foe technische afdeelingen van de N.B.C. zijn eveneens voor het publiek toegankelijk, fchter moeten de bezoekers achter een glazen afscheiding blijven, om geen stoornis te ver- kekken. Onder: De prachtige gehoorzaal van de N.B.C. in Radio-City. Men lette op de benzinetank die door de Texaco bij wijze van reclame op het podium is geplaatst. jommercieele onderneming men verlangt van de luisteraars geen contributie of steun in welken vorm ook. De programma's worden meestendeels verzorgd door adver teerders, een toestand welke soms tot eigenaardige contrasten aanleiding geeft. Het is heusch geen bijzonderheid dat een programma van klassieke muziek onderbroken wordt om aan te kondigen, dat tandarts „Zoo-en-zoo" je voor drie dollars van een pijnlijke kies verlost of dat warenhuis „Bij- ons-koop-je-ailes" een uitverkoop houdt, waarbij de aandacht van het publiek met nadruk gevestigd wordt op 10.000 kinder hemdjes en 500 prima emmers. Voor deze korte annonces worden dikwijls ongeloofe- lijke bedragen betaald, die tot in de duizen den dollars loopen. De grootste studio's vindt men in het Rockefeller-Center te New York ze zjjn van de National Broad casting Company, een maatschappij die ongeveer 85 zenders over geheel Amerika verzorgt. Onze New-Yorksche foto-reporter bracht een dag in deze prachtige studio's door en vervaardigde een serie hoogst interessante foto's, die wjj op deze pagina's afbeelden. De piano-microphoon, een snufje in de N.B.C.-studio'8 teneinde een juistere weergave te bereiken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 7