sanatogen LUX Gezondheid! EEN VERMOEIDE HUID WAT DOEN WIJ DAARAAN? TOILET ZEEP Welke eenjarige bloemplan ten kunnen we in Mei buiten zaaien? veroorzaakt rimpels maakt Utv c/etaat oud 37 Tja wat doen wij aan al die kleine dagelijks voorkomende er gernissen, die in ieder huishouden zoo niet aan de orde van den dag, minstens aan de orde van de week zijn Dan is er dit en dan is er dat en altijd is er watzucht de vrouw des huizes en zij vraagt zich at of het bij anderen ook zoo zou zijn. Stel u gerust, mevrouwtje het is overal zoo Uw huishouden is volstrekt geen' uitzondering. TTet gebeurt overal wel eens dat men hij het oliën van deuren en andere scharnieren een vetvlek maakt op een bruinen schoen dat juist als men op het punt staat uit te gaan de nestel van den schoenveter breektiedereen morst wel eens met ei of zoete likeur of maakt een schoensmeervlek op een licht karpet. En wie ontdekt niet wel eens een ga atje in een paraplu waaraan overigens nog niets mankeert Gewoonlijk zijn het kleine, schijnbaar weinig belangrijke onheilen, die echter meestal groote ergernis met zich mee brengen. En wat doen wij daaraan 1 Wat doen wij eraan als bijvoorbeeld het molton onderkleed van onze eet tafel bij den maaltijd telkens en telkens weer onder het tafellaken komt uit kijken en ook overdag, als er niet gegeten wordt, zichtbaar is onder het tafelkleed uit t Het staat leelijk en slordig en her haald rechttrekken helpt niet, het schuift doordat het tafelblad zoo glad is toch telkens weg. Hier is een eenvoudig middeltje: wij leggen aan beide uiteinden, als het een rechthoekige tafel geldt, en rondom als het een ronde tafel is, een zoom in het molton dubbel (niet inslaan) en hierdoor rijgen wij een elastiek. Dit zal het molton kleed in den gewenschten stand houden en afzakken doet het nu niet meer. Deuren oliën gebeurt met een veertje gedoopt in zeer weinig olie, die men op een schoteltje heeft. Heeft men onver hoopt toch een vetvlek op bruine schoenen gekregen, dan maken wij een papje van talkpoeder met benzine en leggen dat 24 uur op de vlek. Heeft u een veter waarvan de nestel is afgebroken en zijn er geen andere veters in huis Dan hoop ik voor u, dat u een stukje zwart of bruin lak in huis hebt. Een propje gesmolten lak wordt om de uiteinden van den veter gerold tot het den vorm heeft aan genomen van den nestel. Het lak wordt dadelijk hard en niemand zal het verschil opmerken. I Tecft u het ongeluk gehad zwarte schoensmeer te morsen op uw kar pet Niet knoeien met benzine maar wrijven met sehoone lappen gedrenkt in brandspiritus. De vlek zal geheel verdwijnen. En ei-vlekken met koud water ver wijderen, mevrouwtje, en vooral niet met warm als ze al opgedroogd zijn. En vlekken van kleverige likeur uit bonbons bijv. worden verwijderd met alcohol van 90%. Niet met warm water of benzine of wat dan ook, want dat maakt het onheil maar erger. En dat gaatje in de paraplu daarvoor zijn speciale envelopjes in den handel inhoudende zwarte ronde gegomde pleistertjes, die men aan de binnenzijde van het regenscherm tegen de gaatjes plakt. Vermoedelijk zijn deze handige pleis tertjes ook wel in andere kleuren ver krijgbaar. WIE een zonnig beschut hoekje in zijn tuin heeft, kan daar nog heel goed Zinnia's zaaien, zoowel de klein- als de grootbloemige soorten. Als snijbloemen zijn ze heel geschikt. Zinnia's blijven 8 tot 14 dagen goed op water. Dan zijn er de leeuwenbekjes. Die kan mén nu ook nog in den vollen grond zaaien. Het zeer fijne zaad komt maar even onder den grond. Men plant ze uit op 30 c.M. afstand van elkaar. Na het zaaien moet men den grond goed vochtig houden. Zy kunnen dan in Juli bloeien en houden daarmee vol tot de vorst invalt. Zy verlangen een zonnige standplaats en een voedzamen bodem. Een niet minder mooie, maar niet zoo bekende eenjarige zaaibloem is de Sal- piglossis Variabilis, die zich eveneens goéd voor snijbloem leent en iets zeer aparts is. Zij verlangt een zonnige beschutte standplaats. Hoogte ongeveer 80 c.M. Wie de Salpiglossis nog niet geprobeerd heeft neme hiermee eens een proef. Niet minder mooi zijn de Nemesia's als voorgrond van bloemen borders, rotspartijen enz. daar zij niet hooger worden dan 1530 c.M. Een niet te natten bodem, anders vermengen met wat zand. Een nogal forsche plant van 11.50 M. hoogte is de Cosmea Bipinata, die men gewoonlijk niet voor begin Mei in den vollen grond uitzaait. Zij verlangen nogal flink ruimte, zoodat men de regels een halven meter van elkaar neemt en later op ongeveer een voet lengte op den regel uitdunt. Het zijn dankbare snij bloemen die tot laat in den herfst bloeien. En dan zijn er nog de zonnebloemen die zoo algemeen bekend zijn dat wij er niet over behoeven te schrijven. Wie een flinken tuin heeft mag hierin de zonne bloem niet laten ontbreken. Vooral op den achtergrond maken zij 'n mooi effect. De gewone zonnebloem, Helianthus annuus, vinden wij de mooiste. De Helianthus cucumerifolius is een kleinbloemig soort, geel met zwart hartje en wordt ook veel gebruikt. Drink Gezondheid en kracht in met SANATOGEN Degenedie Sanatogen gebruikt, wordt rijkelijk beloond door afwezigheid oan zwakte, door een toeneming van kracht en energie Van lichaam en geest, schrijft Dr. Cl. L. Wheeler. Zoo is het oordeel van doktoren over Sanatogen en wanneer men voor oogen houdt dat meer dan 25.000 doktoren schriftelijk hun goedkeuring over Sanatogen heb ben uitgesproken, is het wel dui delijk dat gij het volste vertrou wen in Sanatogen kunt stellen. Sanatogen zal U helpen, zooals het honderdduizenden vóór U heeft geholpen aan nieuwe kracht en gezondheid. Begin nog vandaag Uw gezond heid te verbeteren met Sanatogen. Probeer het eens een paar dagen en zie voor Uzejf hoe Uw ver moeidheid verdwijnt en Uw zenu wen tot rust komen. Binnen enkele weken zult gij U niet alleen beter voelen, maar gij zult er veel beter uitzien. Volg den raad van deze doktoren en geniet weer als vroeger van een jeug dige gezondheid. Het Zenuwsterkend Voedsel. In alle Apoth. en Drogist, vanaf fl. I - Het hedendaagse leven stelt zware eisen aan onze huid. Verontreinigende lucht op straat duffe atmosfeer in keukens, winkels en kan toren dit alles maakt de huid droog en hard. Zo ontstaat een vermoeide huid en komen heel gauw de gevreesde rimpels. Wat moet U doen om Uw huid hiertegen te beschermen Neem tijdig de juiste voor zorg, die l.ux Toilet Zeep U biedt. Dit is niet alleen een heerlijk geurende zeep; zij wordt speciaal gemaakt voor de verzorging van het gelaat. Zij zuivert de huid tot diep in de poriën en heeft een verzachtende en heilzame werking. Behoud Uw jeugd en bekoorlijkheid door het gebruik van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37