Bad-Nauheim SilviVrin 'Laat „Braafste" Jongen van de heele Straat Uwgeluksdagreedsl Mei a.s. worden EEN MILLIOEN FRANCS Liquid Shampoon ÏO 2W S Afemfioon uoor do, fhnufi* 100 Jaar 1835-1935 35 Ik hoef jullie uiet te vragen, of jullie in alle opzichten met hem zul len meewerken ik weet, dat jullie dat doen zullen. Behandel hèm, zoo als jullie 't mij zouden doen. En nu, kinderen, wensch ik jullie 't beste tot een spoedig weerzien Jullie liefhebbende vader John W. Brooke." „Dit document moogt u houden," zei Hedge, en hij gaf Constance den brief. Het papier met het roode zegel borg hij weer in zy n zak. Nog steeds zwegen de drie kinderen Brooke. Het was hun nog niet mogelijk ,e spreken zij konden slechts staren, n stomme verbazing, naar den brenger Ier papieren. Zij zagen een man van iets meer lan middelmatige lengte en van ten- <eren lichaamsbouw. De vormen van rijn hoofd waren hoekig, en dit leek nog erger door zijn bijna zwarte haar an de stijve, stugge manier, waarop het langs zijn ooren recht naar achteren was geborsteld. Zijn oogen waren donker en ontstellend koel. Zijn neus was lang, maar recht van rug en niet slecht ge vormd. Zijn lippen sloten zich vast, maar niet harsch. Er was een flauw holtetje in zijn kin. Hij was bescheiden, maar heslist goed gekleed. Het a£ -tal zijner levensjaren was waarschijnlijk acht- of negenentwintig. Meneer Hedge doorstond hun vor- schende blikken gelaten, alsof hij niet anders verwacht had. William Brooke zag hem strak aan, en hij keek terug, zonder dat er een wimper trilde, en Con stance keek hij even onverschillig aan, alsof zij een stuk van het meubilair was. Alice was de eerste, die sprak. „Waar is mijn vader vroeg zij met een verschrikte stem. „Ik. ik begrijp 't niet. Waar is paps t" „Ik kan 't u niet zeggen," antwoordde Hedge luchtig, „want ik weet 't niet. 't Gaat mij niet aan. Maar zooals hij in zijn brief zegt, is hij gezond en wel en hij komt terug op den genoemden datum." „NegentienFebruari!" riep Constance uit, in den brief kijkend. „En't is nu December bedoelt toch niet, dat wij vader al dien tijd niet te zien krijgen t" „Blijkbaar niet, of hij moest van plan veranderen." „Maar wat moeten we doen t" „In uw huis blijven wonen, onder mijn bescherming," antwoordde meneer Hedge, met 'n vluchtigen blik, die de hoofdzaken in het vertrek opnam. De stamhouder der familie Brooke slikte tweemaal, eer hij spreken kon. „Wat zijn dat voor malligheden vroeg hij. „Geen malligheden. Zaken," zei Hedge kortaf. „Dat zullen we zien." „Uitstekend. Maar vanavond gaat 't niet meer. Morgen kimt u ons kan toor opbellen om een bevestiging te krijgen." ;,Maar wat heeft 't voor zin Wil de oude heer op reis, best. Maar waarom kunnen we niet op onszelf staan t Wat hebt u met ons noodig t" Meneer Hedge glimlachte flauwtjes, op een waardige maar niet onprettige manier. „Ik kom op order van uw vader," antwoordde hij. „Yoorloopig bèn ik uw vader." „Groote hemel 1" Deze uitroep kwam van de lippen van Billy Brooke. Hij he keek den indringer van top tot teen met het merkbare doel, minachting uit te drukken. Zelf was hij notabene lan ger dan hij „Maar ik heb liever, dat u meneer Hedge tegen me zegt. En u kunt niet op uzelf staan, omdat uw vader wenscht, dat u onder mij staat." Er zat iets bijterigs in zijn stem, waar de kinderen Brooke van schrokken. „En nu," ging hij op vriendelijker toon voort, „is 't etenstijd, geloof ik. Laten we aan tafel gaan." Constance aarzelde, dus aarzelden haar broer en haar zuster ook. Zoo ging het hij iedere crisis in de familie Brooke. Zij zouden het niet graag toe hebben gegeven, maar de oudere broei en de jongere zuster hadden zonder erg de gewoonte aangenomen, af te wachten, wat Constance doen zou. Meneer Hedge voelde den toestand aan. Hij had alleen oog voor de mid denfiguur van het drietal. Hij keek haar strak aan, en zij gaf hem een even vasten blik, de oogen een ietsje dichtknijpend, alsof zij in gedachten een snelle berekening maakte. Zij was zichzelf weer meesterhang was zij trouwens van 't begin hf niet geweest, wel verwonderd. Constance was niet zoo knap als haar vijftienjarige zuster dat kón ook moei lijk, want Alice was buitenspórig knap. Toch toonde de jonge meesteresse van huize Brooke der wereld een gelaat, waarop slechts door de meest veel- eischenden aanmerking gemaakt kon worden. Zij had zoo'n gelaatsuitdruk king, die op een foto als geheimzinnig aandoetwant er zat iets meer in dan enkel knapheid iets, dat wel te on derscheiden is, maar bijna niet te be schrijven en omdat wij het niet nauw keuriger kunnen uitdrukken, noemen wij het karakter. „Goedwe gaan dineeren," zei Constance kortaf. Zij ging voor, de bibliotheek uit, de breede hall door en een groote kamer binnen, die aan den anderen kant van het huis lag. Alice kwam vlak achter haar, toen volgde Billy. Meneer Hedge liep achter, nam snel zijn omgeving op en fronste nu en dan even. De eetkamer der familie Brooke was een juweel, bijna een feestzaal. De heer des huizes had haar laten betimmeren met notenhout hij kon het betalen hij had zijn architect geen enkele be perking opgelegd, noch hier, noch in eenig ander vertrek. De tafel, die gebruikt werd als er geen gasten waren, leek onzinnig klein in dat groote vertrek. Zij stond niet in het midden, maar dicht hij een open haard, waarin een paar blokken duur hout brandden met vreemde vlammen, groen en blauw en geel. Het was een heele wandeling van de deur naar de tafel achter elkaar volbrachten zij die, en de vlijtige blik van meneer Hedge ging naar links en rechts. Zelfs Horace, de butler, die achter den stoel van Constance stond, merkte op, dat de bezoeker zich vol komen op zijn gemak voelde. Hij repte zich niet en treuzelde ook niethij stak zijn handen niet in zijn zakken, wreef niet langs zijn neus en morrelde niet aan zijn das. Hij liep even rustig naar de tafel als John Brooke het zelf placht te doen. Wordt vervolgd. Dan heeft wederom de groote trekking plaats der bekende Fransche Premieloterij, loten Credit National de France Emission 1920 Verkoop in Nederland wettelijk geoorloofd en gegarandeerd door den FRANSCHEN STAAT. HOOFDPRIJS OF 98000 HOLLANDSCHE GULDENS Reeds verschillende malen in Holland gevallen. Verder een groot aantal prijzen van: Francs Half Millioen of 49.000 gld., 2 k Francs 200.000, 3 k Francs 100.000, 6 a Francs 50.000, enz. Tegen storting van slechts een rijksdaalder doet U reeds mede aan deze schitterende trekking en zenden wij U onmiddellijk een deelname welke recht geeft op den vollen prijs (dus geen gedeelten). Storting voor 2 stuks f 4.50, 3 stuks f6.50, 5 stuks f 10.—Iedere kooper ontvangt 3 dagen na de trekking gratis de lijst welke ook officieel staat in alle groote dagbladen. Zendt nog heden postwissel of giro- storting No. 135173 aan de Firma J. SANDERS, Comm. in Effecten, Hoogstraat 4, Den Haag, Telefoon 116587. Bestelt nog heden, opdat U Woensdag 1 Mei a.s. den grooten prijs kunt „Braaf" en 'Wimpie Dingmans, daar ligt een afstand tusschen van om en bij de 40.000 K.M. zegt Papa Dingmans en Wimpies Moeder zucht Hebben ze nóg die ijzeren schoenen niet uitgevonden Maar gezond is 't ie, gezond en sterk (dank zij Halitran 1200) en trotsch zijn ze toch op hun spruit. Op één ding is de jongen fel. op de wekelijksche haarwassching met Silvikrin Liquid Shampoon, daar laat hij alles voor in den steek en het schuim spat naar alle kanten. Dan geniet hij. Silvikrin Liquid Shampoon maakt zijn haar gezond, krachtig, glanzend. Alle vettigheid, stof en roos verdwijnt, de hoofdzenuwen worden ver kwikt, de haarwortels versterkt. Millioenen Nederlandsche gezinnen gebruiken ze elke week. Koop nog heden een flacon. wasschingen Tel ïnterc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Bi hst ra at 142, Tel. Interc. 13473, Giro nummer 149597. 's HERTOG EN BOSCH, Stationsweg 27. 1 elefoon Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Boschstraat 110. Telefoon Interc. 1713. Gin» nr. 124690, De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Hartkwalen en stoornissen in den bloedsomloop. Rheumatiek Het ideale kuuroord zoowel voor hen die rust noodig hebben als voor gezonden. Uitgebreid Jubileumprogramma 60% reductie op de spoorwegen. Pauschalkuren. Goedkoope Registermarken. INLICHTINGEN BIJ DE REISBUREAUX EN HET DUITSCH VERKEERSBUREAU, KALVERSTRAAT ill, AMSTERDAM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35