Sportieve Q^IodeUen TJenoodigd materiaal: 6 kluwen (20 gram) of 12 kinwen (10 gram) Anker Cor- donnet Mercerisé Nr. 5s F 610 (donker ecru), stalen haakpen nr.l, ongeveer 90 cm. hoeden - laiton. Begin met 3 1. Ie toer 6 v. in den tweeden losse vanaf de haaknaald. 2e toer 2 v. in iedere v van den vorigen toer. 3e toer 2 v. in de volgende v.1 v. in de volgende v., herhalen vanaf rondom. 4e toer 2 v. in de volgende v., 1 v. in iedere v. van de volgende 2 v., her halen vanaf rondom. Ga door met meer deren 6 keer in iederen toer, telkens na gelijke afstanden (om te meerderen 2 v. in dezelfde insteeklns, nooit meerderen boven de meerderingen van den vorigen toer) totdat de bol 14 >4 cm. in doorsnee is. Voor een grootere hoedmaat meer toeren haken, terwijl men naar verhouding op gelijken afstand meerdert naar den rand toe. 2 toeren zonder te meerderen. Meerder 5 keer in den volgenden toer. 2 toeren zonder te meerderen. Meerder 4 keer in den volgenden toer. 3 toeren zonder te meerderen. Meerder 4 keer in den volgenden toer. Haak zonder te meerderen tot de laatste toer van den bol 11 cm. verwijderd is van het midden. Meerder 6 keer in den volgenden toer. 1 toer zonder te meerderen. Meerder 7 keer in den volgenden toer. Nog een keer herhalen vanaf 3 toeren zonder te meerderen. 10 keer minderen in den volgenden toer (om te minderen haak een v. niet hee- lemaal klaar, laat dus 2 st. op de haakpen, een halve v. in de volgende v. en houd 3 st. op de naald, nu den draad over de naald en door alle 3 lussen doorhalen tot 1 lus. 1 toer zonder te minderen. Nog I keer herhalen vanaf Minder iederen elfden st. in de twee volgende toeren. Haak zonder te minderen totdat de bol 18% em. is vanaf het midden, ss in den laatsten st., 1 1. om draaien. (ss slingersteek, d.w.z. ga met de naald in den steek en haal den draad direct door alle twee lussen). BandGebruik dubbe len draad en haak v. alleen in de achterste lussen van de steken van den vorigen toer. Ie toerMeerderen in iederen vijfden st. tot het eind van den toer, verbindt den laatsten st. met den eersten st. van den toer met ss, 1 1., om draaien. 5 toeren zonder te meerderen, maar neem beide lussen op, iederen toer verbinden met ss, 1 1., omdraaien. 7e toerMeerderen in eiken 12en st. 4 toeren zonder te meerderen. 12e toer Meerderen in eiken 20en st. 2 toeren zonder te meerderen. Haak een toer over "het laitonaf hechten. Strikje Haak met dubbelen draad 13 1., 1 v. in den 2en 1., 1 v. in eiken vol genden I.. I I., omdraaien. 1 v. in iedere v. van den vorigen toer. Herh. vanaf tot een lengte van 16% cm. Maak een strikje door in het midden 15 keer den draad er omheen te wikkelen. Koord Maak met drie strengen van ieder 32 draden een vlecht-, zoo -lang dat zij rondom het hoedje past. Naai het strikje in het midden van het hoedje. Trek den bol iets over de vlecht heen. A jkortingen st. steek 1. lossev. vaste ss slingersteek. Het sportieve type draagt een klein, kwiek hoedje van stof, leder, stroo of een van die kwieke gehaakte modelletjes, die met tasch of sjaal een garnituur vormen. Wie schrikt bij het hooren van alles wat er niet bij gedragen kan worden, bedenke, dat er nog zoo heel veel overblijft, waaruit een passende keuze gedaan kan wor den handschoenen met kappen van nappa of varkens- leder, gezellige, kleurige scarfs in streep-, ruit- en moesdessins, een enorme verschei denheid ceintuurs en handta8schen in leder en stof, alles aan te vullen en op te fleuren met die heel bijzondere kleinigheden, die juist in het spor tieve genre als even zoovele vondsten bijna dagelijks ont staan als daar zijn verchroomd nikkelen letters en figuren, lederen knoopen, origineele spelden voor das of hoed en zoo voort, en zoo voort. Natuurlijk zijn er onder u, die zeggen „Ja, maar ik zie nooit van die aardige dingen Dan maar een klopjacht georganiseerd langs de winkels Heusch, het loont de moeite HET is nog niet eens zoo heel lang geleden, dat alles wat een beetje nonchalant, een beetje vrijgevochten en een beetje buite nissig was in de kleeding, werd bestempeld met den naam sportief. Dat is nu alweer lang een overwonnen standpunt en de jongeren onder ons herinneren zich dat niet eens meer. Zij kennen niet anders dan de echte, geijkte sport- kleeding een aparte dracht voor iederen tak van sporthet trainingspak voor ski en tinmen, de jumper om te zeilen, de trui om te roeien en schaatsen te rijden. Toch blijft er voor wie geen bepaalde sport uit oefent een ruime keuze in de zoogenaamde sportieve modellen, die niet te verwarren zijn met de boven bedoelde sportmodellen. Tot de sportieve modellen belmoren de vlotte, jeugdige, simpele mantelpakjes, de eenvoudige (of schijnbaar zoo eenvoudigejaponnetjes en de hoedjes met-niets-er-op-of-er-aan. De sportieve kleeding vormt een klasse op zich zelf. Om hierin op haar voor- deeligst voor den dag te komen moet de draagster behooren tot het sportieve type, d.w.z. het slanke, vlugge, vlotte type, dat zich soepel, lenig en ge makkelijk beweegt. Een dik, gezellig moeke in een sportmodel al zit het haar ook als aan gegoten is ten eenen- male 'n vergissing Het eerste vereischte voor het sportieve model is, dat het sober zij en dat alle toiletbijkomstigheden volkomen ermede in stijl zijn Hierbij dus géén vossenbont, geen halve of heele voiles, geen fijne suède handschoenen of witte glacé's, geen lakschoenen, noch kanten of foulard blouses, zijden hand- tasschen of parasols

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38