Bij het Belgisch Koningspaar m ie van hel Koninklijk paar in een der ontvangsalons FOTO'S W. y. d. POLL A F van het Brusselxehe paleis, waarvan de woonrlengel nog gerestaureerd. Links: De jonge Koning Leopold III ran Helgie. in de werkkamer van 't Koninklijk Daleis inde Heigisehe. hoofdstwl. WAT ons zal bijblijven van ons bezoek aan 't Belgisch Hof, aan 't Belgische Konings paar, dat is niet de oppervlakkige im pressie van de nog traditioneele overla ding en drukkende pracht van koninklijke verblijven, en dat is zeker geen indruk van hooge, ongenaakbare majesteiten van kille, beklemmende étiquette alleen dankbaarheid, dat hier over een volk n paar men- schen regeeren, die juist om den gezonden adel van hun eenvoudige, oprechte, warme menschelijkheid, om de noblesse van hun houding en optreden tegen over personen en belangen, koninklijke macht en koninklijke waardigheid ten volle verdienen. P)e Koning heeft een rustig-doordringenden, dan weer droomerig-verren blik in het oog, een on gewoon ernstigen trek in 't jeugdig gelaat. Knergie en schuchterheid, zooals we die gecombineerd vin den in den geleerde, den denker. De waarlijk vorstelijke gestalte van de Koningin ziet er in haar lange, zwarte gewaad nog des te rijziger en slanker uit. De ongekunstelde natuurlijkheid en eenvoud van haar optreden geven haar die rustige zekerheid, die gratie en die charme, die ons bij den eersten blik verklaren, waarom deze bekoorlijke Koningin in geheel België onmiddellijk zulk een ver trouwen en zulk een zeldzame populariteit gevonden heeft. Zij belichaamt 't oude sprookje van de schoone vorstin in moderne, spor tieve gestalte. Op weg van de groote ontvangstsalons in 't Brusselsche paleis, langs de vele zalen en trappen naar de werkkamer van den Koning, is er gele genheid tot 'neerste gesprek. De jonge vorst, kind van zijn tijd, is hartstochte lijk beoefenaar van talrijke takken van sport. Op de eerste plaats van skiën. Maar Een charmant tafereel in de hal van slot Etuyvenberg, waar 'f Koninklijk gezin ver blijft in afwachting van de verbou wing aan het paleis te Brussel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 6