Rustig grijpt de keeper van Zeelandia in bij een aanval op zijn doel. KOLOMMEN heeft men tusschen heden en September van het vorige jaar weer gewijd aan het voetbalspel. Tallooze kranten heb ben ons iedere week verrast met uitge breide verslagen, waarin spel en spelers onder de loupe genomen werden. Trouw hebben we die verslagen in ons lijfblad verwerkt en daar wat de krant, welke wij 's Maandags te lezen krijgen ervan vertelde, hebben wij meestal ons oordeel gevormd. Velen gaat het zoo eiv daarom zijn zoo velen slecht voorgelicht. Daarom zijn zoo weinigen precies op de hoogte van het spelpeil in andere provincies. Dat valt ook nu weer op te merken nu Middelburg den strijd moet aanbinden tegen een drietal clubs, welke iets verderaf zitten. Er is zoo weinig van die clubs bekend. Alleen wat uit de kranten te vernemen geweest is, weten we er van. Bewoners van de plaatsen en de omgeving, waarin de betreffende tegenstanders gevestigd zijn, hebben wel enkele vage geruchten doen doordringen, doch zij hebben zulke verschillende verhalen opgedischt, dat er tenslotte geen touw meer aan vast te knoopen is. Meestal zijn het handelsreizigers, die in een sappig verhaal weten te vertellen over wedstrijden, welke zij gezien hebben van een club, waarnaar geïnfor meerd wordt. We willen niet zeggen, dat deze men- sohen minder waarheidslievend zijn, maar dat de opinie van deze menschen wel eens een beetje be ïnvloed wordt door het gevoelen, dat de klant, die het verhaal uitlokt, voor een bepaalde club heeft, gelooven we wel. Een andere factor is, dat deze berichtgevers snaken zijn, die wel van een pretje houden en er ons graag eens „tusschen nemen". Zoo zijn we dan op de kranten aangewezen en zoo men dacht, dat die ten volle betrouwbaar waren, heeft men het mis. Wie het er voor over heeft, koope voor aardigheid eens een aantal verschillende kran ten 's Maandagsmorgens. Lees dan de verschillende verslagen van één en denzelfden wedstrijd. Meteen zal men weten, hoe betrouwbaar de krantenverslagen zijn. Wat de ééne verslaggever goed, ja zelfs schitte rend noemt, kwalificeert de ander als matig tot zeer slecht soms. Welke nonsens sommige verslaggevers in hun ontboezemingen opnemen, is gewoon onbe grijpelijk. Wie de verslagen met aandacht leest en Het elftal van Oostkapelledat het kampioenschap veroverde in de Zaterdagcompetitie afd. Walcheren. Vlissingen Zeelandia 2-3. Zeelandia wist de beide puntjes te Vlissingen binnen te halen in een minder mooien wedstrijd en zich daardoor definitief veilig te stellen voor degradatie. Een gevaarlijke aanval op het doel van Zeelandia. er eens een serie met elkaar vergelijkt, zal tot de overtuiging moeten komen, dat zoo er een onbe trouwbare bron is, waaruit hij zijn gegevens moet putten, waarop zijn oordeel gebaseerd kan zijn omtrent een bepaalde of meerdere voetbalploegen, dit de kranten wel zijn. Niet alleen de spelers en het spel worden soms verkeerd beoordeeld, maar ook de scheidsrechter is vaak een onderwerp, waarover de meeningen ver uiteenloopen. Het is nog maar enkele weken geleden, dat wij in de grootste bladen over denzelfden scheids rechter in denzelfden wedstrijd lazen Leiding was in vertrouwde handen. 2. Leiding matig. 3. Scheids rechter hoort niet in de eerste klasse thuis, heeft er totaal geen zicht op. Prosit We laten het hij deze drie uitspraken, maar zouden er nog verschillende aan kunnen toevoegen, welke liepen van best tot totale mislukking. Tusschen wedstrijden „verslaan" en herrie maken op de tribune is wel een groot verschil en het is zoo jammer, dat er meer van het tweede soort zijn, dan menschen met een goeden kijk op het voetbalspel. Het moge voor spelers en scheidsrechters vervelend zijn, als hun werk veroordeeld wordt, doch het kan ook eenigszins een troost zijn, dat hun rechters, die meestal gere- cruteerd worden uit de rijen van degenen, die het „meenen" te weten, doch in werkelijkheid ieder objectief oordeel missen, niet al te veel kwaad kunnen doen. Voetbal, een door het heele land door duizenden beoefend spel. Een spel, met tienduizenden aanhan gers, die iederen Zondag weer de velden bevolken. Onbegrijpelijk, dat zoo weinigen het kennen. Zouden we precies kunnen uitzoeken, hoevelen voldoende kennis van het spel hebben, dan zou de uitkomst bitter tegenvallen. Met de spelregels is het misschien nog droeviger gesteld. Vele critici van den scheidsrechter hebben zelfs nooit een spelregelboekje gezien. Daarover later meer. Ooal.' Een keurig schot van dé Zeélandia voorhoede wist de keeper van Vlissingen niet te stoppen. De bal gaat over den vallenden keeper heen in het doel. Een heftige aanval op 't doel van Vlissingen wordt door den keeper onderschept. I' >1

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19