ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo liallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Uit Kloosterzande seint men ons, dat j.l. Zaterdag een juffrouw, die haar woning een goede beurt gaf, twee ribben bij deze huishoudelijke bezigheid brak. Nu kan men begrijpen, hoe weinig er van de Zeeuwsche vrouwen heel blijft, als ze eens officieel aan 't schoon maken beginnen Uit Temeuzen deelt men ons mee, dat iemand, die te veel aan de fa. Hulstkamp geofferd had, met zijn eigen rijwiel kopje onder in de sloot van een boer is geraakt. Wie 't raadsel oplost, waarom meri schen, wier dorst meer dan voldoende gelescht is, het eerste er bij zijn om in het water te storten, komt in aanmer king voor een Nobelprijs. Nabij Krabbendijke is een landbou wersknecht met een wagen vol stroo te water gereden. Hij wist zich evenwel te redden door op het droge te klauteren. Geen wonder. Ér waren genoeg stroo halmen aanwezig, waar de drenkeling zich aan kon vasthouden. Op het eiland Tholen schijnt men niet meer tevreden over den naam van het bekende water de „Eendracht". Wij hopen, dat de ontevredenen hun zin niet krijgen, nu er toch reeds zoo weinig eendracht in ons land is. Hoogstens zou men bijv. het eind van de „Eendracht" met „Ruzie" mogen aanduiden Onze correspondent te Zierikzee schrijft ons, dat dezer dagen een koe een melksalon is binnengedrongen, maar daar hardhandig uit verwijderd is. Er zijn tegenwoordig meer fabrikan ten, die door him afnemers onwelwillend worden ontvangen Een Goesche bakker heeft, zoo be richt men ons, het publiek meegedeeld, dat hij door een Grieksch krentensyn- dicaat onderscheiden is voor de meest oordeelkundige bewerking van zuid vruchten. Waarschijnlijk heeft de man zoo naar stig de steentjes uit die krenten gezocht, dat zijn buren 'n handel in bouwmateri alen konden beginnen. Uit Zeeuwsch - Vlaanderen meldde men ons, dat er weer een trammetje ergens uit de rails is gereden. De locomotieven van deze vervoer - gelegenheden zijn bepaald niet met ge wone maar met hobbelpaardekrachten begiftigd. Te Kats op Noord-Beveland is een dorschmachine uit Colijnsplaat bij de hofstede van den heer v. d. M. in een sloot gereden. Met een bok werd de machine weer op het droge gebracht. De hulp van de geit behoefde niet te worden ingeroepen De gestrenge rechter te Middelburg heeft drie Zeeuwsche jongelieden ver oordeeld, omdat zij te Wemeldinge met sneeuwballen gegooid hadden, niettegenstaande de getroffene de pro jectielen niet kon toonen. Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren Aan den voet van de duinen in de omgeving van Kaapduin werd op Donder- ....en de oude petroleumlamp wordt plechtig dag 18 April het electrische net in gebruik gesteld, zoodat de aldaar steeds veelvuldiger verrijzende zomerverblijven en de vaste woningen van eleetrisch licht kunnen worden voorzien. Het comité met de gemeentebesturen van Koude- kerke en Biggekerke verzameld bij het kabelgebouwtje, waar het licht door wethouder Contant van Koudekerke werd ingeschakeld De heer Slooves, directeur van de P.Z.E. M vierde zijn 25-jarig jubileum. Een foto van den jubilaris te midden van personeel na de huldiging. De heer G. B. van Noort, hoofd der school te Driewegen (Z.Bev.), vierde dezer dagen zijn 25-jarig jubileum. De schoolkinderen verwelkomen den jubilaris bij de school. De Vlissingsche St. N icolaasvereeniging gaf ten bate van haar lief dadige doeleinden een feestavond, waarvoor St. Nicolaas nog eens extra was overgekomen, om het St. Nicolaas- tableau te helpen op luisteren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 27