EXCELLENTIES op de RECEPTIE Radiatoren Duizenden guldens F door W. Dickson Phale HEUST ZONEN - DEN HAAG 30 is Uw huis meer waard wan neer het is ingericht met VEHA RADIATOREN. Het zijn niet alleen ideale warmtebronnen bij geringer brandstofverbruik, maar zij nemen ook veel minder ruimte in. Daarbij passen ze in elke om geving. Sierlijk model en gemak kelijk schoon te houden. Laat daar om Uw woning installeren met V-;, - ORGEH vangen in Tvne Hill af, die een bont geüniformd en civiel de feestelijkheden aan, ge- gezelschap aan het stadhuis afleverden, organiseerd ter herdenking Addy handelde met een autoritaire van het feit, dat de gemeente allure, die zijn bescheidener vriend vijf eeuwen geleden stadsrechten ver- Jim perplex zou hebben doen staan. Hij kreeg," spelde Jim Rodburn uit de stapte de hal binnen met een zekerheid, Edinbnrgsehe courant. „Het gemeente- alsof hij zich op zijn vroeger departe- bestuur recipieert morgenmiddag van ment bevond en lette op niemand. 24 in het eeuwenoude stadhuis, waar Halverwege trad hem de portier men voorbereid is op de komst van tegemoet. De man boog tot op den talrijke autoriteiten. De officieele plech tigheden vinden alle morgen plaats, doch de feesten voor de bevolking zullen acht dagen duren.. Jim liet de krant zakken en keek zijn vriend Addy aan met een blik. alsof hij een gewichtige ontdekking had gedaan. ..Wat zeg je daarvan, zou er niets te verdienen zijn voor ons soort jongens, Ad V' Addy Brooks knikte, peinsde zwaar. „Zeker, voor 'n jongen met lèf," ant woordde hij langzaam en op een toon, die duidelijk verried, dat hij die goede eigenschap bij Jim niet aanwezig achtte. „Ik zeg voor 'n jongen met lèf en intelligent en beschaafd „Zooals jij, bijvoorbeeld," zei Jim hatelijk. „Preeies, broer, voor iemand zooals ik," beaamde Addy koel. ,.Ik ga eens kijken of ik 'n paar pond kan leenen de kost gaat vóór de baat, zeggen ze." Met dit financieel voornemen ver dween Addy van het tooneel, 'n een zame bank in een uithoek van het grond en strekte haastig de hand uit naar de citybag, die Addy bij zich droeg. „Excellentie, daar is de garderobe," mompelde hij eerbiedig, toen Addy een afwerend gebaar maakte. „Dank je, vriend," boog Zijne Excel lentie minzaam het hoofd. Zonder links of rechts te zien, volgde hij den portier naar de aangewezen deur. Binnen trof hij een jongedame aan, gekleed in een costunm, dat de stads kleuren droeg. „Excellentie.lispelde zij eerbie dig. Addy knikte, trok zijn overjas uit, ontlastte zich van steek en degen en reikte het meisje ook de citybag toe. En onderwijl vlogen zijn oogen langs de wanden, behangen met overjassen, bontmantels, damestasschen, steken, degens en wandelstokken. Dit was zijn operatieterrein, het begin, het doel en het einde van zijn kortstondige, maar véélbelovende loopbaan als oud-Staats secretaris. Toen hij de trap opging, ontwaarde Hamiltonpark. Een zekere Puffy Allan, hij in de bovenzalen een bont gewemel allerplezierigst gestemd vanwege het van schitterende uniformen, middag succes, dat hij in den afgeloopen nacht toiletten en jacquets. De gasten liepen met de „opening" van een nieuwe dooreen, begroetten elkander en slenter- slagerij had behaald, was bereidwillig den van de eene zaal in de andere, om genoeg, hem vijf pond te leenen voor zijn kennissen te ontmoeten. eelbelovende operaties. Gesterkt door dit goede begin toog Addy naar den tweedehandsch kleeren winkel van den ouden Brenner, die behalve een bonte verzameling „civiel", ook allerhande halfsleetseke uniformen in voorraad had. Addy ontweek handig den lakei, die de gasten aandiende en mengde zich grinnikend onder het voorname pu bliek. Hier en daar ontmoette hij den onderzoekenden blik van iemand, die een kennis in hem hoopte terug te vinden, anderen groetten hem, alsof Nederlands Fabrikaat Een uur later stond Addy zich op zijn zij hem werkelijk kenden en de ineesten kamer te bewonderen voor den gebarsten liepen hem onverschillig voorbij, spiegel, 't Was een heel plezierige- ge- Hij richtte zijn schreden naar liet waarwording, eens voor 'n keer in zoo'n buffet in den hoek, waar zich slechts schitterende uniform gekleed te zijn. één gast ophield een vice-admiraal. De pantalon met de scherpe vouw en Hij had een glas sherry en een schotel scharlakenroode bies viel hem keurig toast voor zich, waarvan hij zich ruim- op den voet, de rijk met goud bestikte schoots bediende. Toen Addy hem jas zat hem als aangemeten en de naderde, ving hij een onderzoekenden steek en de degen stonden hem be- blik van hem op en tegelijk bekroop paald zwierig en voornaam. Het geheel hem een onrustig gevoelhij kende paste uitstekend bij zijn forsche gestalte, dien goudvink. Hij zocht in zijn herin zijn ernstig geplooid gezicht en zijn nering waar hij hem kon hebben ontmoet, reeds grijzende haren. En het leek dan maar zijn geheugen liet hem in den steek. ,,ok al heel onwaarschijnlijk, dat Ik zal zijn portret ergens hebben ge- iemand onder zooveel moois den pas zien, stelde Addy zich eindelijk gerust, ontslagen falsaris en flessclientrekker Terwijl hij een glas sherry dronk, voelde Addy Brooks zou ontdekken. hij nog altijd den onderzoekenden blik „Zijne Excellentie, de oud-Staats- van den admiraal op zich gevestigd. Toonzalen: Bezuidenhoutscheweg 41 Fabrieken: Cruquiuskade secretaris," mompelde Addy, met een keurige buiging voor den spiegel. Hij grinnikte zachtjes, heel genoeg- En met de vrijmoedigheid van een zeeman sprak deze hem plotseling aan. „Hebt u misschien meneer Lloyd lijk. Zonder de minste vrees voor gevaar. George al gezien, Excellentie Telde Engeland zijn oud-ministers niet bij honderdtallen r\en volgenden middag beleefde Addy een schitterend entree in 't Middel- eeuwsche stadhuis van Tyne Hill. Voor „Heen, niet gezien, admiraal," ant woordde Addy met 'n voornamen neus klank. „Zoo, hm, dan is hij laat," mompelde de admiraal, blijkbaar teleurgesteld. „Ik wou dat hij kwam, 't is al half vier. den ingang reden onophoudelijk scliit- Dat officieele gedoe begint spoedig te terende auto's en versierde taxi's aan en vervelen."

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 32