IIIIH hier geen tekort dreigt. „Sauter's Wijnkelder" staat simpel in den telefoongids vermeld. Maar wie den vollen klank van deze woorden heeft mogen beseffen, zal gaarne onderschrijven, waartoe Tim mermans eens begeesterd werd„In Maastricht ligt in een kelder, te groot voor patatten en selderie, de wijn, de edele wijn te zingen, in de stilte, den donkeren en de kille. Hoort hun mystiek muziek in flessehen en in ton nen. 't Gevangen licht van zomer zonnen! 't Is poëzie, het is gebed, het is louter geluk, en den dirigent is Mr. SauterEn hij schonk ons daar de wijn, lijk er geen tweede kan zijn Een Mozellijk de harp van David, die gesmolten in de flessehen zit 1" Danknuaan den di rigent Sauter, voor z'n uitnemende gast vrijheid, met den wensch, dat zijn ge bottelde melodieën alle tijdig moge zin gen in holland8che kelen, om weer plaats te maken nen' Ter {^tegenheid van ons bezoek ,Tot m ienSte dronken de knechten een. van jaren.... glaasje mee. Een magazijnbediende telt flessehen Bourgogne, die ln yoote rekken liggen op- je van den kelder, waar het edele vocht door kenners en bezoekers geproefd wordt. ten in iedere denkbare afmeting. Van lage, smalle kelders gaat men langs bouten loopplanken naar op hooger of lager niveau gelegen ruimten, die weidsch en breed zijn. Een tocht vol verrassin gen, die de eigenaardige kelderstilte en de kunst matige verlichting nog onderstreept. De tempera tuur is er vrijwel gelijkmatig in zomer en in winter, zooals een goeden kelder betaamt, zoodat het er in warme dagen koel en bij barre kou buiten, genoeglijk warm is. Eenmaal opgenomen in dezen geenszins te vreezen schoot der aarde, dan is men gauw het bovengrondsch seizoen vergeten. Want alle beschikbare ruimten zijn ingenomen met eerbiedwekkende vaten, en alle wanden zijn mozaïeken van glaswerk, vol van beloften. Men zal u wondere bijzonderheden verhalen van al dit in tonnen en flessehen beslotene, herkomst en jaartal, van streek en smaak, en de welluidendste namen zullen u vloeibaar gegoten worden in een gul geboden glas. Terwijl het oor geboeid luistert, zal het oog den schoo- nen schijn waardeeren en de neus zal keurend krullen als de vinger toppen het koele vocht door den glaswand eer bewijzen en dan hebbe smaak, die smaak heeft. Het is verheugend, dat Ne derland ergens goed humeur in voorraad heeft liggen in zoodanige hoeveelheden, dat De kelders zijn een warnet van gangen en ruimten in iedere denkbare afmeting.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 7