Küftd GRETA'GARBO i Pastol James CArthur Gezien door de oogen van haar portretfotograaf :Y Si Men kijkt naar Uw mond - als U spreekt! 29 wMc>- Laat Trust Houses Ltd. U dan behulpzaam zijnl Zrj beantwoordt Uw vra gen, werkt een reisplan voor U uit, berekent de kosten en garandeert U een prima service voor elk van de 210 Trust House Hotels en Inns, die de voornaamste centra van toerisme volledig bestrijken. De Trust House Gids met ooi- ledige lijst der Inns en prijzen roordt gratis toegezonden op aanoraag bij: The Manager, Afd. Holland,Trust Houses Ltd., 57, Short's Gardens, Lon don W.C. 2. England. /^lareiice Buil, de portretfoto - graaf van de Metro Goldwyn Mayer, kan zich erop beroemen, slechts op een en kele uitzondering na, al de foto's van miss G-arbo, sedert haar tien jarig verblijf in Hollywood, te hebben gemaakt. Onlangs heeft hij het drieduizend - ste portret van deze Zweedsche ster genomen en De beroemde my sier ie use Garbo-uit- drukking, welke haar een wereldreputatie bezorgde. werkzaamheden muziek gemaakt wordt. In dit op zicht is Greta Garbo niet zoo. Wel zal zjj, als de Radio bij de hand is, een sta tion opzoeken, dat een operette uitzendt, of waar voor een humo rist optreedt, want Greta heeft een buitengewoon sterk gevoel voor humor. „Zij kan veel langer een pose doodt ze het bijzondere van het geval is, dat volhouden dan welke andere actrice ook, geen twee dezer foto's aan elkaar ge- die ik ken," beweert Buil. „Het is zelfs lijk zijn. voorgekomen, dat zij anderhalve minuut „Het feit, dat, ondanks de groote lang een bepaalde houding moest vol- hoeveelheid opnamen er geen twee houden. Het was een tijd-opname, precies dezelfde zijn, is het beste bewijs waarbij haar gezicht met kaarsen werd voor de groote veelzijdigheid van Greta verlicht. Tijdens den geheelen opname- Garbo, zell's in het poseeren," zei Cla- duur heeft zij geen spier bewogen." rence Buil. „Zij neemt veel gemakkelij- Het eerste portret, dat Bull van Greta ker een houding aan dan welke actrice Garbo nam, was er een, waarvoor zij ook, die ik ooit gefotografeerd heb, en lachende poseerde. Negen jaar lang zij weet pogenblikkelijk, of het goed of heeft zij geen andere lachende foto van slecht zal uitvallen." zichzelf laten maken tot haar laatste Greta Garbo heeft ook geen voorkeur opname in The Painted Veil. wat betreft het nemen van foto's „en „Het eenige, waar zij geweldige profile" of „en face", en dat maakt zorg aan besteedt, is heur haar. Daar- haar volgens Bull's opinie een bij voor heeft zij meer aandacht dan voor uitstek geschikt model. Ook is Zjj nooit haar „make-up" of haar costuum. of te nimmer overdreven in haar eischen Onveranderlijk vraagt zij mij iederen voor de „make-up", zooals men in keer voor ik de foto maak, of heui Engeland en Amerika de uiterlijke haar Wel goed zit," zegt Buil lachend, verzorging betitelt. „Een andere eigenschap van Greta „Greta is een van de weinige actrices, Garbo is, dat, gedurende de tien jaar. die het heerlijk vinden naar het foto- dat ik haar nu fotografeer, zij nog nooit grafische studio te komen om zich te ook maar één keer te laat op de afspraak laten fotografeeren," gaat Buil voort, gekomen is. Gewoonlijk komt zjj precies „en zij kan er een geheelen dag aan tien uur naar mijn atelier en dan heeft besteden om foto's van' zichzelf te zij zich voor dien tijd reeds volkomen laten maken. Dit was bijvoorbeeld gekapt en gekleed. Dat doet zij altijd het geval bij de opnamen voor de film thuis. Maar zij verwacht, dat ik even „The Painted Veil", toen zij den gehee- punctueel ben als zij is," besloot Buil. len dag in mijn atelier moest vertoeven „En dat is natuurlijk geen overdreven en ik geloof niet, dat zij gedurende eisch." dien tijd ook maar zes woorden gespro ken heeft. Zóó was zij met haar ge dachten bij het werk." De laatste „lachende" opname van Greta Wanneer er foto's van haar genomen Garbo, welke volgens Clarence Bull een zijn, wil Greta den anderen de proeven ervan Instituut voor Goedkoop BRIEFONDERWIJS Ernst CasimlrlMn 28, Arnhem. Dir. J. van dar WJ, hoofdnndarw. T Ieder, die alleen de i t cP' lagere school heeft be- zocht, kan onderstaande cursussen volgen en zijn HV doel bereiken. Laag maan- Uf delijks lesgeld. Atlassen, boe- V ken en woordenboeken gratis. W Correctie van gemaakt werk. Na goede afloop diploma's. Gratis hulp bij sollicitatie. Vraag nog heden inlichtingen, het ver plicht U tot niets. A-CURSUSSEN: voor Heren kommies, poli tie-diploma, mare- chaussée, militaire politie, verpleger, besteller, keurmeester van waren, hulp keurmeester (voor slagers), verkoper en winkelbediende (zowel in het algemeen, als apart voor kruideniers- en voor tex- tielwaren, manufacturen, enz.), chef winkelbediende, filiaalhouder, etaleur, administrateur, handelsreiziger, journa list, notarisklerk, inspecteur, enz Voor Dames: verpleegster, verkoopster en winkeljuffrouw (zowel in het alge meen, als apart voor kruideniers- en voor textielwaren, manufacturen, enz.), chef-winkeljuffrouw, filiaalhoudster, éta- leuse, privé-secretaresse, kinderverzorg ster, kinderjuffrouw, handelsreizigster, journaliste, enz. zien. En altijd weet zij zich iedere houding, waarin zij gefotografeerd is, te herin neren. Ontbreekt er een proef, dan vraagt z(j daar nogenblikkelijk naar. Miss Garbo's gezichtsuit drukking en houding hangen af van haar humeur 1 Dat is de oorzaak, dat geen twee foto's van haar aan elkaar gelijk zijn. Sommige sterren, zooals Joan Crawford en Constance Bennett vinden het poseeren gemakkelijker, als tijdens de fotografische hooge zeldzaamheid is. V Waar U ook bent als U met veel men- schen in aanraking komt..... altijd kijkt men naar Uw mond, wanneer U spreekt of lacht En iedereen ziet graag een frisse hen, goed onderhouden mond. Verzorg Uw mond daarom met Pastol, de heerlijk-frissche Nederlandsche Pastol, die wèl poetst maar nooit krast. Want dttr wordt heel nauwkeurig op gelet!... Probeert U eens een doosje of 'n tube, - vandaag nog en let dan op, hoe hagelwir Uw tanden worden. Pastol is Nederlandschfabrikaa t Doos 20 en 35 ct Tube 35 en 60 ets. -LM-L Boldoots maakt Uw tanden blank

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29