SEIZOENDRUKTE TE GOES Een lentebode is verschenen Op de Goesche markt bij de scheiding van winter en zomer. Maar ook de winkels lokken weer met zomersche étalages. De zomersnujjes trekken, al zitten de boerenvrouwen grootendeels nog warmpjes in de zware wollen winterdoeken gedujfeld. ten de boerenvrouwen grootendeels nog warmpjes in de zware winterdoeken geduffeld en al dragen de burgers de jassen en mantels nog, dat wil zeggen tot Paschen. Want is 't Paschen geweest, dan staat die wintersohe kleedij niet meer, al zou het ook nog vriezen en sneeuwen, 't Is nu eenmaal de gewoonte in de Zuid-Bevelandsche, we mogen wel zeggen in de Zeeuwsche gewesten, dat met de Pasehen de zomer begint. En dat komt op de eerste plaats tot uit drukking in 't leven, omdat dan de winterjas en doek worden opgeborgen. Tegelijk met die seizoendrukte verschijnt ook de ijsco weer op 't appèl, en de bloemencollectes. Goed gezien overigens, want hoe wil je nu ijs en bloemen verkoopen als er geen mensehen zijn. En zoowel DAARONDER verstaan we nu niet een voorjaarsarbeid, zooals we op het platte land gewaar worden, ook niet een voor jaarsinvasie van vreemdelingen 't mocht wat in Goes! maar meer speciaal de opleving van de Goesche markt in de lente. De zon heeft nauwelijks een dag geschenen, of de stad Goes met haar uitgestrekte omgeving denkt aan zomerkleeren. En er worden zaken gedaan op de markt en de winkels blijven ook niet achter met zomersnufies, al zit-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 18