PARKEEREN VERBODEN i door Jack VaQmO&M, ...de Als „man van ervaring" zeg ik: Zijn jou tanden net zoo schoon als de mijne? Colgate's Tandpasta 23 EIGENLIJK moet ik zeggen, dat een politie-agent niet te ge voelig van hart moet zijn. Als hij dienst doet, hoort hij geen menschelijke gevoelens te hebben. Maar wat kan ik er aan doen Als ik mijn rondjes loop, en ik zie een paar jongelui afscheid nemen voor een deur of een hekje, bestraal ik ze niet met mijn zaklantaarn, zooals menigeen doen zou, om te zien, of 't geen ver dachte personen met kwade bedoelingen zijn. Ik kuch. Zoo bèn ik nou eenmaal. Sentimenteel, als je 't zoo noemen wilt. Door mijn teerhartigheid had ik leelijk last met den inspecteur kunnen krijgen laatst, als 't me niet reusachtig mee was geloopen. Het gebeurde, toen ik in de boomen- wijk surveilleerde, en door de Laurier laan kwam. Er kwam een oude heer uit „Ons Nestje" naar buiten schieten, 't Was een dikke oude heer en hij zag er extra kwaadaardig uit. „Hédaar jij riep hij. Ik weet niet, of u 't wel eens gemerkt hebt, maar een politie-agent vindt 't net zoo min leuk, hédaar jij genoemd te worden, als ieder ander. „Ja, meneer V' zei ik, erg beleefd, maar erg koel. „Waarom doen jullie je werk niet 1" zei de oude heer. „Leegloopers zijn jullie, nietsnutten. Waar denk je, dat ik mijn belasting voor betaal t" „Omdat anders uw boeltje verkocht werd," zei ik. Ik kan altijd mijn woordje nogal doen, al zeg ik 't zelf. „Klets riep de oude heer, en hij kreeg een kleur als een biet. „Wat let me, of ik klaag over je bij den com missaris Als je opzettelijk je plicht verwaarloost. „Wat is er dan V' vroeg ik een beetje scherp, want zooiets laat ik niet onder me zitten. „Heb je niet gezien, dat er een auto achter mijn huis staat f Weet je niet, dat 't in dat laantje verboden is, aan den rechterkant te parkeeren Dat ding ergert me, maak proces-verbaal op, of stuur hem tenminste weg, als je je boterham niet voor niets in de wacht wilt sleepen." Ik vond dat nogal een onbeleefde manier van praten, maar ik hield me kalm. „Ik zal eens kijken," zei ik. Toen ik in 't laantje achter de Laurier laan kwam, zag ik inderdaad een auto staan voor 't achterpoortje van „Ons Nestje". Hij mocht daar niet staan, want volgens politie-verordening mocht er in dat laantje maar aan één kant geparkeerd worden, en dan nog niet langer dan een half uur, want het laantje was tamelijk smal. En die wagen had geen licht aan ook. Ik wandelde er dus heen. Er zat een jonge man in nogal een aardig ventje zoo te zien. Hij schrok een beetje, toen ik opdaagde. „Weet u niet, dat u hier niet staan inoogt, meneer zei ik. „Parkeeren verboden aan dezen kant. En u hebt uw licht niet aan ook." „Nee," zei do jonge man. „Ik liep liever niet in de gaten, ziet u." „O nee zei ik achterdochtig. „En waaröm liep u liever niet in de gaten „Ik zal u in vertrouwen nemen." zei de jonge man. „Zegt u me eens. hebt u ooit liefgehad, brigadier t" „Ik ben geen brigadier, meneer," zei ik. 'tWas toch geen onaardige knaap „O 1 Dan zult u 't wel gauw worden.' zei de jonge man. „Het ware talent vei loochent zich nooit. Kijkt u eens.' ging hij voort, „ik ben verliefd. In dat huis" hij wees naar „Ons Nestje' „woont het heerlijkste meisje van de wereld. We houden van elkaar. Maar haar vader wil ons niet latei, trouwen." „Ja, ik ken 'm," zei ik. ,,'n Dikk. ouwe heer vreeselijk opvliegend.' „Precies," zei de jonge inan lachend „Dus nu wil ze vluchten. Ik sta t< wachten, tot ze de kans krijgt, om het huis uit te slippen." Zooals ik al zei, ik heb nogal 'n teei hart. Als ik dat niet had gehad, zou ik dien knaap allang weggestuurd hebben en dan was er verder niets gebeurd. „Daar is ze," zei de jonge man opeens. Een jonge dame echt een beeldje van een kindje kwam op een holletje het tuinpoortje uit, met een koffer. „Lieveling," zei de jonge man, „ik heb dien agent alles verteld over ons en over je vader en dat je wegloopt en zoo. Hij is verschrikkelijk aardig." ,,'t Zal best losloopen, juffrouw," zei ik. Ik deed 't portier voor haar open en ik nam haar koffer aan en ging er mee naar 't kattenbakje achter aan 't wagentje. 'T'erwijl ik daar nog bezig was, zag ik den ouden heer op een draf door den tuin komen. „Houd 'm brulde hij. „Hou vast dien wagen De jonge man reed weg en de oude heer kwam naar mij toe, puffend en blazend en kwaadaardiger dan ooit. „Idioot," zei hij, „waarom heb je dien auto weg laten rijden f" „Eerst klaagt u, omdat er een auto staat, en dan klaagt u, omdat ie er niet staat. Die jonge man heeft me ver teld, dat hij uw dochter kwam scha ken „Doehter schreeuwde de oude man. „Ik héb geen dochter't Zijn dieven, idiootDie meid schijnt ergens aan den achterkant in huis te zijn geslopen. Ik zag haar pas, toen ze wegging. Ze heeft al mijn zilver gestolen." „Nou, dh's sterk zei ik met een verbaasde stem. En toen vertelde ik hem, dat hjj zjju boeltje terug kou krijgen, en dat ik even zou opbellen om de dieven te laten arresteeren. Ik was namelijk niet écht verbaasd, ziet u. Als meisjes wegkropen, nemen ze gewoonlijk geen koffer mee, die net rinkelt, of ie vol lepels en vorken zit. En in ieder geval, ik had Linke Sally herkend, zoodra ik haar zag. Daar om had ik den koffer opzij tegen den muur gezet in plaats van in 't katten bakje, en daarom had ik gauw 't nummer van den auto opgeschreven. En toen ben ik gaan opbellen, dat ze gearres teerd moesten worden en ze kwamen niet ver. Moeders! gebruik voor alle babies regelmatig alléén Palmolive zeep Laat een schoonheids-expert Üw huid on-1 derzoekentien tegen één dat hij U raadt dagelijks te masseeren met het over- 1 vloedige schuim van Palmolive Ook de teerste huid heeft van Palmolive niets te lijden. Integendeel! De olijf- en palmoliën, in Palmolive zeep verwerkt, verzachten wonderbaarlijk. Wat Uw teint jeugdig houdt, is stellig ook voor Uw lichaamshuid aan te beve len. Gebruik Palmolive voor Uw bad, als U frisch en opgewekt wilt blijven 2 voor 25 ct. zeep der jeugd! „Laat's kijken heb jij je tanden wel goed gepoetst?... Nee, hoor dat kan véél beterDie gele plekjes kun nen er best af, als je maar flink met Colgate borstelt! Moeder heeft het óók altijd gedaan - en zie eens hoe mooi haar tanden nü zijn!" Iedere moeder die om de toekomst van haar kinderen denkt, moet hun leeren regelmatig tweemaal daags de tanden te poetsen met Colgate. Want door een unieke eigenschap van Colgate: de dubbele werking, wordt alle aanslag grondig verwij derd, zoodat tanden en mond volko men gezond blijven. Daaromgebruik tweemaal daags!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 23