Boerenvrouw kon niet melken Alp tfpuschen *p Salts IV* Het middel hielp in een maand Zusier Nel vertellen 48' 48 c doen," zei de bezuinigingsman. Hij tastte in zijn zak en trok er een docu ment uit, dat de drie Brookes tot hun spijt al kenden. „Wilt u nu maar eens goed opletten?" Met eenige stemverheffing begon hij andermaal het zonderlinge stuk voor te lezen, dat begon „Ik, John W. Brooke", alsof het een testament was. Hij las langzaam en duidelijk, en wachtte na iederen zin even, opdat men de volle kracht der woorden zou kunnen vatten. Toen hij het roode zegel bereikt had, keek hij op en vouwde 't papier dicht. „Ik ben de Hedge, die in dit docu ment genoemd wordt," zei hij. „Heeft iedereen 't begrepen De acht bedienden bleven stom en keken eenstemmig naar Constance. „Geef maar een teeken, dat jullie 't begrijpen kis jullie 't begrijpen," zei Constance rustig. Acht hoofden knikten. „Mooi," zei de heer Hedge. „Jullie kunnen gaan." Met begrafenisstappen verliet het personeel de bibliotheek. In de hall hoorde men ze fluisteren en het geluid van hun wijkende voetstappen. De bezuinigingsman ging naar een bureau, nam plaats, greep een pen en scheen het bestaan der drie Brookes te vergeten. Constance trok zich, met stijf dichtgeknepen lippen, naar het andere einde der kamer terug en staarde in den gloed van een open vuur. Billy duimde onrustig door een boek, gooide het eindelijk neer en verdweenhet vervolg werd gezegd door 't opengaan en sluiten der voordeur. Alice troostte zich met de gramofoon. Zij zette de hardste platen op, die zij vinden kon, en keek herhaaldelijk naar den kant van H. Hedge. Hij maakte haar razend door niets te merken. 'Eindelek werd Alice nieuwsgierig. Zij deed, alsof zij 'n boek zocht, en moest daardoor tweemaal langs het bureau heen, waaraan de nieuwe huisvoogd zat te werken. Maar na die twee in specties wist zij nóg niets. Hij zat een som te maken, scheen het, maar een heel andere som, dan zij op school ooit gezien had. Hij maakte teekeningetjes, telde rijtjes getallen op en schreef woor den, alles op één blaadje papier, en hij scheen geheel in zijn werk op te gaan. Een half uur lang bleef het stil in de bibliotheektoen keek de bezuiniger plotseling op en keek naar den wijzer - stand van een groote klok in een hoek. „Alice I" De jongste juffrouw Brooke kon haar ooren haast niet gelooven. Zij bleef zitten, keek op en staarde hem aan. „Hoe oud ben je t" vroeg hij kortaf. Alice keek verbaasd en kreeg een kleur. Trillend stond zij op. Wat een grofheid Constance liep snel op haar toe, sloeg een arm om haar schouders en keek toen minachtend in de oogen van den vrager. „Ik weet niet, met welk recht u dat vraagt," zei ze koel, „maar antwoorden is makkelijker dan redeneeren. Alice is vijftien." „Zij is vijftien, en 't is tien uur," zei Hedge. „Dan zal Alice wel zoo goed willen zijn, naar bed te gaan." Een paar seconden, besluiteloos, stond Alice naar hem te kijken, en haar wangen gloeiden steeds vuriger. Toen liepen de tranen over, keerde zij zich om en vluchtte de kamer uit. „'t Is schandelijkzei Constance. „Integendeel, 't is verstandig," ant woordde de bezuinigings-inspecteur on verstoord, terwijl hij Constance met een beschouwenden blik bekeek. Een gevecht der oogen was het eigenlijk niet, want het strijd vuur lag alleen in die van het meisje. De oogen van den hervormer keken rustig, al ston den ze buitengewoon vast. Men kon even goed probeeren, de Sphinx met een blik van haar stuk te brengen Constance zag dan ook al spoedig van die poging af. „Ik zal mijn zuster volgen," zei ze. „U bent eeneen lomperd." „Zooals u wenscht," zei hij minzaam, „ofschoon ik u niet vóór elven gevraagd zou hebben, naar bed te gaan, want u bent eenige jaren ouder dan uw zuster. En ik ben geen lomperd ik doe eenvou dig mjjn werk als bezuinigings-inspec teur. Slaapt u wel." Constance gaf hem geen antwoord. Zjj liep de bibliotheek uit, met rechte schouders, het hoofd omhoog, haar schreden vastberaden en afgemeten. Maar toen zij in de hall was, buiten zicht van H. Hedge, toen rende zij. VIERDE HOOFDSTUK A NDERHALF uur had H. Hedge aan de tafel in de bibliotheek gezeten, vóór er een lid der familie opdaagde. Hjj was ijverig een stapel boeken en papieren aan 't nazien, rang schikken en opbergen. Hij had daar om zeven uur al gezeten, toen het daglicht nog zoo bleek en zwak was, dat het door 'n elect rische lamp gesterkt moest wordenl Hij begon trek te krijgen. Alice was de eerste, die hem zag. Zij kwam vlug de kamer binnenloopen, neuriënd, bleef opeens staan en zag den tijdelijken heer des huizes. Het deuntje verstierf tot een klaaglijk kreetje. Zij keerde snel om en verdween in de hall. Vijf minuten later verscheen Con stance, zonder spoor van de ontstel tenis, die haar zuster getoond had. Hedge stond op en zei„Goeden morgen." Hij knikte en lachte uiterst vriendelijk. „Goeden morgen," antwoordde Con stance levendig. Zij aarzelde even, liep toen naar 't bureau en stond aan den anderen kant van het breede mahoniehouten opper vlak. ,,'t Ontbjjt staat klaar," zei ze. „Prachtig. Dan zullen we gaan." „Ik wou u eerst nog één ding zeg gen, meneer Hedge," zei ze kalm. „We hebben een vasten regel hier in huis, en ik had graag, dat u zich daar aan hield. Wat er ook gebeurd is den vorigen avond, of den vorigen dag, of zelfs een minuut tevoren, aan 't ontbijt mag niemand uit zijn humeur zijn. Mijn vader heeft dat altijd gewild en het is een gewoonte bij ons geworden. Dit geldt zooveel mogelijk voor alle maaltijden, maar in ieder geval voor het ontbijt. Mag ik vragen, of u er niet. niet „Niet tegen zondigen zult," vulde hjj met een glimlach aan. „Zeker. Ik zal den regel in acht nemen. Hij is best." „Dank u," zei Constance ernstig. „U begrijpt, na 't ontbijt. Zij voltooide den zin met 'n schouder ophalen, dat hem het overige raden Het. „Zeker, ik begrijp 't," zei hij goed moedig. Wordt vervolgd. mrhwTrr ÏJÜ G,ro "V.01?81- '8 GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc. 111666. Giro nr. 45141. UIKfcCHI, Biltatraat 142, Tel. Interc. 13473, Giro-nummer 149597. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. nr iïïLl n Gir0 nr" I2975°' MAASTRICHT. Boschstraat 110. Telefoon Interc. 1713. G. 144W0. L)e voorwaarden van onze grati* ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgba Vingers stijf van heumatiek Hoeveel last een boerenvrouw kan hebben van een onbruikbare hand, blijkt uit den volgenden brief „Ik had rheumatiek in de gewrichten van mijn vingers. Mijn middelvinger was zoo verschrikkelijk gezwollen en ontstoken, dat ik dezen niet kon buigen. Ik help met het melken van tien of elf koeien, dus teas me dit een vreeselijke last. Op raad van iemand kocht ik een flacon Kruschen Salts en nam eiken morgen voor het ontbijt een halven theelepel in warm water. Binnen twee weken was de vinger minder stijf en minder geztcoUen. Ik ging door met de kuur (ik wreef er ook een zalf op), en na een maand kon ik weer melken. Ik voel me innerlijk ook veel beter." AC. P. Kruschen Salts spoort de inwendige organen aam, tot krachtiger werking. Urinezuur en afvalstoffen, die zich mochten hebben opgehoopt en de aanleiding uwer rheumatiek zijn, wor den verwijderd. Gezwellen en pijnen verdwijnen, .stijve ledematen worden weer normaal en ge voelt u weer gezond en lenig als voorheen. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en f 1160 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Let op, dat op het etiket op de fleseh zoowel als op de buiten- verpakking de na^m Rowutree Handels- Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. I Hoofd omhoog en denk er aan: Als Uw voeten U soms kwellen, dan helpt Pollands Trannosan. "Trannosan de vermaarde, ding van Prof. Dr. Polland is verkrijg baar in elke Apoth en erkende Drog. Een prachtige, gepatenteerde ontdek king. Geen last meer van Uw voeten. 1. Eksteroogen (Likdoorns). Venijnige kwelgeesten. Eerst een gratis Trannosan voetbad, dan Remedy er op. Na 2 dagenWèg is het eksteroog. 2. Eelt, harde buid. winterteenen, pijnlijke plekken. Trannosan Remedy en Voetbad en fftttweg met de kwelling. 3. Brandende, doorgeloopen voeten. Trannosan Voet bad uit 15 minerale zouten, een heerlijke verkwikking en verfrissching. Uw voeten worden gezond. 4. Moede, verzwakte, slappe, futlooze voeten. Een Tran nosan Voetbad en U loopt weer vief en kwiek. 5. Transpireerende voeten. Duizenden lijden er aan! Waarom? Geregeld Trannosan Voetbad en weg is de ellende. Trannosan Remedy met Garantie en Gratis Voetbad Trannosan Voetbad Rol voor 6 Baden Bij alle Apothekers en erkende Drogisten -Driehoek mê lilairen-A.J.CT- Marii sies-Graal-Padvinders -Turners - Wandelclubs Zwakke Voeten Slappe Man Sterke Voeten Trannosan

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37