ZEEUWSCHE OMROEP 25 Te Axel opende mevr. v. d. Zwan-Bom op 10 April een crizisbazaar. Tusschen het bestuur burgemeester de Blok. Be ,.hengelwedstrijd" voor de jeugd bij de Turf kade te M iau burg. Er is heel wat animo en de stekelbaarsjes beleven een ang- stigen tijd. Onder Arnemuiden ontstond brand in de groote land- bouwschuur van den landbouwer Steendijk. Van de schuur bleef niet veel meer over dan 'n paar muren. Ben aardig tafereeltje uit de kinderoperette Zwaan Kleef Aan, die door het Katsche Kinderkoor met groot succes werd opgevoerd, onder leiding van den heer Ttnister. Be heer W. P. Calliber te Middelburg herdenkt 19 dezer den dag, waar op hij vóór 50 jaar werd aangesteld als evange list. De heer Calliber, die reeds 86 jaar oud is, is nog functie. tl oog bezoek aan de Vlissingsche haven. In gezelschap van den Baad van Commissarissen, de directie van de Vlismar en de 8. H. V. brachten leden van Gedeputeerde Staten van Zeeland een bezoek aan de haven van Vlissingen. Burge meester van Woelderen(x) verwel komt de gasten als -president- commissaris van de Haven. Leden van Gedeputeerde Staten tijdens een klimpartij op de loop plank van 't tankschip Vlismar III van het oliebunkerstation. V.l.n.r. mr. Stieger, mr. Bommel van Vloten en mr. Diéleman. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit 's-Gravenpolder, dat de burgemeester verklaard heeft namens de gemeente een medaille voor de a.s. schietwedstrijden te geven. De Zeeuwsche Omroep, die ook'royaal is, wil op kosten van de gemeente zelfs wel een beker schenken Onze correspondent te Oostburg schrijft ons, dat er voor den vacanten post van gemeente-veldwachter 57 „lief hebbers" zijn. Dat belooft wat voor de Oostburgsche jonkvrouwen Naar men seint, is te Dreischor de lust voor het raadslidmaatschap ge- bluscht. Of hier de bekende slang op de leiding weer de schuld aan draagt, weten wij niet, maar indien de redeloosheid de radeloosheid ten gevolge heeft, zal Dreischor reddeloos z\jn Uit Borsselen vernamen wij, dat de vluchtheuvel in deze gemeente geschonken is aan het Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen. 't Is 'n troost voor deze Zeeuwsche geleerden, dat zij nu weten waar zij heen kunnen zoo gauw er gevaar dreigt Te Middelburg hebben inbrekers een bezoek gebracht aan een houthandel en 'n brandkast open gemaakt, die leeg was. De politie heeft vastgesteld dat er niets vermist wordt. Aan scherpzinnigheid ontbreekt het dezen ordebewakers niet Uit Wemeldinge meldt men ons met trots, dat een gewezen dorpsgenoot te .Maastricht benoemd is tot sluisknecht- helmduiker. Nog 'n klein rukje en de man kan optreden als parelvisscher Niet zonder ontroering in onze stem kunnen wij mededeelen, dat te Sas van Gent de vereeniging „Kunst en Genot" geliquideerd wordt. Het Nationaal Crisiscomité wil men te hulp roepen om dan door het zenden van 'n acrobaat en 'n jjsco-man in de ontstane leemte te voorzien In den 's-Gravenpolderschen raad zijn stemmen opgegaan om de gelden van het oude Sebastiaangilde te ver feesten en te verreizen, omdat er nog maar drie leden z\jn. De dorpsmuziek studeert alvast „De gilde viert, de gilde juicht" in Een provinciaal blad vertelde, dat op den Middelburgschen Seisweg een vrachtauto omkantelde en de vallende steenen veel leven maakten, doch dat de bestuurder ongedeerd bleef. Wanneer in deze' verkiezingsdagen veel leven maken gevaarlijk was, zouden er heel wat dooden gevallen zijn Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25