fORMAMlNT ©Id ©of tone Kou Griep Koorts SCHOONHEIDSZORCEN Yeerrv'nJxicL met CROSSMITH'S LAVENDER BADZOUT De vrouw van smaak prefereert Elizabeth Arden s ^Poeder Elizabeth Arden Een ontstoken Keel? Italiaansche groentensla Vinaigrette saus 37 EEN werkelijk leelijk gezicht is een zeldzaamheid. In ieder ge laat is wel iets dat mooi of goed is en zij die met overleg en verstand te werk gaan zullen het daarop aansturen, dat zij de goede hoedanig heden van de eigen gelaatstrekken onbevooroordeeld leeren onderscheiden en zich vervolgens de noodige moeite getroosten het goede zooveel mogelijk tot zijn recht te laten komen. Zoo zijn er bijvoorbeeld vrouwen met enschoone gelaatstrekken, maar met prachtig, weelderig haar. Hoe vaak zien wij niet, dat dezulken, onverschillig geworden, het mooie haar in een stijf onooglijk knoetje wegmoffe len onder een onflatteus hoedje. Niet doen, damesWaarom zoudt gij uzelf leelijker. pardon minder fraai maken dan noodig is 1 Telen meenen zich te verfraaien door het lukraak aanbrengen van rouge, lippenstift en poeder. Maar. zij zien een zeer belangrijk iets over het hoofd ten eerste dat de vrouw van smaak deze hulpmiddelen slechts met alleruiterste bescheidenheid aanwendt en ten tweede dat een half hulpmiddel soms 'n averechtsch effect oplevert. Aangenomen dat gij er bleek en uioe uitziet, mevrouwtje, zoo wat ande ren noemen verlept" en gij wilt uw uiterlijk wat bijwerken, meent gij dan dat het voldoende is om bij uw glans- looze haren, uw doffe oogen en uw geenszins witte tanden een paar kunst matige blosjes aan te brengen Ach wel neen! Hoe komt gij erbij dat dit afdoende zou zijn Allereerstzorgt voor goede spijs vertering, voor voldoende rust en slaap, en gunt u den noodigen tijd voor uw „herstelwerkzaamheden" Niets toch staat afschuwelijker dan een haastig aangebrachte veeg rouge of een half gepoederde neus Wie haar toevlucht neemt tot rouge en poeder bedenke wel terdege, dat slechts de wel onderhouden huid, die tevoren geprepareerd is, deze cosmeti sche middelen verdraagt zonder er schade van te ondervinden. Of het erg moeilijk is, die behandeling 1 Kostbaar misschien Of tïjdroovend Stelt u gerusthet is niets van dit alles. Alles wat gij noodig hebt is een potje vette nachtcrème en een potje matte dagcrème, behalve dan uw rouge, die, wat de tint betreft, moet passen bij uw haar immers de gelaatskleur van blon de vrouwen is veel lichter dan de teint van donkerharige vrouwen. En wie er niet onnatuurlijk en ge schilderd wil uitzien dient hiermede terdege rekening te houden. Het bijwerken van de teint is slechts dan te verontschuldigen als het zóó bescheiden gebeurt dat het kunstmatige volkomen de plaats van het natuurlijke inneemt. Met de vette crème worden 's avonds met de vingertoppen hals en gelaat ingewreven en dadelijk daarna met een zeer groven doek hardhandig a.u.b. weer uitgewreven tot hals en gezicht warm en rood en tintelend zijn. Dit bevordert den bloedsomloop, houdt de huid zacht en jong en voorkomt rimpels door uitdrogen, want er blijft altijd nog wel genoeg vet over in de poriën. Voor het opleggen van rouge en poe der wordt des morgens na het wasschen en weer duchtig wrijven met koud water en ruwen handdoek de matte crème ingewreven, die in de huid trekt en deze fraai mat houdt. Eerst dan kan men een vleugje rouge aanbrengen. 17 n wat vetpuistjes, doffe oogen, glanslooze haren, glimmende neuzen en roodomrande oogen bet reft, waarover lezeressen ons schrijven en waartegen zij raad vragen Onthoudt eens en vooral, lieve leze ressen, dat dergelijke onaangename dingen bijna altijd een inwendige oor zaak hebben. Het zou erg prettig zijn wanneer wij u konden berichten koopt een tube van dit en een potje van dat, smeert uw gezicht ermee in en binnen een week zult gij een verblindende schoonheid zijn. Helaas zoo gemak kelijk is het niet Zorgt voor uw gezondheid en uw lichaam zal u beloonen met 'n stralend uiterlijk. omdat deze gemakkelijk spreidt en uit stekend houdt omdat zij zuiver is en fijn van samen stelling omdat zij de schoonheid verhoogt omdat zij verkrijgbaar is in veertien tinten omdat één doos lf 6.50) voldoende is voor maanden Elizabeth Arden Ltd. London, 25 Old Bondstreet, W.l. Voorkom dat ge morgen met te bed komt te liggen Genees Uw keelpijn met De keel-ontsmettende tabletten Bij elke Apoth. en Drog. a f 1.- per fleschje Worteltjes, meiraapjes, aardap pelen, prinsesseboontjes, doperw ten, 100 gr. van elk, 150 gr. sala mi worst, 25 gr. kappertjes, 150 gr. tomaten, 10 olijven, 5 an sjovissen, hard gekookte eieren, zout, peper, olie, azijn, peterselie, mayonnaise, vinaigrette. J^ook de 5 groenten gaar, laat ze uit lekken snijd ze, waar noodig, in kleine dobbelsteentjes, blokjes of reep jes, hak de olijven, eieren, worst en ansjovissen grof, de peterselie zeer fijn, meng van de laatste een voldoende hoeveelheid door de mayonnaise. Pel de tomaten, door ze in lauw water even te laten wellen, waarna men het schilletje er gemakkelijk af kan halen, en snijd zë in schijven. Marineer elk der bestanddeelen afzonderlijk l/2 tot 1 uur in de vinaigrette, laat ze goed uitlekken en vermeng ze met de mayon naise, voeg zoo noodig zout, peper, olie of azijn toe. Garneer met fijn gewreven hard gekookten eierdooier, gehakt wit, kap pertjes, doperwten, biet, zure appel, augurken, olijven, worteltjes of iets dergelijks fijngehakt of in figuurtjes of plakjes gesneden leg hard gekookte gehalveerde eieren ertusschen, verbind de garneering met rijen van pareluitjes uit het zuur, kersen in zoetzuur, of gehakte aspic. 1 theeleepel mosterdpoeder, IV2 d.L. slaolie, V2 d.L. kruiden- azijn, gehakte peterselie en prei, Va theelepel zout en peper. A/ermeng het mosterdpoeder met het zout, een tijjje peper en 1 theelepel azijnroer, in een dun straaltje, de olie erdoor, vervolgens druppelsgewijze de rest van den azijn, ten laatste de gehakte prei en peterselie, tezamen '/2 eetlepel In één woord verrukkelijk, een ideaal middel om vrouwelijke charme te ver- hoogen. Onmisbaar voor de moderne vrouw, die het op prijs stelt er van top tot teen goed uit te zien. Grossmith's Old Cottage Badzout in kris talvorm maakt het badwater zacht en omhult de baadster in het decente parfum van zuivere Lavender. Ook verkrijgbaar in de parfums Jasmin, Sweet Briar, Honey suckle, Eau de Cologne, Tsang-lhang. Imp. Rich. Wernekinck Co. Huddestraat 9 Amsterdam-C

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37