U FLIPJE Kent MIJ. „DE BETUWE" - TIEL 23 opzij leggen. Den volgenden dag regende liet, doch de potdichte mist van den derden dag maakte alles weer goed de buit bestond uit ruim vijftien pond en een gouden chronometer. Aau het eind van die week had zij meer dan voldoende „verdiend", om zich 'n volledig uitzet te kunnen aanschaffen en schudde ook zij zich het Londensche stof van de voe ten. Het was zonnig weer, toen zij in Manchester aankwam, en Ned-George haalde haar af. „Lieveling.lieveling. verwel komde hij haar midden op het perron. En Betty zei niets, maar zij snikte, terwijl hij haar omhelsde. Toen liepen ze stijfgearmd het perron af, en zonder zorg het nieuwe leven tegemoet, dat zij zich droomden. Iedereen, die er getuige van is ge weest, zal moeten beamen, dat het huwelijk van mejuffrouw Betty Coops en meneer George Kinston uitermate plechtig voltrokken werd. Er waren bloemen, zang en orgelspel. De eer waarde Alstedt had er een nieuw ambts gewaad en een nieuwe pruik met lange pijpekrullen voor aangeschaft, hij had een aandoenlijke preek ingestudeerd en hij boog telkens zóó eerbiedig, als hij het woord tot de jonggehuwden richtte, dat men in den waan kon komen te verkeeren, dat er een prinselijk paar in den echt verbonden werd. De stemming van de aanwezigen sloot zich hierbij aan. De belangstellende toeschouwers glimlachten elkaar ietwat weemoedig toe en nierpen ontroerde blikken in de richting van de bruid. De getuigen -vijf in getal en allen slacht offers van het ophanden zijnde Fransche en Roemeensche fiasco blikten ernstig voor zich uit en Verloren de eischen van het decorum geen seconde uit het oog. Ten slotte was er ook nog een snikkende bruid en een gelukkig glimlachende bruidegom, juist zooals men bij een plechtige huwelijksvol trekking kan verwachten. Enfin, hlles was afMeneer liinston had zorgeloos diep in de zakken van zijn cliënten getast, om reclame te maken voor zijn zaken en de veronder stelde soliditeit van zijn Fransche en Roemeensche loten te verstevigen. Al het geld, dat hij had -uitgegeven, kostte hem niets en het mooiste was, dat het uit andere bronnen in dubbele stroomen weer voor hem terug zou vloeien. Meneer Kinston voelde zich dus geluk kig, volmaakt gelukkig. En gerust, volmaakt gerust. Ned Bratford en het verleden waren dood, het heden was schoon en de toekomst met de farm in Canada zoo mogelijk nóg schooner. Ha het was zoo plezierig te leven met een vrouwtje als Betty, en van een bestaan, dat hecht en diep geworteld lag in de soliditeit van den Franschen en Roemeensclien Staat. De verrukkelijke droomen waarin meneer Kinston zich gedurende eenige oogenblikken had vermeid, namen plot seling een einde. De plechtigheid was afgeloopen, er moesten handen worden gedrukt en bedankjes uitgesproken. Het publiek stroomde naar den uit gang en de eerwaarde Alstedt ging het paar voor naar een vertrek, waar zij de huwelijksakte moesten teekenen. Toen was aan alle formaliteiten voldaan en konden de jonggehuwden vertrekken naar het hotel, waar zij zouden reci- pieeren. „Hoe voel je je nu, lieveling V vroeg Ned-George toen zij in den auto „O, zóó gelukkigantwoordde Betty met een dwependen blik. „En ik voel me den hemel te rijk," verzekerde Ned-George glimlachend. „Er is nergens een wolkje te ontdekken; ons geluk is veilig als in Abraham's schoot." De ietwat pathetisch uitgesproken verzekering was nauwelijks over zjjn lippen, toen de auto reeds stopte voor het hotel. De palfrenier rukte de coupé deur open en Ned-George betrad met zijn vrouw de met bloemen versierde hall. De hotelier boog en feliciteerde, de portier boog ook en had een bood schap „Er is een meneer in de ontvang kamer, die u graag even wilde spreken, voor u zich naar boven begaf, meneer. Er was haast bij, verzekerde hij." Ned-George schrok in 't geheel niet. Aleneer George Kinston was zich van geen kwaad bewust en Ned Bratford bestond hier niet. „Bepaald een bestelling loten 't is morgen trekking in Parijs, weet je," veronderstelde hij, met Betty aan zijn arm op de deur van het aangewezen vertrek toeloopend. Toen hij binnentrad, stond er een heer bij de tafel. Deze boog vormelijk en wiet) Betty een medelijdenden blik toe. „Meneer George Kinston vroeg hij koel. „Jawel, wat is er van uw dienst T" informeerde Ned-George, plotseling on gerust. „Geboren in Londen op 16 Maart 1900 hernam de ander, de vraag negeerend. „Juist, maar wat heeft u toch viel Ned-George ongeduldig uit. De meneer wiern hem een iizisen blik toe. „Ik dacht, dat u dat wel be grijpen zou. U is mijn arrestant, ik verzoek u mij te volgen naar het bureau." Ned-George dacht dat de grond onder zijn voeten wegzonk en Betty gaf een gil. „Uw arrestant V' bracht de bruide gom met moeite uit. „En waarom dan wel, waarvan word ik beschuldigd I" De meneer werd plotseling boos. „Ik had gehoopt, dat u mij dien pijnlijken uitleg zou besparen in het bijzijn van de arme jonge vrouw, die uw slachtoffer geworden is," viel hij barsch uit. „Stel u niet zoo onnoozel aan, meneer. U is twee maanden geleden in Londen getrouwd met mejuffrouw Mabel Stins, dus u heeft zich zooeven schuldig gemaakt aan bigamie. Uet is Ned Bratford altijd een raadsel gebleven, hoe hij dien slag heeft kunnen overleven. Betty viel in zwijm en hij wist geen beteren raad, dan haar mee te nemen naar het politiebureau. Daar bleek spoedig, dat zij er juist op haar bestemming was. Want toen Ned zich gedwongen zag zijn fameus spelletje open te leggen, werd Betty onder beschuldiging gesteld van mede plichtigheid aan bedrog. Zij hielden dus huwelijksreceptie op het politiebureau en hun huwelijksreis kwam ten einde in de Londensche Newgate -ge vangenis Rechter Stumps was nog goedhartig genoeg, hen te verrassen met een huwelijksgeschenk Betty bedeelde hij met één en Ned met drie jaren gevan genisstraf. En hij hield er ook nog een plechtige toespraak bij, die hij sarcas tisch besloot met een hartelijken wensch voor hun wittebroodsjaren. f 1000.- f1000.- Probeer zijn portret te vinden Flipje, het fruitbaasje van de Mij. ,,De Betuwe Tiel, is van plan U binnenkort te gaan helpen in de huishouding. Maar éérst wil hij U geld laten verdienen. Op een heel prettige en erg gemakkelijke manier. Knip nevenstaande stukjes uit, en leg er weer een „heel" Flipje van. Plak „Flipje" daarna op, en stuur hem als brief gefrankeerd naar de Maatschappij „De Betuwe" N.V. te Tiel. Schrijf links boven op de enveloppe „KNIP-PUZZLE" en vermeld vooral duidelijk Uw naam en adres. Zorg, dat Flipje geen honger krijgt onderweg: geef hem 1 wikkel mee van een pot Prima- of Huishoudjam „De Be tuwe" of 1 etiket Vruchten in blik of Appelmoes. Dit beslist niet vergeten! Van d^n heerlijken inhoud kunt U zélf ge nieten ziehier wat U verdienen kunt [-]!► Ie prijs van 2e prijs van 3e prijs van 10 prijzen van 40 prijzen vcm 250.- 100.- 25.- 10.- 250.- 100.- 250.- 400.- f 2000.- 2000 gulden aan prijzen en 100 troostprijzen in den vorm van pakketten, inhoudende een keur van fijne „Betuwe -lekker nijen. Inzending sluit op 3 Mei. D.e uitslag wordt in dit blad bekend gemaakt op 23 Mei. Gelet wordt alleen op de juistheid van de oplossing, niet op de uitvoering! t Geheel staat onder controle van Mr. J. Versteegh, Notaris te Tiel. Personeel van de Mij. „De Betuwe Tiel, is van deel neming uitgesloten. de Mij. „DE BETUWE" uit de Jam-stad TIEL....? het fruit-baasje van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25