in „DEKLEINE PREDIKANT" Katherine Hepburn -ll il A Deze film, gemaakt naar het beroemde werk van Sir James M. Barrie: „The Little Minister", is van de Radio-Remaco Film Comp. Barrie heeft verschillende succeswerken geschreven w.o. tooneelstukken, die uitmunten door originaliteit en geestigheid. Ook het boekDe kleine Predikant leende zich uitstekend voor filmbewerking. I n Schotland bestond de gewoonte, dat, als men in het bijzijn van getuigen tegen een meisje zei, dat zij je vrouw was, zij van dat moment af wettelijk die plaats innam. Of dat tegenwoordig nog zoo is, weten we niet, maar in ieder geval heeft Sir Barrie zijn verhaal van „De kleine Predikant" op dit gebruik gebaseerd. Nu kent men tevens de groote point van de film, maar wat men nog niet kent, is de wijze waarop hij zijn personen in die situatie brengt, evenmin als de manier waarop hjj van dat voordeel partij trekt. De voornaamste hoofdpersoon is niet alleen de predikant, maar ook de ondernemende zigeunerin, die, geadopteerd en opgevoed door een lord, in een overmoedige bui haar zigeunerinnenkleeren aantrekt en in die „ver momming" met den kleinen predikant kennis maakt. Dat is het romantische gedeelte van het drama, maar daarnaast is ook in voldoende mate gezorgd voor humor en tragiek, voor sympathie en intrige, alles nauwkeurig tegen elkaar afgewogen, zoodat het een het andere niet overheerscht. Alle naturen, zelfs de meest veeleischende, zullen zich daarom met deze film kunnen vermeien, wat van niet veel films gezegd kan worden. Links: Babble, in de kleeding van toekomstige kasteel- vróuwe. De lord, die haar geaelopteerd heeft, wensehte haar tol vrouw, een wenseh, die tegen alle verwach ting in evenwel niet in vervnüing ging. Onder: De tezamen gestroomde wevers trillen den steun van den predikant, die zelf, zij hei onbeirust, het sein tot den opstatul gaf. Onbewust van de. gevolgen blaast de kteme predikant op den hoorn, welk geluüt voor de stakeiulen hel sein is, dat de soldaten in aan tocht zijn, en ilal zij te hoerp moeten Unepen, liabbie (Katherine Hepburnvernam dat ge heim toevallig op het kasteel. Links: .John Ileal als Gavinde predikant.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 28