HAAR GROOTSTE SUCCES De voormalige collega's van het nieuwe sterretje ver- heugen zich, roycuu en zonder jaloezie, tn het succes van haar gewezen medewerkster, die, door allen nage staard, de wasscherij voorgoed verlaat. Wie aan Weenen denkt, denkt aan den Donau en aan heerlijke, romantische liefdes-avonturen. Hier is er een, in beeld gebracht door Filma, sappig en onderhoudend, met een lach en een traan. MARTHA Eggerth is Resi, het arme wasoh- meisje, dat o zoo graag aan het tooneel zou willen, maar geen kans ziet dien wensch ooit in vervulling te doen gaan. Maar een jonge kapelmeester (in het oude Weenen woonden milliarden kapelmeesters) is zoo ontzettend verliefd op de snoezige Resi, dat hij hemelen aarde beweegt haar een tooneelloopbaan te bezorgen. Dat gelukt en Resi wordt beroemd en iedereen wil haar hooren, zelfs een oplichter die in de groote wereld vertoeft en haar gaat gebruiken als een lokvogel van zijn zwendolpraktij kenDe mooi zingende, maar oner varen Resi denkt geen kwaad en verkiest na een ruzie met den onbeduidenden kapelmeester zelfs den schurk boven den eerlyken braven jongeling. Het drama heeft dan zijn hoogtepunt bereikt, want als de serie oplichtingen uitkomt, verdenkt men haar van medeplichtigheid en is het uit met de gevierdheid. Tragisch zou de geschiedenis dan ook geëindigd zijnindien Weenen Weenen niet was, waar men nooit tevergeefs een beroep doet op het eerlijke, trouwe hart van het publiek. Dit is alles, maar ruimschoots voldoende om een uurtje heerlijk weg te deinen in een lekkere roman tische sfeer, onder het genot van eenige lieve Martha Eggerth liedekens. RechtsZelfs de beroem de dichter en tooneél- speler Ferdinand Rai- mund kon de lieve smeekbede van het een voudige waschmeisje niet weerstaan, om haar eens aan te hooren en een kans te geven. Zij smeekte, zong en over won Links: Resi's moeder moet echter bewerkt worden, want toenter tijd gold iemand aan het tooneel als een kunstenmakerDe groote dichter heeft een middel weten te vinden om de goede vrouw voor zich in te nemen. Ter wijl hij haar heel ge moedelijk in de keuken helpt, weet hij haar toe stemming te verkrijgen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 28