DE GAVE DER SPRAAK m GEBISMUREERD cDamon (Runyon '■Hè MAGNESIUM 1 Handels- wetenschappen Bouwkunde I)eze uitdrukking van lijden, de beangstigende gelaatstrekken die men dikwijls onder kennissen of op straat aanschouwt, is in vele gevallen te wijten aan belemmerde verrichtingen der maag. Behalve de Jiehamelijke pijnigingen brengt slechte spijsvertering met z.ich mede duistere gedachten, pcinz.cn over zenuwlijden, waardoor het leven vergald en ondraaglijk wordt gemaakt voor 1' en voor Uw omgeving. Verwaarloost nimmer de geringste verschijnsels van maagaan doening. Zonder dat men er zich van bewust is, is maagzuur in de meeste gevallen de oorzaak van het lijden van hen die door maagbezwaren gemarteld worden. Maagzuur kan echter geen weerstand bieden aan Gebismurecrd Magne sium. Ken kleine dosis, gebruikt in een beetje water na de maaltijden, maakt een eind aan de hoofdpijnen, oprispingen en het gevoel van be zwaring, het verheldert den geest en verscherpt het denkvermogen. Binnen een paar minuten kunt r een merkwaardige verlichting opmerken en zoodra Uw spijsverteringsbezwaren verdwe nen zijn keert Uw wilskracht en levenslust weder terug. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a f 1p. flesch, of f 1.75 per groote flesch, die voordeeliger is WRIGLEYS KAUWGOM GOED VOOR MAAG EN TANDEN .>V£ PER PAKJE TARA-HALL is een groot pension, zijn gebalde vuist had opgeheven, om uitsluitend voor doofstommen in- een daverenden slag tegen den houten gericht. Dat wil zeggen, alle bewo- slagboom te geven, deed juffrouw ners lijden aan dat gebrek, en met Heman open, schooner dan ooit in een het oog daarop zijn er eenige bijzondere rose zijden kimono, gemakken. Het personeel is doofstom. Henry Williams greep haar. Hij droeg Signalen worden gegeven met lichtjes haar weg van die plaats des gevaars. in plaats van bellen. Alles is zoo geschikt, zooals men een kostbaar kleinood zou dat het leven voor de bewoners zoo rustig wegdragen.... al was het oogenblik en makkelijk mogelijk verloopt. weinig geschikt voor de fijne trekjes Er kwam in de Tara een mooi meisje der hoffelijkheid. Hij „vloerde" 'n man wonen, dat don naam Nancy Heman als bij de liftkooi met zijn linkerhand, toen den haren neerschreef. Zij was een die man hem trachtte tegen te houden, klein, bedeesd schepseltje, frisch en Henry Williams bleef zich voort- pittig, met een paar mooie grijze oogen, bewegen, tot hij de veiligheid had waar haar costuums altijd bij pasten, gevonden in het plantsoen. Toenjpng Op zeer lieftallige wijze vormden haar hij op een bank zitten, hijgend, juffrouw fijne vingers de woorden van haar Heman nog steeds omknellend. Nu weinige verlangens. Men kreeg den wrong zij zich echter zachtjes uit zijn indruk als zij had kunnen spreken, armen, en liet zich neerglijden op de moest haar stem even zacht en zoet plaats naast de zijne, ongetwijfeld zijn geweest als de muziek van een luit. zich verbazend over zijn kracht en Zij kwam en ging, stil als een muis, vastberadenheid. onopgemerkt door de andere bewoners Samen keken zij op naar Tara-Hall. van de Tara, met uitzondering alleen en zij verwachtten een wilden vlammen- van Henry Williams, een slank, knap gloed te aanschouwen; maar zelfs jongmensch, romantisch en schrander geen lucifersvonkje fükkerde er in dat van uiterlijk, sterk en fier van houding, monument van stilte. Wanneer de vingers van Henry Williams Een zwak schijnseltje van een nabije zich bewogen in de geheimzinnige taal booglamp maakte de vingers ^van den der zwijgenden, roerden zij zich zoo snel jongen man zichtbaar, toen ze vlug als knipperende lichtjes, met een ge- deze woorden vlochten ruischloos bariton-effect en veel macht „Het schijnt een vergissing geweest van overreding. te zijn. Er schijnt geen brand te zijn Door welke omstandigheid Henry Ik heb mezelf voor schandaal gezet Williams kennis maakte met Nancy en u ookOpeens ging er oen vlaag Heman doet er niet toe. Hoe het ook van passie door zijn vingerspieren, ging, het werd zoo, dat zij samen door en heftig verklaarden zij „Lieveling, de laantjes .van den tuin liepen's avonds mijn hart stond bijna stil, toen ik je >f zwijgend op banken zaten in het in gevaar dacht. Brand of geen brand, nabije plantsoen, wie weet met zwij- ik heb je lief gende, ineengestrengelde vingers, en De oogen van Nancy Heman wei-den met harten, kloppend in die maat, die week.Zij ging rechtop zitten, en haar fijne ille mannen en vrouwen verstaan, vingers schemerden in het lantaarnlicht. Henry Williams voelde, dat hjj vroeg „Schat," spraken haar gebaren, „ik .f laat zijn gevoelens uit zou brengen, moet je een bekentenis doen. Ik ben N'ancy Heman wist even zeker, dat hij niet doof en niet stom ik kan spreken zulks doen zou maar Henry Williams en hooren, maar ik hou van je ondank* was een verlegen mensch in de tegen- je droef gebrek. woordigheid van die stille bloeiende Nu kwamen er woorden over Henry bloem, en den dag, waarop dit verhaal Williams' willige tong. begint, had hij de gewichtige woorden „Ik ben ook niet doofstom," sprak nog steeds niet over de vingers kunnen hij met de volle bariton-stem, die rijgen. zijn voorkomen deed vermoeden, „ik Op een avond aehter in Maart, toen zocht hier hetzelfde als jij rust en Tara-Hall zoo donker en stil lag als stilte. En ik heb jou óók van het begin een dorpsschool op een winteravond, af liefgehad. Zeg mij, liefste, van weikei i sneed plotseling het gegalm van een mallemolen in deze rumoerige stad groote gong als een ontploffing door de zocht je hier te bekomen stilte. Er verhief zich ergens in het „Ik ben spraakleerares," zei ze zacht ebouw een stem, die riep, schril en „O ja sprak Henry Williams, nfgestooten „Ik ben kassier op een ketelfabriek „Brand Brand Brand Enfin, we kunnen kalm in Tara-Hall Er ging op enkele plaatsen licht aan blijven wonen, en na onze werkuren er was zelfs hier of daar geluid; maar den vrede en de stilte smaken nver 't algemeen heerschte er in het Een zwaargebouwd, ernstig man. gebouw een welluidende stilte. Met het gevolgd door een anderen man, dooi vorderen der minuten echter ging er Henry Williams aanstonds herkend hier en ginds een deur open, en kwamen als het slachtoffer van zijn „vloering", er mannen of vrouwen naar buiten, trad uit de duisternis op het tweetal toe. meer of minder volledig gekleed. Tel- „Dat zijn ze," sprak de man, die kens als dit gebeurde schreef een man, gevloerd was. die op de gang stond,'t kamernummer op „Dames en heeren," sprak het om- Henry Williams scheen op de een of vangrijke personage, „ik ben de eigenaar andere wijze de draagkracht van het van de Tara, en uw namen komen alarm te gevoelen hij kwam ten- voor op de lijst der gasten, die zullen minste zijn kamer uit als een leeuw uit moeten verhuizen. Dat brand-alarm was zijn hol, gekleed in een bruine kamerjas, onze jaarlijksche vuurproef daarmee Hjj repte zich naar de deur der kamer betrappen wij menschen als u, die in- van juffrouw Heman. Juist toen hij breuk maken op onze rust en stilte LELIEGRACHT 30 - A'DAM-C Schriftelijk onderwijs onder persoonlijke leiding met mondelinge rep. lessen en studie-garantie. Speciale Afdelingen Opleiding voor talrijke Ambten en Beroepen: Onder wijs, Administra tie, Politie, enx. ZEER BILLIJKE LESGELDEN Kan bogen op een meer dan 100- jarige reputatie

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29