'tWas de schuld van de coffeïne. Koffie Hag Zijsliep 10 en was 'smorgens niet uitgerust. DE FAMILIE-DICTATOR spaart hart en zenuwen. ZD lag lang genoeg in bed, veel te lang zelfs. Doch haar slapen was, evenals haar werken, onrustig engejaagd. Vandaar, dat zij soms nog vermoeider opstond, dan dat zij slapen ging. Totdat zij, op raad van een vriendin, wie de dokter verboden had coffeïne te ge bruiken, Koffie Hag probeerde. 34 Vervolg van pagina 13 Wetenschappelijk is aangetoond, dat 48 uur na het gebruik van koffie het organisme nog sporen van coffeïne be vat. Al dien tijd werkt deze, het zenuw gestel ondermijnende stof nog na! Zenuwachtigheid, onrust en slapeloos heid, met als gevolg daarvan een ver moeid lichaam en een afgetobde geest. dat zijn de kwalen van onzen tijd. Gun hart en zenuwen meer rust: schakel de prikkelende werking der coffeïne uit. Drink dus de gegarandeerd coffeïnevrije Koffie Hag - dan zal Uw slaap dieper en rustiger, dus gezonder zijn. En U kunt de coffeïne gerust schrappen, want zij is in de koffie geheel overbodig. Koffie Hag geeft U het volle genot van de koffie, omdat de coffeïne met srfiaak en aroma niets te maken heeft. Fijnproevers ge ven de voorkeur aan Koffie Hag, omdat in deze gezuiverde en ver edelde koffie de aroma tische oliën tot volle ontwikkeling zijn ge komen. Ervaren koffie- kenners zijn verrast, als zij met den heerlijken geur en den fijnen, pittigen smaak van Koffie Hag kennis maken, en de geregelde ge bruiker waardeert de gunstige werking op de spijsverteringsorganen. Koffie Hag is beter en gezonder ook voor U Koffie Hag-gebruikers zijn ge zonde slapers. Een gezonde slaap geeft kalme zenuwen, geeft frissche energie en levenslust. 10 UUR SLAAP KAN ONVOLDOENDE, 8 UUR RUIM VOLDOENDE ZIJN. 5 6 7' 8 9 10 UUR Uc curve van de slaapdiepte beweegt zich slechts weinig en zeer onrustig onder de scheidingslijn russchen waken (wit) en slapen (zwart). 5 6 7 8 9 10 UUR De diepe, gezonde slaap begint reeds in het eerste half uur en heeft ge durende den geheelen nacht een on onderbroken en rustig verloop. Nu zij geen coffeïne meer ge bruikt. heeft zij ctctn 8 ttttr slaap ritim voldoende. De grafische voorstelling toont hoe na het gebruik van coffeïne haar slaap onrustig en onre gelmatig u as en hoe zij na het gebruik van Koffie Hag van een gezonden, geest en lichaam verjrisschenden slaaf kan genieten. waren boeken in. Twee stappen voorbij tien drempel bleef de onbekende staan. Levendig keek hij om zich heen. In den versten hoek was een jonge man, gapend over eem krant. In den erker was een half volwassen meisje, dat in verveling naar buiten keek. Ongeveer midden in de kamer, vlak voor den bezoeker, zat een jonge dame, en zij sloeg achteloos de bladen van een tijdschrift om. „Hallo, paps," zei ze, zonder op te kijken. „Ik kom u direct een kus hrengen." „Uitstekend," zei de onbekende. Met een kreetje van schrik sprong Constance Brooke op en zij stond voor een man, dien zij nog nooit van haar leven aanschouwd had. De jongeling kwam uit den versten hoek, gooide zijn krant neer en kwam naast zijn zuster staan. Het meisje in den erker keerde zich om en keek. „0 ik dacht, dat 't mijn vader was," stotterde Constance, en haar wangen kleurden. „Zijn vertegenwoordiger," zei de on bekende, even buigend. „Zijn ver. Is hij er niet f Is hij niet met u mee gekomen „Neenhij is niet met me mee ge komen. Hij komt niet thuis." ..Hij heeft een ongeluk gehad „Volstrekt niet. Hij maakt 't best. Ik zal 't u uitleggen. Hier is mijn kaartje." De onbekende had iets friseh en iets fels over zich. Hij praatte kortaf en met een zeker gezag. Zijn air van vol maakt zelfvertrouwen stond hem even goed als zijn onberispelijke kleedij. Zijn stem was lang niet onaangenaam, maar er klonk iets bazigs in, dat het oor niet streelen kon. „Juffrouw Constance Brooke waar schijnlijk vroeg de onbekende, terwijl hij zijn kaartje te voorschijn haalde. „Ja jawel." „Meneer William Brooke 1" Een blik naar den jongeling. Deze knikte. „En juffrouw Alice V' ging de on bekende voort, met een knikje in de richting van het jonge meisje, dat naderbij was getreden. „Jamijn znster," zei het oudste meisje. De onbekende deed een stap naar voren en overhandigde een stukje karton. De drie kinderen Brooke staken de hoofden hijeen en lazen H. HEDGE Z.E.B. Toen keken zij den bezoeker in het gelaat. Hij stond een document in groot formaat open te vouwen. In den linksehen benedenhoek zagen zij een groot rood zegel glimpen. De onbekende begon voor te lezen „Ik, John W. Brooke, benoem hiermede, voor den tijd mijner af wezigheid, tot hoofd mijner huis houding eenen Henry Hedge, houder van dit document, aan wien ik vol macht verleen, om genoemde huis houding in alle opzichten te besturen, te verzorgen, te handhaven en te bewaken, en om geheel te voorzien in al haar behoeften en heel haar veiligheid. Ik belast voornoemden Henry Hedge met de persoonlijke leiding over mijn kinderen, William W„ Constance T. en Alice, en ik bekleed hem, voor den duur mijner afwezigheid; met al het gezag, dat ik over hen bezit. Ik beveel hierbij mijn kinderen, genoemden Henry Hedge in alles te gehoorzamen, en hem het respect te bewijzen, waarop hij als him voogd recht heeft. En ik beveel den bedienden, die nu in mijn dienst zijn of hierna in mijn dienst mochten komen, genoemden Henrv Hedge te gehoorzamen, zoolang dit document geldig en van kracht blijft. En ik verklaar, dat dit document en het bezit van dit document door voor noemden Henry Hedge, hem de volledige en onbeperkte volmacht verleent om te handelen, gelijk ik hierboven bevolen heb. (geteekend) John W. Brooke." De drie kinderen Brooke spraken geen woord. Zij keken Henry Hedge slechts aan, als werden zij betooverd door een wonderbaar schouwspel. Hij wendde het gezicht van het document af, naar hen toe, en toonde de liand- teekening, die zij zoo goed kenden. Het was onmiskenbaar het hand schrift van John W. Brooke. Opper vlakkig zagen zij de namen der twee personen, die als getuigen waren op getreden, en een derden naam, die aan een notaris toebehoorde. Wat echter hun blikken boeide, dat was het groote zegel. Vanuit het witte papier staarde het ze aan als een strak, dreigend rood oog. Henry Hedge haalde een tweede papier te voorschijn, dat er minder onrustbarend uitzag, en ook hiervan las hij den inhoud voor, met een kalme maar doordringende stem „Lieve kinderen, Ik kom niet thuis vóór den negen tienden Februari 's namiddags. Ik ben volkomen gezond. Mijn reis betreft bijna alleen zaken. Om zoo goed mo gelijk in jullie behoeften en gemak ken te voorzien, stel ik een plaats vervanger van mijzelf aan het hoofd van het gezin, iemand, in wien ik een onbeperkt vertrouwen stel. Mijn rechtsgeleerde raadslieden hebben op dracht, zich in noodgevallen met mij in verbinding te stellen, maar dan ook alleen in noodgevallen. Het zal jullie niets baten, bij hen te infor- meeren, waar ik hen. Ik geloof, dat deze korte scheiding nuttig zal zijn voor ons allemaal, en ik zie met hartelijk verlangen naar onze her- eeniging|^it. Tot zoolang zal meneer Hedge ten volle de leiding hebben, met het ge zag, dat ik hem in een ander docu ment gegeven heb. Hij is een man met een uitstekenden naam, door zijn patroons warm aanbevolen, en een gentleman, daarvan hen ik overtuigd. Hij zal bij jullie inwonen en in alle huishoudelijke zaken en familie aangelegenheden de volle geldelijke verantwoording dragen. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags, tezamen niet een der locale weekbladen De Nad Amsterdam, Grooi Rotterdam, "sGravcuhage In Beeld. Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland - ,f01?H Per week. Bureaux HA.-VRl.EM. Nassaulaan 51. Tel. lnterc. 1386b. A MM EK DAM. \.Z. Voorburgwal 262. Tel. Inlere. 5517». Giro nr. 63646. ROTTERDAM Stationsweg 24.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 34