HET RAADSEL D. DlD. GOEDE MAAG LANG LEVEN GEBISMUREERD JEUK! Groot van het Fluweelen QyVhasker Silvikrin verlost van deze foltering f nieuws voor «Vrouwen! MAGNESIUM Baby heeft de flesch te pakken gehad. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN het Hebt U het grote nieuws al v< geheim om prachtig glanzend haar te be houden? Voor blondines luidt de oplossing: Blondona en voor brunetten Brunetta Deze schitterend geslaagde nieuwehaarwasmiddelen zijn resultaten van de moderne cosmetische wetenschap. Weet U waarom zovele vrouwen dof en glansloos haar hebben, dat lastig te behandelen is? Doordat de ouderwetse haarwaspreparaten kalkzeep vormen, die het haar dof en glans loos maakt. Blondona en Brunetta zijn geheel vrij van alkali. De voor het haar zoo nadelige kalk- zeepvorming wordt hierdoor geheel vermeden, waardoor het lastige speciale naspoelbsd overbodig wordt, zodat het haarwassen in veel korter tijd kan geschieden. Blondona is het enige haarwasmiddel, dat Kamilloflor bevat, het 70-voudig extract der bergkamillen en dit is het geheim, waardoor Blondona het aangewezen middel is, zelfs voor het teerste blonde haar. En alleen Brunetta bevat Hequil, een zuiver plantaardig preparaat voor volmaakte verzorging van donker haar. Blondines en Brunetten! Het volmaaktste wat op het gebied van haarverzorging be reikt is, wordt U geboden door het nieuwe OP een goeden dag van het jaar zich met hem in verbinding kon stellen. 1687 zag een visscher op het eiland Dezen Mattioli alias Ste. Marguérite voor de Fransche hebben velen aangewezen als den Man Middellandsche zeekust, hoe uit een met het IJzeren Masker, of liever venster van het als kerker dienende gezegd „Den Man met Het Fluweelen kasteel een zilveren bord werd ge- Masker". Want het masker was niet worpen. van ijzer, doch van zwart fluweel De verbaasde man haastte zich het verder bezat het een kinstuk, dat er voorwerp op te rapen en zag, dat er met stalen veeren aan bevestigd was, blijkbaar met behulp van een mes om den gevangene het eten mogelijk woorden ingekrast waren. De visscher te maken. kon niet lezen en, daar hij een eerlijk Het is echter zoo goed als zeker, man was, bracht hij het zilveren bord dat Mattioli in Pinerolo gebleven en aan den gouverneur van het eiland, daar in gevangenschap gestorven is. welke Saint-Mars heette. Ergo kan hij de raadselachtige gemas- Deze was op zijn beurt verbaasd, kerde niet geweest zijn, want die werd doch toen hij de woorden op het bord later op het eiland Ste. Marguérite gelezen had, ontstelde hij zeer en vroeg in de Middellandsche Zee en daarna den visscher, of hij den tekst ook in de Bastille te Parijs gevangen ge- gelezen had. De man vertelde, dat houden. hjj de leeskunst niet machtig was, maar Toen in 1687 Saint-Mars tot gouver- Saint-Mars liet hem onmiddellijk op- neur van het eiland Ste. Marguérite sluiten en gaf hem eerst weer de vrijheid benoemd werd, vergezelde hem op zijn terug, toen na een grondig onderzoek reis daarheen een gevangene, die dood- gebleken was, dat de visscher werkelijk ziek op het eiland aankwam, wijl de geen letter lezen kon. man bijna gestikt was gedurende de „Het is je geluk, dat je niet lezen twaalfdaagsche reis, die men hem in kunt," zei de gouverneur den eenvoudi- een geheel gesloten zeildoekschen draag- gen visschersman. stoel deed volbrengen. Wie wierp nu het zilveren bord uit De gemaskerde blijkt een bijzondere het venster t De Man met het IJzeren voorliefde te hebben gehad voor fijn Masker. linnengoed en kantwerk, terwijl hij De mededeeling, die hij erin gekrast veel guitaar speelde, had, is echter steeds een geheim ge- Zijn voorliefde voor fijn linnengoed bleven. en kant, die men voor hem uit Parijs liet komen, maakte, dat velen meenden kent geen geval, in den gemaskerden gevangene den Ondanks zijn 87 jaren verheugt deze welbekende grijsaard zich in een goede ge zondheid, omdat hij steeds in staat was zijn voedsel goed te verteren Deze heer, die een internationale vermaard heid heeft verworven, heeft zijn hoogen ouder dom te danken en het is zijn opgeruimd gelaat dat het ons vertelt aan de volmaakt gezonde gesteldheid van zijn maag. Op zijn hoogen leeftijd is zijn verstand nog even scherp alB toen hij dertig wasook zijn spieren zijn jong gebleven. Dit levert on6 wederom het bewijs dat wanneer de maag niets te wenschen laat, alles naar wensch verloopt. Indien uw maag te lijden heeft van de minder ernstige aandoeningen, zooals zure oprispingen, opge blazenheid, winden, indien last heeft van slapeloosheid, hoofdpijn na Uw eten, dan be hoort U dergelijke ongemakken nimmer als van geen beteekenis te beschouwen. Gebruikt onmiddellijk een kleine dosis Gebis- mureerd Magnesium, hetwelk een onschatbaar geneesmiddel is, want het werkt onverwijld. Vijf minuten na de eerste dosis is de over maat van aeiditeit, de oorzaak van drie-vierden van alle maag-aandoeningen, onschadelijk gemaakt en zijn Uw ongemakken verdwenen Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a f 1.per flesch of f 1 75 per groote flesch, die voordeeliger is verzekert U een gezonden ouderdom De w - dat meer de nieuwsgierigheid en de ouderen broeder van koning Lodewijk phantasie der menschen geprikkeld XIV te moeten zien. Immers Anna van heeft dan het raadsel van den gemas- Oostenrijk, de moeder des konings, kerde, waarvan de oplossing door de had eveneens dezen uitgesproken karak- weinige ingewijden voor eeuwig mee tertrek gehad en men veronderstelde in het graf genomen is. hier met een geval van erfelijkheid Het eerst wordt de geheimzinnige te doen te hebben, gemaskerde vermeld in het jaar 1678, Deze verklaring voor het geheim- toen koning Lodewijk XIV van Frank- zinnige geval moet echter als niet steek - rijk reeds twee jaar tevergeefs bezig houdend terzijde gelegd worden, want was, zich in het bezit te stellen van de zelfs al zou Lodewijk XIV een ouderen stad Casale, niet ver van Turijn in broer gehad hebben, waarvan het de Povlakte gelegen en in dien tijd een bestaan geheimgehouden was, dan nog toegangspoort tot Italië. bewijst niets, dat deze de gemaskerde Casale behoorde aan den spilzieken geweest moet zijn. hertog van Mantua, die steeds in geld- De onbekende moet, volgens zijn verlegenheid verkeerde en Lodewijk biechtvader, een aangename stem gehad XIV had van deze omstandigheid hebben. Hij beklaagde zich nooit over handig gebruik gemaakt, door in ruil den toestand, waarin hij zich bevond, voor een flinke som gelds van den hertog en liet nooit iets uit, wat een aanwijzing gedaan te krijgen, dat deze Casale zou kunnen zijn voor zijn identiteit, aan de Fransche troepen zou uitleveren. Later werd de gemaskerde gevangent Maar de hertog hield zich niet aan overgebracht naar de Bastille te Parijs, de overeenkomst, die zijn vertegen- alwaar hij in een torenkamer verbliji woordiger met den Fransehen gezant moest houden en niet slechter, doch gesloten had, en Lodewijk XIV was ook niet beter behandeld werd, dan dan ook diep gegriefd, dat de ander de overige gevangenen, zijn verplichting niet nakwam. Op 19 November 1703 overleed hij De koning liet den vertegenwoordiger plotseling zonder ziek geweest te zijn, van den hertog van Mantua door een en reeds den volgenden dag werd hij vertrouwd officier op Fransch gebied begraven. lokken, daar arresteeren en alsdan In de overlijdensregisters werd hij opsluiten in de vesting Pinerolo. onder den naam Marchiolv, oud om- Saint-Mars, die toen gouverneur dier streeks 45 jaar, vermeld, vesting was, kreeg het bevel den ge vangene, „iemand, waarover Zijne Ma- I n tegenstelling met vroegere ver- jesteit reden tot ontevredenheid had", 1 moedens is gebleken, dat de naam zoo te behandelen, dat de man alle Marchioly geenszins verband houdt redenen tot berouw zou hebben. En met dien van Mattioli. voorts diende Saint-Mars er voor te Wie hij dan wel geweest mag zijn, zorgen, dat niemand iets omtrent den deze mysterieuze man, wiens gelaat gevangene ervoer of contact met hem iemand na zijn gevangenneming nooit kreeg. meer aanschouwde De gouverneur bediende den ge- Wij weten het niet en zijn naam zal kerkerde, wien men den naam Lestang wel voor eeuwig een geheim blijven gegeven had, ofschoon zijn ware naam een geheim, dat de geschiedenis niet Mattioli was, zelf, opdat niemand blijkt te willen prijs geven. Krabben maakt het Jeuken steeds erger, U doet verstandig met de oor zaak van de kwaal te bestrijden, zoo dat de Jeuk bedaart en de huid zich herstelt. Tallooze lijders aan huid aandoeningen hebben met succes het D.D.D.-Recept van Dr. D. Dennis aan gewend. Het is geen vettige zalf, doch een heldere vloeistof, die diep in de poriën dringt en de ziektekiemen doodt. Lijdt aan Ekzeem, Dauw worm, Open Beenen of eenige andere huidaandoening, reeds de eerste drup pels zullen den Jeuk doen bedaren. Flacons 75 cent en 2.50 bij Apo thekers en Drogisten. A 27

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 32