KALZAN HOE ZIET UW HUIS ERUIT - XJdt doÈtohb Om vetwormpjes onmiddellijk te verwij deren en te voorkomen. 37 Een praatje over woning- inrichting worden dat komt hen op WONINGINRICHTING Och, nuchtere zakelijkheid van het moderne dat sla ik altijd over. interieur en toch hoeveel eerlijker Dat is goed als je een huis en hoeveel rustiger is het op den duur moet gaan inrichten of als Effen wanden, recht neervallende je allerlei nieuwe dingen kunt aan- gordijnen, logische meubelen, schaffen. Neen dat is niets voor HaltWat zijn logische meubelen, mijEen logisch meubel is een stuk huis- Voor de meesten beteekent woning- raad, dat zoowel aanschouwelijk als inrichting opnieuw inrichten met nieu- practisch beantwoordt aan zijn doel. we meubelen Ja natuurlijk zegt ge, want wat heb en dat er je er anders aan 1 met het be- Precies maar. eh.u kent staande en toch wel die wangedrochten van stoe- voorhanden len, waar je alleen maar zoo'n beetje zijnde mate- scheef op kunt hangen en niet behoor - riaal ook in- lijk zitten t gericht kan En heeft u nooit de verrassende niet eens bij maaksels gezien, waarvan de ontwer pers er een eer in schijnen te stellen dat Zegt nietof die tafel en die stoelen hun product op alles lijkt behalve op nu zus of zoo staan wat geeft dat nou, datgene wat het voorstelt zij worden er niets mooier door, want Een stoel moet er uit zien als een stoel het geeft wel degelijk hoe de opstelling en als zoodanig beantwoorden aan het van het meubilair in een vertrek is. doeldat men er goed, gemakkelijk op Een goede inrichting en dit geldt of in kan zitten. - evenzeer voor de eenvoudigste meubels Dit lijkt nu erg vanzelfsprekend, als voor de kostbaarste moet zijn maar als ge vele der moderne producten rustig, harmonisch en practisch in het vergelijkt met die van eenige tientallen gebruik. jaren geleden, dan zult ge zien, dat lang Laten wij het eerst eens hebben over niet alle meubels logische meubels zijn het begrip rustig. Rustig wil hier zeg- Een tafel met gebeeldhouwde pooten gen sober en men meene niet dat sober en randen waaraan men zich de knieën gelijk staat met armoedig, kaal, onge- stoot, een lessenaar waarvan het blad zellig of iets dergelijks. nauwelijks ruimte biedt voor de armen, een toilettafel die zoo laag is dat men A/oor wie gewend is de dingen met zoowat op den grond op een kussen zit- elkaar in verband te brengen is het ten moet om er gebruik van te kunnen duidelijk, dat het streven naar vereen- maken, een kast met zulke ondiepe voudiging en veredeling van ljjn en planken dat men er vrijwel niets in kan kleur, waardoor onze tijd zich zoo gun- bergen, zijn onlogische meubelen die stig onderscheidt van de periode van niet beantwoorden aan het doel van bijv. vijftig jaar geleden, zich niet uit- practische bruikbaarheid, sluitend beperkt tot het gebied der bin- Er zijn drinkglazen die zoo nauw zijn nenhuiskunst. dat men met schrik tot de ontdekking Dit streven heeft zich vrijwel tege- meent te komen dat men toch eigenlijk lijkertijd baan gebroken op alle gebied een grooten neus heeftEr zijn vorken kleeding en mode, huisraad, sierkunst, waarmede men niet prikken kan en smeedwerk, beeldhouwkunst, textiel- boekenkasten met deuren als moderne nijverheid enz. enz. autoportieren, die men niet kan openen De tijd is voorbij dat wij vol bewon- zonder eerst alle meubels opzij te moe dering waren voor kasten met lofwerk, ten zetten. Dat alles is belachelijk en spiegels met drukbewerkte vergulde onpractisch. randen vol appelen, bloemen en engel- Hes- TV/faar laten wij nu eens aannemen In dit streven naar vereenvoudiging, dat gij u moogt verheugen in het dat samengaat met een streven naar bezit van louter practische meubels, is veredeling van materiaal en lijn, ligt de het dan uitgesloten dat uw woning er uit triomf der waarheid. ziet als een rommelige staalkaart van Het stemt verheugend dat men te- een meubelmagazijn genwoordig meer prijs stelt op een Wanneer wij een kamer gaan opbou- doodsimpele zwart gelakte vurenhouten wen moeten wij er zorg voor dragen dat lijst om een spiegel, dan op een gouden nóch vorm nóch kleur van eenig onder- lijst die bestaat uit gips met opgelegd deel schade of afbreuk doet aan het verguldsel. effect van het overige geheel. Wij voelen ons niet meer ongelukkig, Men zette geen zoogenaamde „bak- als wij geen zijden of pluchen gordijnen beesten" van groote meubelen in kleine met balletjesfranje voor de ramen kun- of smalle kamers, geen kleine tafel op nen hebben. dunne pooten naast een massief groot De goedkoope, simpele materialen buffet, men kieze niet een stoel of een worden op een dusdanige manier ver- tafelkleed in een sprekende felle kleur werkt, dat niemand zich behoeft te in een kamer welke is aangekleed in schamen er mede voorden dag te komen, gedekte tinten. Evenmin plante men Soms hooren wij nog wel eens iemand een enkel antiek stuk in een moderne misprijzend zeggen och het is er omgeving. Het beste resultaat ver zoo kaal zoo leeg echt modern krijgt men door volgens een vast om- hoor lijnd plan te werk te gaan, zoowel wat Voor de ouderen onder ons, die nog vorm als kleur betreft, de overvolle kamers met de drukge- Een volgende maal zullen wij iets bloemde behangsels, de drie stel gor- vertellen over goede en slechte kleu- aijnen, de étagères met snuisterijen en rencombinaties. de bedden met gordijnen en troonhemels gekend hebben, is het soms een beetje moeilijk zich aan 'l/V_7 te passen aan die koude, Dezelfde eenvoudige methode. „Radox heeft mijn huid vrij gemaakt van vetwormpjes en verstopte poriën en wel op heel prettige wijze. Ik ga. er mee door, omdat ik anders weer puistjes krijg, waar ik langen tijd last j van heb gehad. Mej. C. B.' Vetwormpjes, verstopte poriën etc ontstaan, wanneer de onderhuidsche kliertjes niet goed functionneeren. In dien u telkens, wanneer u het gezicht wasclit, wat Radox door het water mengt, zult u van dergelijke lastige huidontsieringen geen last hebben. Radox maakt in water o.a. zuurstof vrij "en deze opent de poriën, reinigt ze en dringt door tot de onderhuidsche weef sels en kliertjes, welke ze vernieuwt en versterkt. Om vetwormpjes onmid dellijk te verwijderen, moet men ze enkele minuten lang betten met heet water, waarin wat Radox is opgelost. (Een theelepel Radox op een kop water). Dikwijls kan men reeds na de eerste behandeling alle vetpuistjes wegvegen. Radox is heerlijk geparfumeerd en verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f 0.75 per pak, omzetbelasting inbegrepen. Een pak is toereikend voor verscheidene weken. Imp. N.V. Rowntree Handels-Maat schappij, Heerengracht 209, A'dam C. doodt ze long blijven <11 si, ik. de iii.M ilijklu il. il van hel leven met glans neerslaan, dm is mogelijk, ook voor 1 Kinderen zullen sleehts dan tot gezonde uiensehen opgroeien als h. l lichaam bepaalde levenskrach tige mineralen in voldoende mate toegevoerd krijgt, ms gewone voedsel meestal te weinig mine- rnlen bevat om 't lichaam voldoenden w eerstaml te geven, moeten V,ij het op een andere wijze die levenskrachtige mineralen versehalten. In Kalzun. het calcium-natrium voedsel, zijn alle levenskrachtige mineralen aanwezig, die een gezond en sterk gestel opbouwen en in tijden van zwakte spoedig weer de oude levenskracht terugbrengen. Maak it een - gewoonte van. om van jongs af dagelijks een paar kalzan-tablctjes te lichten -en gij zult ervaren hoe prettig, hoe door en door gezond gi j I zult gev oelen. werkt Kolzan buitengewoon bevorderlijk op de mmg von beender den geheelen groei. Daorom geel ik het niet enkel zieke, moor beveel het ook tx; gezonde kin deren aan Bij vofwos- ■moede, f heid en zwani schap.'' schrijft Dr. H 0.1 ..Na het gebr Kalz erbeterc algemeene gesteld heid vermoeidheid verdween, de patiënt werd opgewekter en het geheeleorganisme HET CALCIUM NATRIUM VOEDSEL erkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten in ablet- of poedervorm vanaf f 1.25

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 39