hu heeide FAMILIE DICTATOR ZWARTKOP DROOGSHAMPOON Waag U niet aan een tandpasta, die het teere tandglazuur beschadigt. In ons volgend nummer begint een nieuwe roman en de schrijver is E.J.RA Tl „Jliacu" naluwTijk ik kom zekeT' dageiijhó {iciit ^efiocda<en-jöieedó mooi izacu4- 35 HET is een liefdesgeschiedenis en een humoristische roman tegelijk. Na een korte inleiding worden we binnengeleid in het huis van den heer J. W. Brooke, een rijken fabrikant. Meneer Brooke is een weduwnaar, een uitstekend zakenman en een teeder vader voor zijn kinderen. Misschien een beetje èl te teeder hij heeft zijn spruiten danig verwend. Wat zij hebben wilden, dat kregen zij, of namen zijwant pa had toch geld genoeg. Iedereen begrijpt, dat er in zoo'n gezin een weduwnaar, drie groote kinderen en het (noodige en overbodige) personeel heel wat geld over den balk gegooid wordtMeneer Brooke vindt dat eigenlijk zoo erg niet zooals we reeds zeiden hij heeft tóch geld genoeg, en zijn fabriek van gereed schappen en werktuigen brengt steeds meer op Maar meneer Brooke wordt opgestookt. Er is een bureau, dat zich bezig houdt met. 't hervormen van groote zaken met bezuinigings-inspec- tie. Iemand van dat bureau, een man met een knappen kop, is een poosje in de fabriek van meneer Brooke als kind in huis geweest hij heeft alles afgeneusd, en hij heeft precies aan gewezen, waór werk en materiaal uit gespaard konden worden door orde lijker, zakelijker, economischer werken. Meneer Brooke heeft zijn raadgevingen braaf opgevolgd en hij heeft er bij gewonnen De bezuinigings-inspecteur heeft zóóveel weten te verbeteren in de zaak, dat die voortaan twee ton per jaar meer opbrengt W/elnu de directeur van het bureau zegt tegen meneer Brooke „Onze menschen hebben in uw fa briek een kolossaal resultaat weten te bereiken, is 't niet t Laten ze nu uw huishouding eens aanpakkenDaar wordt óók arbeid en materiaal ver knoeid daar wordt óók geld verkwist, bij handen voldaar is wie-weet-hoe- veel uit te sparen Zet er een mannetje van ons bureau neer als bezuinigings inspecteur, en u zult eens zien Meneer Brooke wil er eerst niet aan zijn kinderen mogen voor zijn part hun gang gaan maar de directeur van het bureau overreedt hem er wordt een dictator in de familie geplaatst, als meneer Brooke een tijdje op reis is, een waarnemend gezinshoofd, een soort tweede vader, chef over het personeel, voogd over de kinderen En dan krijg je de poppen aan 't dansen „Denk niet, dat óéne deugd voor allen past!" zei de dichter Jacques Perk. „Denk niet, dat je in een gezin op dezelfde manier kunt optreden als in een fabriek had meneer Brooke den directeur van dat bureau moeten toe roepen Want je kunt een bepaalde manier van doen niet van 't eene gebied op 't andere overplanten, of je krijgt brokkenVoorbeelden een vrouw krijgt bij haar man haar zin met een j paar traantjes en kusjesmaar stel i je eens voor, dat in een fabriek de j bedrijfsleider den patroon schreiend en kussend om den hals viel, om opslag te krijgen Op het voetbalterrein wordt de bal met draven en schoppen door gegeven stel je voor, dat je elkaar in de huiskamer kopjes thee ging toe reiken op diezelfde manier Die voorbeelden klonken wel héél erg dol. In 't verhaal gebeuren dingen, die niet zoo onmogelijk zijn, maar waar je 't evengoed bij uitgiert. En onderwijl, vriend lezer. Onderwijl sluipt Amor, het minne- godje, stiekumpjes tusschen de strij dende en woelende menschen door. Onderwijl schiet Amor heimelijk pijlen in de harten van jongelui, die zwaargewapend tegenover elkaar staan. Onderwijl werkt de Liefde hard, om orde te scheppen in heel die verwarring, om al die kromheid reeht te buigen om geluk te brouwen uit de dwaze onder neming van het Zakelijk-Economisch Bureau. Leest u maar eens, hoe het zachtjes gisten gaat de menschen met de gistende harten merken niets, maar de lezer ziet de zaehte beweging aan komen en het gist door, tot het kooktOverkookt De inleiding, het eerste hoofdstuk, brengt u in kennis met meneer Brooke. Eerst aan het eind van den roman ziet u hem terug. Het tweede hoofdstuk brengt u al dadelijk in kennis met de hoofdpersonen hun gelaten en ge stalten zult u zien op een fraaie teeke- ning van Frans Piëtkijk ze eens goed aan, de kalme, lieve Connie, en Alice, het mooie bakvischje, tintelend van leven, en hitly, den broer, die met zijn handen in zijn zakken rondslentert, maar toch geen kwade vent is, en Henry Hedge, den man van 't bureau, den familie-dictator, den bezuinigings inspecteur, den tyran, het secure broekje. Kijk eens, hoe H. Hedge te keer gaat, waar hij zich al niet. aan wéAgt Ja, hij waagt zich aan héél waten toch merkt hij zelf niet, waaraan hij zich in de diepste diépte waagt hij merkt 't niet, en zijn slachtoffers merken het niet, maar Amor sluipt en grjjnst, en gaat zijn gang. jVTu denkt de lezer misschien, dat hij van den nieuwen roman al heel wat weetmaar hij vergist zich. Hij weet nog niets. Het duveltje heeft hier pas héél even uit het doosje gekeken. Wilt u het tekeer zien gaan door opstand en verwarring naar het geluk begin dan volgende week„I)E FAMILIE DICTATOR" te lezen. Hebt u ooit een vervolgverhaal overgeslagenenfin, het is gebeurd maar sla dezen roman niét over Néém deze genieting. U zult ervan opknappen. rTï'? fïfg w.v Menigmaal is men bang een uitnoodiging aan te nemen, omdat het haar niet in orde is. Daarbij is het zoo eenvoudig er goed verzorgd en gekapt uit te zien. Eiken morgen vóór het doorborstelen wordt het haar licht met Zwartkop Droogshampoon bepoederd dat is alles! Zwartkop Droogshampoon is een haarverzorgingsmiddel van bij zondere samenstelling en werking: het ontvet en ontstoft het haar in een oogwenk, zonder een grijs waas achter te laten. Het bevordert de duurzaamheid van de ondulatie en het haar laat zich gemakkelijk kappen. De 80 dagen doos met poeder dons kost 65 cents, de nieuwe poeder klopper voor 30 dagen 30 cents. Sommige tandpasta's verwijderen tandfilm, maar kunnen daarbij het glazuur der tanden aantasten. Ande ren zijn weliswaar volkomen onscha delijk, maar dat zij tandfilm verwij deren, is niet zeker. Pepsodent echter heeft de eigenschap tandfilm te ver wijderen en is tevens volkomen onschadelijk. Het verschil tusschen Pepsodent en andere tandpasta's is gelegen in de toepassing van een nieuwe reinigende en polijstende stof, die kortgeleden is ontdekt. Deze biedt drie groote voor deden verwijdert tandfilm - volkomeh geeft een parelenden glans aan het tandoppervlak reinigt en polijst het teere tand glazuur met absolute veiligheid. Gebruik Pepsodent. Het is de meest moderne wetenschappelijke tand pasta. GRATIS tube voor 10 dagen. Zendt deze coupon voor een gratis tube voldoende voor 10 dagen aan de Fa. B. Meindersma. Wester- baenstr. 154-158. Den Haag en sluit een postzegel ter waarde van 6 -cent in. Adres Slechts 1 tube per huisgezin.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35