Greta Garbo s nieuwste film 28 die andere man eigenlijk was een liefdesavonturier. Gewillig volgt zij dan ook liaar echtgenoot naar het biunenland, waar een zekere dood haar wacht, en probeert daar zijn geschokt vertrouwen terug te winnen. Haar bedoelingen zijn oprecht en de omstan digheden uiterst gunstig, twee voorname factoren om een grootsche verzoening tot stand te brengen. Het mysterieuze waas, waarmede Greta Garbo permanent omhuld is, wordt vanzelfsprekend nog aanmerkelijk geaccentueerd door het vreemde, bizarre land, waarin dit drama zich voltrekt. Toch is het een getrouwe weergave van W. Somerset Maugham's boekThe Painted Veil, zoodat men niet kan beweren, dat alleen terwille van haar het eigen aardige China tot de plaats van handeling gekozen is. Dr. Walter Fane (Herbert Marshallen zijn vrouw Katherine (Greta Garboop bezoek bij den Chineeschen generaal Tu (Warner Oland). Steeds grooter en grooter wordt de bewondering van Katherine voor haar man en zij hunkert naar het oogenblikwaarop hij haar weer, als voorheen, zijn volledig vertrouwen zal schenken. Nauwelijks tien jaar geleden bracht het stoomschip Drettningholm een bedeesd en verlegen Zweedsch meisje naar New York. Hei was Greta Louvisa Gustafson, die in Stockholm haar brood verdiende als mannequin en nu naar de Nieuwe Wereld kwam om roem en fortuin ie vinden. Thans is zij de grooie Metro Goldwyn Mayer ster Greta Garbo. Ken peinzende Katherine. Herbert Marshall, de man. die vooral na zijn uitstekend spel in De Blonde Venus, algemeene bekendheid verwierf, is in deze film de „leading partner" van Greta Garbo. Hij is een uitstekend acteur en bij Uitstek geschikt voor rollen als deze, waarin hij een zekere geslotenheid aan den dag moet leggen. Greta is hierin zijn vr uw Katherine, die echter minder uit liefde dan uit verveling met hem getrouwd is. Deze stap begint zich tc wreken, als zij Jack Townsend ontmoet, wiens vermeende liefde zij begint te be antwoorden. Het dreigt een catastrophe te zullen worden, als Katherine's echtgenoot de groeiende ge negenheid gewaar wordt en dan gaat rechtspreken. Hij is gouvernementsdokter in China en nu stelt hij zijn vrouw voor een fait accompli hem te volgen naar een district waar een verschrikkelijke cholera- epidemie heerscht. Op datzelfde moment dringt het tot haar door wat

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 28