(PAASCHVACANTIE W Voor de IE voor eenige weken achtereen op reis gaat, vindt de keuze van de mee te ne men garderobe niet zoo moeilijk als zij die maar voor enkele dagen met vacantie gaan. Wij vroegen eens aan een jonge vrouw die voor 'n maand op reis ging wat neem je zoo al mee en 't prompte antwoord was: alles! Zou het ons niet evenzoo vergaan Zouden wij ook niet alles wat wij aan klee- ren bezitten opknappen, op- frisschen, vermaken en aan vullen tot wij 'n behoorlijke hoeveelheid bij elkaar had den t Iedereen, die eenige we ken van huis gaat, weet tevoren, dat wat thuis een aardige verscheidenheid lijkt, op reis op onbegrijpelijke wijze slinkt tot een vaak bedroevend beetje. Er was eens een aardig meiske, dat door een tante, die voor goede fee speelde, meegevraagd werd naar Zwitserland. Zij zouden eerst een week in Parijs doorbren gen en daarna doorreizen. En draag nu niet dadelijk al je mooie dingen in het begin spaar een beetje voor als je eenmaal in Zwitserland bent, ried een verstandige moeder, en Marietje beloofde grif alles. Natuurlijk zij zou zui nig zijn met al die mooie nieuwe dingen en die eenige avondjapon zou zij alleen maar bij hoogst feestelijke gelegenheden aan trekken natuurlijk en die middagjapon kon ook dienst doen voor 's avonds ja, zij zou alles goed onthouden. Tante had kennissen in Parijs. Dadelijk den eer sten avond werden zij meegevraagd naar de Opera. Marietje had twee opgewonden kleur tjes van plezier. Zij ging er heen in haar allermooiste jurk 'n week lang droeg zij iederen dag iets nieuws en na tien dagen schreef zij uit Zwitserland naar huis dat zij niets had om aan te doen Zoo gaat het ons allemaal wel eens. Als wij met de Paaschvacantie een week op reis gaan, kunnen wij niet onze heele garderobe meesleepen. Behalve andere practische bezwa ren is er ook nog dit tegen dat onze gastvrouw zou den ken dat wij heele - maal niet meer van plan waren om te vertrekken als wij met zoo'n voorraad aan komen zetten, en ook schijnbare onbescheidenheid is een slecht entrée. Wat wij noodig hebben voor een dag of drie, hetzij in ho tel of pension, hetzij bij vrienden of ken nissen Aangenomen dat wij slechts 'n kleine handtasch meene men, lijkt ons de volgende samenstelling, die voor iedere gelegenheid wat biedt, practisch en voldoende Voor de reis en tévens als morgendracht het aardi ge beige complet van onze afbeelding de tamelijk korte en nauwe rok zonder eenige versiering is evenals de driekwart sportieve losse mantel gedacht van soepele beige wollen stof. De bijbehoorende casaque- blouse is bruin met groote witte noppen. Hierbij worden donker bruine of lichtbeige hand schoenen gedragen, 'n beige hoedje met eenvoudige gar neering van bruin ripslint en bruine boxcalf wandel schoenen. Een lakroode of donker bruine handtasch wordt hierbij gedragen. Regen- of stofmantel eveneens in don kerbruin of lakrood. Voor het visite-uur een middagjapon van grove grijs blauwe crêpe ondulé met breede donkerblauwe zijden ceintuur, die geheel is door gestikt. Met een dergelijke japon zijn wij ook 's avonds netjes en klaar voor moge lijke uitgangetjes naar'res taurant, cinema of comedie. Een lange donkerblauwe mantel wordt hierbij ge dragen. Met 'n donkerblauw hoedje, donkerblauwe schoe nen en handschoenen. De lakroode tasch kan hierbij dienst doen, als wij geen blauwe bezitten Is er kans op gelegenheid tot het dragen van avond- kleeding, dan nemen wij een avondjapon mee. Geen galatoilet, maar een van die gemakkelijke, donker gekleurde tafzijden jurken, waarmede wij voor vele gelegenheden passend gekleed zijn. Onze foto laat zoo'n japon zien het uiterst smaak volle toilet is gedacht van donkerblauwe tafzijde met een geplisseerde rose tafzijden strook aan de onderjapon. Bij deze japon dragen wij de blauwe suède schoen tjes, die ook bij het middagtoilet worden gedragen en waarop wij des avonds afneembare strass-gespjes bevestigen. Ook in andere kleuren kunnen wij deze Paasch- combinatie kiezen, bijv. een lichtgrijs reispakje met donkerblauw met wit gemoesde blouse, een bei<*e middagtoilet met bruine ceintuur en een bruin taf zijden avondjapon met rose strook. Ook in dat geval kunnen dezelfde schoentjes voor middag en avond dienen. Wie naar buiten gaat zonder kans op groote-stads- uitgangetjes neme een extra-sportjurk of een rok met een paar truitjes of blouses en een wijde Engel- sche sportjas met een paar leuke felkleurige scarfs mee in plaats van een avondjapon. Geen vrouw in het bezit van de opgesomde hoe veelheid kleeren (zij hoeven heusch niet allemaal nieuw te zijn behoeft de verzuchting te slaken ik heb niets om aan te doen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38