ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Uit Middelburg bericht men ons, dat de voetbalvereeniging „De oude schoen" f 40.— heeft geschonken aan de vereeni- ging tot het bezoeken der armen. De oude schoen lijkt al een even kapitaalkrachtig voorwerp als de oude kous Kommiezen te Hontenisse hebben in een bedstede onder iemand, die zich ziek hield, een kluit boter van twintig pond gevonden en meegenomen. Wij kennen verschillende menschen in die streek, die voorloopig droog brood eten De hoofdingenieur van den Rijks waterstaat heeft aanbesteed het uit voeren van f 18.000.zuigwerk in de Sardijngeul te Vhssingen. Gelukkig de baby's, die in dezen tijd vol zuigelingenzorg leven en gelukkig ook de lolly- en dropfabrikanten Uit Ritthem seint men ons, dat het fort Rammekens voorloopig gesloten zal worden, om de broedende water vogels niet te storen. De vereeniging de „Vredesduif" zal pogingen in het werk stellen om ook bij de andere Nederlandsche forten vogeltjes uit te zetten. Te Hontenisse zijn voor de a.s. raads verkiezingen niet minder dan elf lijsten met candidaten ingediend. Zoodra men nog 25 kiesgerechtigden weet te vinden, die nog geen lijst ge- teekend hebben, volgt nog een twaalfde serie De te Middelburg aangewende po gingen om een dresseer-vereeniging te stichten, hebben succes gehad. De animo is groot. De menschen beginnen te beseffen, nu de goede krui-wagens bijna niet meer te bereiken zijn, hoe groot de waarde is van het „opzitten en pootjes geven." De marechaussee te Philippine is er in geslaagd om twee Belgen te snappen, die vier paarden over de grens pro beerden te smokkelen. De grenswachten hadden argwaan gekregen, doordat zij opmerkten, hoe de jaszakken van de smokkelaars uitbolden. Een arbeider te Hoofdplaat heeft zijn knie gebroken, omdat er een pak stroo op zijn rug viel. Zoo kennen wij iemand, die veel kopzorg heeft, omdat men hem harte loos een beentje lichtte. Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren De V. T.V. (Vlissingsche Turnvereeni- ging) organiseerde op 2en Paaschdag 'n wandeltocht door Walcheren, waarvoor groote belangstelling bestond. Overzicht bij het vertrek van den Boulevard te Ylissingen. Op 1 Mei vierde de Chr. Kweekschool te Middelburg haar 25-jarig bestaan. Op 26 April werd in Schut tershof een f eestvergadering belegd. Overzicht van de zaal tijdens de gedenkrede van den voorzitter, mr. P. Dieleman. liet neutrale kinderkoor Euphonia gaf in het concertgebouw te Vlissingen een opvoering van de kinderoperette „Een dag Khalif" onder leiding van den heer Ventevogel. Foto van de jeugdige tooneelspélers met bestuur en leider. Van week tot week groeit de Vlissingsche Pier.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25