ERASMIC TANDZEEP Pijn In de lendenen Jyeinicft en beóchermt tanden^ Ook voor Silvifrrin 31 Hij knorde als een geplaagd varken en Addy plooide zijn lippen tot een beleefden glimlach. „U staat misschien liever op de brug, admiraal „Jawel, als ik de kans maar kreeg, Excellentie. Maar helaas...." „Ah, u is gepensionneerd infor meerde Addy met voorgewende be langstelling. „Jawel, al vier jaar," bromde de admiraal ontevreden, ,,'t Is tegenwoor dig een tijd, ExcellentieNeen, dan vroeger. Enfin, daar weet u natuurlijk ook van mee te praten. Als ik zoo onbescheiden mag zijnvan welk kabinet, Excellentie Addy vond dat het gesprek een gevaarlijke wending dreigde te nemen. „Churchill, admiraal," fantaseerde hij vrijmoedig, zijn glas ledigend om heen te gaan. Maar de admiraaLscheen voornemens, zijn hart eens uit te storten en liet hem nog niet los. „Ah, Churchill, dat was een man, Excellentie U hebt dan zeker nog zitting gehad in het oorlogskabinet? Ha, dat was een tijd, die ménnen kende Kitchener aan Oorlog, Lloyd George aan Munitie en Hoggs wil Eerste Lord der Admiraliteit. Kerels uit één stuk, van groot formaat, die allen al eens in den slag waren geweest. Ha, ik herinner me den tijd van de Dardanellen, meneer, 'k Voer op de „Cressy", toen deze met de „Hogue" en de „Aboukir" werd getorpedeerd voor de Hollandsche kust. En toen kreeg ik de „Vindictive," voor de doorbraak aan de Dardanellen. „Nou, we hebben er huisgehou den maar wat heeft het geholpen, Excellentie De admiraal spoelde hoofdschuddend zijn laatste restje sherry weg. Addy stond op heete kolen en stak haastig zijn hand uit. „Admiraal, het heeft mij veel genoegen gedaan, tot wederziens," boog hij. „Tot wederziens, zeer vereerd, Excel lentie," antwoordde de admiraal. Addy slaakte een zucht van ver lichting. Zonder opvallende haast verliet hij de zaal. Achter zich hoorde hij de stem nog van den admiraal„Hebt u meneer Lloyd George misschien al gezien, meneer de ambassadeur...?" Het antwoord verstond hij niet en met een hoofdknikje de diepe buiging van den lakei beantwoordend, daalde hij de trap af. Beneden keek hij speurend rond. Hij ontdekte niémand in de hal dan den portier en een lakei, die, met hun rug naar hem toe, voor den uitgang stonden. Het oogenblik was gunstig, nu kwam het alleen nog op snel handelen aan. Hij trad de garderobe binnen en reikte de juffrouw een shilling over. „Die jas en die citybag, jongedame," verzocht hij, naar den kapstok wijzend. Hij greep in zijn zak en liet een gebrom hooren. „Mijn handschoenen boven laten liggen onvergeeflijk dom," hernam hij. „Och, wilt u zoo goed zijn, ze even te halen, jongedame Ze liggen op een tafeltje bij het buffet in den hoek." „Zeker, Excellentie," boog het meisje eerbiedig het hoofd. Addy's spiedende oogen volgden liaar, totdat de deur achter haar dicht viel. Toen kwam er verandering in zijn aehtelooze houding. Hij liep naar het venster en zag dat zijn taxi aan den overkant stond, tusschen een tweetal andere in. Gerustgesteld week hij terug en liep de kapstokken langs. Vliegensvlug betastte hij de overjassen. Als hij een hard voorwerp voelde, verdween zijn hand in een der zakken en bracht een portefeuille of een porte- monnaie te voorschijn. De oogst was niet gering, niemand van de deftige genoodigdén had op een dergelijke inspectie gerekend. Met een vingervlug heid, die een zakkenroller bewondering zou hebben afgedwongen, borg Addy alles wat hij grijpen kon in zijn citybag: portefeuilles, portemonnaies en dames- tasschen. Juist op tijd stopte hij met het binnenhalen van den oogst. De deur ging open en het meisje trad binnen, vergezeld van een dame en een tweetal goudvinken, constateerde Addy tot zijn lichten schrik Addy verloor geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest. Hjj nam dankend zijn handschoenen aan, gespte vlug zijn degen om en verliet met zijn overjas over den arm en de citybag in zijn hand de garderobe, Toen trad hen: 't noodlot tegemoet. In de hal botste hij, tegen den admiraal op. De held van de Dardanellen wierp een onderzoekenden blik op de citybag, bemerkte den nerveuzen trek in Addy's gelaat en strekte grijnzend een hand naar de overjas uit. „Laat me u even helpen, Excellentie," drong hij onweerstaanbaar vriendelijk aan. Addy verwenschte hem, maakte een j zenuwachtige beweging om weg te komen, doch bedacht, dat zooveel! haast argwaan kon wekken. „Ik dank u vriendelijk, admiraal, ik zal mijn jas maar niet aantrekken," weerde hij het beleefde gebaar van den behulpzamen vlootvoogd af. Over het gelaat van den admiraal trok een vreemde grijns en weer vlogen zijn oogen naar de citybag. „Ha, laat ik u dan niet ophouden, Excellentie. Goede; reis en tot wederziens. Hij stak zijn hand uit en met een binnensmondschen vloek zag Addy zich' gedwongen, de citybag even neer te zetten. En toen dacht hij door den grond te zinken van ontsteltenis en verbazing. De admiraal greep met de rechterhand de kostbare citybag en gaf hem met de linker een vertrouwelijken ribbestoot. „Ik dank je wel, Excellentie," fluis terde hij spottend. „Ik was hier het eerst en 't is niet aardig den buit vooi mijn neus weg te kapen. Tot ziens. Addy Brooks Met zes groote passen en een driftig saluut aan den portier was de admiraal uit de hal verdwenen. Addy hoorde een taxi wegrijden en kwam toen pas tot zichzelf. Maar dat was helaas te laat; om nog weg te kunnen komen. Want uit de garderobe klonk een gilletje en daarop een snijdende stem in de bal „Portier, houd die Excellentie eens vastEr zijn twee portefeuilles en een damestasch verdwenen en alleen die meneer is zonder toezicht in de gardero be geweest. Onderzoek zijn citybag. wéér is die citybag. Addy rende de hal door, maar een wurgende greep om zijn nek belette hem te vluchten. En terwijl hij als een wild dier besprongen werd door een paar lakeien, hoorde hij den portier zeggen „De citybag is al meegenomen door zijn medeplichtige, meneer de ambassadeurwe hadden er hoege naamd geen erg in, dat we met een pseudo-admiraal te doen hadden..." TJet bitterste was voor Addy Brooks' 1 niet, dat hij gesnapt wasdien tegen slag rekende hij tot de risico's van, het vak. Dat de man, die hem kende, van de binnenplaats der gevangenis, erj met den buit vandoor gegaan was, achtte hij ook het ergste nog niet. Het bitterste was evenwel, dat hem „diefstal in vereeniging" ten laste werd gelegd en dat hij een dubbelzware straf kreeg, j omdat hij, volgens rechter Curtiss.j zijn medeplichtige niet wilde noemen, de' andere Excellentie van de receptie Als gij niet slapen kunt van de pijn in uw rug, als gij bij Uw werk steeds gekweld wordt door doffe of stekende lendenpijn en gij last hebt van een afgemat gevoel, hoofdpijn, duizeligheid en dergelijke ver schijnselen, is dit een teeken, dat de organen, die het urinezuur uit het bloed dienen te filtreeren en af te voeren, traag werken of verzwakt zijn. Grijpt gij niet spoedig in om het kwaad in zijn aanvang te stuiten, dan voert het ongetwijfeld tot zeer ongewenschte verwikkelingen. Gebruikt het middel, dat reeds zoo talloos velen geholpen heeft en dat, wetenschappelijk samengesteld, reeds jarenlang bewezen heeft aan zijn doel te beantwoordenFoster's Rugpijn Nieren Pillen. Personen uit uw eigen omgeving zullen u bevestigen, dat zij hun gezondheid herkregen met dtt_alom bekende middel. Haalt vandaag nog een doos - gij zult ons dankbaar zijn voor dien raad? Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 1. f 1.75 en f 3.per doos, omzetbel. inbegrepen. Let vooral op den juisten naam. NIEREN pillen Allee i bord hangt, wordt het echte Sils verkocht. Eiken morgen meer haren in den kam. Roos. haaruitval, kale plekken. Verschrikkelijk. Wat moet ik er aan doen zegt U? Silvikrin gebruiken. Mevrouw. Of het goed is, of het helpt? Vraagt U het aan de honderdduizenden dames, die weelderig, J I gezond, gol- I D N vend, glanzend haar bezitten, zij Zend zullen U zeggen: Aan Laboratorium Silvikrin Verlaatstraat 52-56, Rotterdam '?z*r ,von dit blad Uw proefpakket ...w. Silvikrin behandeling voor 3 weken gratis nCO °or porto en verpokkingskosten sluit t_| ifc 30 ets. aan postzegels hierbij in. Haren groeien door Silvikrin. 1 N°am Vraag de gratis S,raat 3 weken behan- Plaats deling en li zult I Ah br.ef verzenden 30 ets. aar. postzegel: J insluiten. Adresseer en schrijf nauwkeurig. verrukt zijn. S-204-F Thans 3x sterker docr Neo Silvikrin Bij Apothekers, Drogisten en Parf. waar het bord hangt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 33