Geef 's een handje ZWARTKOP SHAM POD UW WERK VLOT BETER Wamieeï Jweftde (Nt/fdjeCfdeef 39 PER PAKJE Eischt uitsluitend Hollandsche verpakking. Het is U W waarborg voor kwaliteit. IETS OVER OPVOEDING (Voor mevrouw W. te H.J IN de opvoeding en bovenal waar om. Laat het bezoek precies doen alsof het gaat om eenkennige kinderen er geen kind in de kamer is. Vraag het geldt: voorkomen is beter dan kind niets gebied het niets. Laat genezen. het aan z'n lot over. En niet eenmaal, Kleine hommels kunnen er niet maar telkens en telkens weer als er vroeg genoeg aan worden gewend vreemden zijn. vreemde gezichten te zien en vreemde Kinderen zijn net als jonge dieren stemmen te hooren. Reeds vóór de nieuwsgierig. eerste maand om is moet men daarmee Na een poosje gaat de peuter op beginnen. verkenning uit. Is dit verzuimd Aait eens zacht langs het bont, dat of is het kind de bezoekster heeft afgelegd, snuffelt desniettegen- eens aan de mooie mantelknoopen van staande toch den mantel der bezoekster, die veilig eenkennig en ver weg op een stoel zit enals bang voor men kijkt dan schiet het kind als een vreemden, dan nog is de zaak niet haasje weer naar zijn eigen hoekje, hopeloos. Op den duur zal het echter steeds Men moet echter met zeer veel tact een stapje dichterbij komen, en beleid te werk gaan. Maar ook als het zelfs vlak aan den Met de allerbeste bedoelingen doen schoot van de bezoekster staat, dan zoo heel veel ouders het.averechts nog of liever dan juist neme men geen verkeerdnotitie van het kind en praat gewoon Zij willen het schuwe en eenkennige door, alsof er niet zooiets als een kleine, kind geruststellen, naar zich toe halen bange wezel in de kamer was. met lieve woordjes en beloften zij Dan kan het gebeuren, dat geheel trachten het te dwingen, heel lief wel is onvoorbereid het kleintje, na de bezoek - waar, maar toch zij dwingen voortdu- ster langen tijd te hebben aangestaard, rend. opeens met een directe vraag voor den Het kind moet iets doen waar het dag komt. geen zin in heeft en dat niet alleen, Dan is het oogenblik gekomen om maar iets waarvoor het bevreesd is. vriendschap te sluiten door een bevat- En als dan alle lieve woordjes en telijk antwoord te geven en zoo een beloften van dan -kryg-je-dit of dan- gesprekje te beginnen, maar het moment rnag-je-dat toch niet helpen, hoe vaak voor het handje geven is dan nog lang zien wij het dan niet gebeuren, dat niet aangebroken, vader of moeder het geduld verliest en boos uitroept: „en nou moet het YAJanneer wij ons rustig rekenschap maar eens uit zijn met die kuren geven van de volgorde der dingen, vooruit, geen gezeur verder, je doet wat dan zien wij dat het kind in zijn on- je gezegd wordt en daarmee uit...!" schuld en natuurlijke onbevangenheid Het is heel begrijpelijk, maar het veel eerlijker is dan wij volwassenen, is glad verkeerd, heusch. Immers het kind wil wel een handje Het geneesmiddel voor eenkennige geven, maar alleen aan goede vrienden kinderen - is onverschilligheid. en bekenden. Dit lijkt gemakkelijker dan het is, Dat is de logische gang van zaken, want voor een moeder, die graag eer Wij draaien het om .- wij steken wild- met haar spruit inlegt, is vrijwel niets vreemden met geveinsd hartelijkheids- zoo moeilijk als geen notitie nemen betoon de hand toe en eerst daarna, van het kleintje. soms heel lang daarna sluiten wij vriend- En toch is dat en dat alleen de schap. Het kind, niet gedreven door de zekerste weg om verlegenheid en schuw- gecompliceerde drijfveeren van volwas heid te overwinnen. senen, handelt spontaan en zuiver Breng het kind in de kamer waar aangevoeld en het getuigt van weinig vreemden zijn, geef het speelgoed in een inzicht, wanneer wij ons daartegen hoekje apart en kijk er niet meer naar verzetten. 171. Meisjesmantel. Raglanmodel. Opgestikte zakken. Twee rijen knoopen. Sluiting met ceintuur. Verkrijgbaar in bovenwijdte 72, 76, 80 c.M. Benoodigde stof 2.50 M. a 140 cM. breed. 190. Zijden meisjesjurk. Hals met kraagje. Mouwen met strook jes. Onder aan den rok drie strookjes. Verkrijgbaar in maat 68, 72, 76, 80. Benoodigde stof 3 x de lengte der jurk. 191. Meisjesjurk van kunstzijde. Wit kraagje met strik, bies met knoopen, opgezette zakken. Mouw met manchet. Verkrijgbaar in maat 68, 72, 76, 80. Benoodige stof 2 x de lengte der jurk de lengte der mouw stof van 100 eM. breed. merde kostuums, die ontleeud zgu mode-album „Zomerpraeht", zjjn patronen ver krijgbaar tegen den prjjs van 50 ets. voor com plets, 15 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. By bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kun nen geschieden by uw agent of bezorger; door girostorting op No. 142700door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM, waarby *0 cts- extra voor toezending per j post verschuldigd is. Men kan echter de patro nen ook afhalen aan het bureau van dit blad. /iet utodetowc AaaMtiaóc/milddeê Voor iedere haarsoort: goud-witte verpakking Blond-Speciaal: groen-witte verpakking Alleen wanneer het haar een natuurlijken golf bezit of gepermanent Moet de watergolf echter langer en beter houden, dan is het naast een vakkundige behandeling een vereischte, dat het haar met een alkalivrij middel gewasschen wordt, opdat het gezond en elastisch blijft „ZoeTj Gebruikt daarom de alkali- Verkrijgbaar inj zeepvrije Zwartkop "Shampodor" voori halve en kwart flacons. de haarverzorging. De golf houdt nog 1 eens zoo goed en U zult zich verheugen over den mooien natuurlijken glans. 'Shampodor" is voor elke haarsoort geschikt. BL0NMNES,die hun haar blond willen houden of hieraan de natuurlijke blonde tint willen teruggeven, gebruiken Zwartkop Shampodor BLOND-SPECIAAL.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 39