DROSTE Rechter Boyle las geen kranten -m VERPLEEGSTER DRIEMAAL GEVALLEN PA AS CM EITJES door MORTIMER HEURTER Volmaakt op het niveau van de eischen, die ik stel. Hen geweldige keuze in Paasch-eitjes. Droste heeft altijd iets aparts, iets eigens. En zoo zal er ook dit )aar met Paschen - vooral nu de prijzen weer belangrijk verlaagd zijn - weer echt worden geroepen over Droste's Paasch-eitjes met die heerlijke vullingen. (Crème de Caraque. Caramel, Roomtruffel, Nogetta, Amandel, Gianduja, Nougat Montélimart b.v.) en Droste's gevulde chocolade figuurtjes. Alle per ons verkrijgbaar Kent U onze nieuwe vullingen Imperial, zachte Room-chocoladc, Romocca en Pale Doable? ALTIJD WELKOM' Spaart plaat jes voor het album, Java f. Omdat zij verstijfd was door rheumatiek „Drie maanden geleden," schrijft een verpleegster, „was ik volkomen verstijfd door rheumatiek. Het was inderdaad zoo erg, dat wanneer ik op een divan of bed ging liggen om te rusten, ik niet meer op kon staan of twee mensehen moesten me helpen, en mijn voelen moesten opgetild worden om ze op een stoel te leggen. Ook heb ik drie keer een leelijken val gedaan, toen ik eens alleen uitging. Mijn linker been, van de heup af naar beneden, leek geheel onbruikbaar te worden. Op 't laatst moest ik met iemand loopen en nog een stok gebruiken. Ik placht uren lang in mijn kamer te zitten huilen, om dat ik niet werken kon, en tenslotte kon ik zelfs mijn eigen haar niet meer doen. Een kennisje bezocht me eens en zei. „Oh, zuster, probeer toch eens Kruschen Salts.'" Ik liet dadelijk een flacon halen en 't resultaat is eenvoudig wonderlijk. .Vm kan ik allerlei dingen doen, die ik drie maanden geleden niet kon. Ik kan loopen, dansen, springen en weer echt van 't leven genieten. Zuster M.' Enkele ingrediënten van Kruschen Salts drijven het overtollig urinezuur de oorzaak der rheumatiek uit het lichaam. Andere zouten in Kruschen voor komen dat dit kwaadaardig zuur zich ooit weer in Uw organisme kan op- hoopen. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten h f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbe grepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. MARY, ik ga l" riep rechter Boyle beneden aan de trap. „Zorg je goed voor het huis 1 En vergeet je niet wat ik gezegd heb 1 Geen brieven of kranten nazenden, 'k wil rust hebben. Heb je me gehoord, Mary „Ja, meneer," klonk een versieten vrouwenstem van boven. „Mooi, tot over vier maanden dan," schreeuwde rechter Boyle, en zijn stok grijpend verliet hij zijn woning. Rechter Boyle wandelde op zijn ge mak het fraaie villapark door, vroolijk gestemd in het vooruitzicht, dat hij vier rustige maanden m Europa tege moet ging. Halverwege de bushalte passeerde hem een jongmensch, dat plotseling op hem toeschoot en om een beetje vuur verzocht. De jongeman leek er een van de groote categorie, die zich beter thuis voelt in de rechtszaal, dan in de kerk en het zou rechter Boyle heelemaal niet hebben verwonderd, als hij zich bekend had gemaakt als een goede klant van hem. Maar het jong mensch zei niets, stak zijn sigaret aan en lichtte beleefd zijn pet, waarbij Boyle opmerkte, dat hij een lid miste van den linker middelvinger. .Goedenavond," bromde hij, in ant woord op den stommen groet. Tegelijk hoorde hij de klok zeven uur slaan. Hij vergeleek den tijd met zijn horloge, knikte dat hij gelijk was en wandelde door. Twee minuten later passeerde I hem een auto, die zoo bliksemsnel reed, dat hij zelfs geen tijd had de kleur op te nemen. „Beestachtig, jagen den mensch de stuipen op het lijf geen wonder, dat je hier zenuwziek wordt," foeterde hij binnensmonds. Toen rechter Boyle een half uurtjo later in den trein naar New York zat, ontsnapte hem plotseling een verwen- behing. Hij miste zijn portefeuille, een kostbaar maroccainleeren exemplaar met een gouden montuur, dat hij ten geschenke had gekregen bij zijn pro motie. De veertienhonderd dollar, die zij bevatte, miste hij minder dan het souvenir, dat hem vooral dierbaar was, .omdat hij het van zijn moeder had gekregen. NadeAkend kwam hij tot de over tuiging, dat de portefeuille hem ont stolen moest zijn en dat niemand anders haar kon hebben gerold, dan het be leefde jongmensch, dat hem om vuur had verzocht. In een heel wat minder aangename stemming kwam hij in New York aan. Hij aarzelde, of hij naar Boston terug zou keeren, om te trachten zijn eigendom weer in handen te krijgen, maar hij zag er met een zucht van af. „Nee, ik zal dien beleefden schurk wel krijgen als ik terugkom," dreigde hij grimmig en nadat hij bij den purser van de boot een reischeck verzilverd had, zocht hij zijn hut op en installeerde zich voor de zeereis. D echter Boyle, veertien dagen achter - een trouw gebleven aan zijn vaste voornemen, zich niet te vermoeien met kranten of brieven, kreeg op een morgen in Cannes toevallig een Engel- sche krant in handen. „Een millionnair ontvoerd in Boston, het slachtoffer tijdens de ontvoering overleden aan hartverlamming," las hij tot zijn lichten schrik. Nieuws gierig doorliepen zijn oogen de regels. „Vorige week Donderdagavond heb ben eenigo misdadigers in Boston op hoogst brutaio wijze een bekenden millionnair ontvoerd, welk misdrijf het ongelukkige slachtoffer helaas nood lottig is geworden. Naar ons wordt gemeld uit New York, hebben de feiten zich voorgedaan. zooals hier onder volgt. Mr. Barcock. die een groot landhuis bewoont in het Villapark „Buitenrust", wandelde, zooals hij eiken avond voor het diner placht te doen, om ongeveer zeven uur in den rotstuin voor zijn buitenverblijf, die grenst aan den openbaren weg. Om kwart, voor zevenen merkte een bediende vanuit het huis op, dat iemand over de omrastering sprong, die den open baren weg van mr. Barcock's eigendom scheidt. De huisknecht stormde den tuin in, doch toen hij den briïtalen indringer bijna genaderd was, ging deze uit eigen beweging weer heen. Mr. Barcock zei den bediende, dat het een gewone werklooze was, die hem om een ondersteuning had verzocht. De bediende verzocht toen zijn mees ter bij hem te mogen blijven, doch daar wüde mr. Barcock niet van hooren. Hij had er een hekel aan, onder geleide te wandelen, zei hij, en dus schoot den huisknecht niets anders over, dan in huis terug te keeren. Toen hij den tuin verliet, merkte hij nog toevallig op, dat tusschen de boomen aan den weg een auto stilstond, doch hieraan wijdde hij verder geen opmerkzaamheid. Ongeveer een kwartier later zag hij tot zijn groote ontsteltenis, dat niet minder dan vier mannen tegelijk over de lage omrastering sprongen. Vóór de millionnair iets had kunnen doen om zich te verweren, was hij overwel digd, over de omrastering heengezet en in den wachtenden auto geplaatst. Deze reed snel weg en toen de doodelijk ontstelde bediende bij de omrastering kwam, was er heinde en ver al niets meer van te zien. De in allerijl gewaarschuwde politie ging terstond op onderzoek uit. Drie kilometer van het landhuis verwijderd, vond zij het lijk van mr. Barcock langs den weg; naar werd vastgesteld was de millionnair overleden aan hart verlamming. De emotie is den ouden heer mr. B. was 72 jaar dus vermoedelijk noodlottig geworden en toen de misdadigers bespeurden, dat hij overleden was, hebben zij het natuur lijk raadzaam geacht, zich onmiddellijk van het lijk te ontdoen. Voor zij hem aan den kant van den weg hebben neergelegd, hebben zij den doode eerst nog beroofd van zijn kostbaarheden, waarbij een portefeuille, die volgens verklaring van den bediende ongeveer drieduizend dollar moest bevatten. Dienzelfden avond werd de politie gemeld, dat een zekere Albert Pennyon. een 26-jarig recidivist, groote verterin gen maakte in een van Boston's be ruchte nachtgelegenheden. Zij arres teerde dezen man, die tot haar groote voldoening door den bediende herkend

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 30