Vooruit dan 1 Maar voorzichtig." Eckart betrad het eerste het smalle spoor, dat over de helling aan den kant van den meteoor-ketel leidde. Hij bemerkte als ervaren ski-looper aanstonds, dat de helling niet heele- maal veilig was. Boven het spoor was er een hoekige scheur in de sneeuw massa zichtbaar. Er was gevaar voor lawinenmaar wat deed het er toe Marion had zijn leven gered. Voorzichtig, met iederen stap peilend, ging hij voor. De zon stond al be denkelijk dicht bij den horizon. Spoed was noodig.toen. voelde hij een lichte beweging onder de voeten. Hjj sprong achteruit onder hem begon het dof te rommelen. „Terug voorzichtig riep hjj Kid Wells toe. Daar begon de sneeuw onder hem te glijden krakend en gonzend suisden stukken sneeuw en jjs langs hem heen wervelend in steeds sneller vaart ging het de diepte in. Eckart ver loor geen oogenblik zijn tegenwoordig heid van geest. Hij wist de helling is niet zoo bhr steil, stikken kan ik niet, met dien helm op, ik houd nog genoeg adem over, om me te bevrijden. Daar lag hij al stil. Er was een zwak licht, blauwachtig flakkerend, voor zijn masker. Hij begon met de armen uit de sneeuw te worstelen. Zijn ski's zaten zoo bekneld, dat hij de riempjes los moest maken toen werkte hij zich uit de sneeuwmassa. Hij was met de lawine naar beneden gegleden. Kid Wells was boven blijven hangen. Twintig meter voor hem brandde een sissende, blauwachtige vlam boven de plek, waar de meteoor was in geslagen. Eckart zocht ski's en stokken uit de sneeuw en naderde het vreemde verschijnsel. De sneeuw, die naar beneden was gestort, smolt in de nabijheid van het gesteente natuurlijk, want zelfs de bekende radium-stralen ontwikkelen reeds zeer veel warmte. Die vlam echter, die over den steen danste, werd kleiner en ging uit. Eckart stond nu vlak bij den twist appel, den meteoor. Toen hij de vlam men zag, herinnerde hij zich aanstonds de bekende lichte metalen kalium en natrium als die op water worden geworpen, scheiden ze dit in zuurstof en waterstof, waarbij het waterstof ontbrandt en het metaal vlammend over den waterspiegel danst. Zoo scheen het ook hier te gaan. Dat was dan een nieuwe, zeer gevaarlijke eigen schap van het proturanium, waar omtrent hij zich onverwijld vergewissen moest. Hij nam een hand sneeuw en wierp die op het glinsterende metaal vlak. Het was, als werd er benzine op vuur gegoten. Een knallende ontploffing, een blauwachtige hooge vlam. Toen was de sneeuw in den letterlijken zin des woords verbrand en de steen weer droog. Goed dat hij het wist. Stemmen van boven wekten hem uit zijn beschouwingen. Men riep zijn naam. De zon bescheen nu nog slechts de toppen der bergen het dal lag al in koude blauwige schaduw maar hij had het door de nabijheid van den meteoor-steen opmerkelijk warm. Kid Wells, die nog steeds boven op de helling stond, was niet alleen. Men wenkte hem, snel naar boven te komen. In steile slingers klom hij. Reeds van verre riep Kid Wells hem toe „We weten waar de juffrouw is kom gauw." De andere man bleek Timm Kersten te zijn; hij was verdwaald op zijn neeuwschoenen, had het dal, waardoor zij opgeklommen waren, niet weer kunnen vinden. Kersten gaf nu antwoord op de korte vragen van Eckart. Zeer belangrijk vond deze de mededeeling, dat de man met het masker hem nog steeds als den armen hooi-eter van Coney-eiland be schouwde. Zoo kon hjj Marion zeker opzoeken, zonder tegenstand te onder vinden. Men zou zoo'n armen idioot niet wantrouwen of 's avonds terug wijzen van de hut. Snel was zyn plan gemaakt. Hij ging met een hand onder den helm, en maakte zijn haar zoo in de war, dat men het achter de oogglazen zien kon. Toen at hij wat chocola en maakte er zijn gezicht mee vuil. SLOT VOLGT trrbiirSS- ï?40 Glro nr' 101981 'SGRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc. 111666. Giro nr. «UI. Ul KtCHT. Biltstraat 1*2. Tel. Interc. 13*73, Giro nummer 1*9597. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. O Giro nr- 1297ï0- MAASTRICHT, Boschstraat 110. Telefoon Interc. 1713. Giro nr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zyn op aanvraag verkrijgbaar. Gevulde chocolade figuurtjes van Droste! dV"6 Net' A* 7,e «rf*0 t3V \B& ALT1J D WELK O M! HILVERSUM SOESTDIJKERSTRAATWEG TOo TE LEFO ON No. 6 606 -V - - LESSEN VOOR ALLE TECHNISCHE TEKEN-, AMBACHTS-, HANDELS- EN KUNSTNIJVERHEIDSVAKKEN Bouwkundig», Timmerman, Beton- oouw. Wegenbouw, Metselaar, Werk- tuigkundige, Smid, Werkmeester, Machinist, Chauffeur-Monteur, Gas fitter, Gastechnicus, Woterfitter, Loodgieter, Verwarmingstechnicus, KoeHechnicus,Electrotechnicus, Radio technicus; Scheepsbouwkundige, Analyst, Carrosserietechnicus, Meu belmaker, Aircht. Interieur, Schilder, graaf, Verkoper, Bedrijfschef, Schoen maker, l.C. en M.O. tekenen. N.O. akten. Talen, Handelscorresponden tie, Boekhouden en vele andere Volledige en rep. opleiding voor alle akten, diploma's en praktijk-examens. Uitvoerig prospectus en inlichtingen gratis Alleen bord hangt wordt het echte Silvikrin verkocht. Uw kapper zegt het U. Hij is Uw beste adviseur. Wacht nu geen dag langer. Gebruik Neo Silvikrin van Dr. Weidner. Dan zal Uw kapper na enkele maanden zeggenUw haar is verbazend dik. Mijnheer, ik kommer haast niet doorheen met mijn kam. Als U lijdt aan dun had^» roos, haaruitval, vet haar, kale plekken, kaalhoofdigheid, zend dan den bon in en U ontvangt de 3 weken gratis Silvikrin behandeling omgaand thuis. Gebruik ze en U zult na korten tijd zeggen Dat is goed dat helpt. Zend den bon NU. Aan Laboratorium Silvikrin, Verlaatstr. 52-56 Rotterdam I .m'j a's 'ezer van dit blad Uw proefpakket met een Siivikrin-behandeling voor 3 weken gratis en franco. Voor porto I en verpakkingskosten sluit ik 30 ets. aan postzegels hierbij 3P Naam I Straat Als brief (gesloten envelop) verzenden, 30 ets. post zegels insluiten. Adresseer en schrijf nauwkeurig. :£J Thans 3x sterker door Neo Silvikrin Bij Apothekers, Drogisten en Parf. waar het bord hangt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35