DOOR BLOEIEND ZUID-BEVELAND 16 De Zeeuwsche boomgaard bloeit: een weidetajereel op den weg naar Kloetinge. Trek er maar eens op uit, een zacliten, zounigen voorjaarsdag. Dadelijk buiten Goes, op den weg naar Kloetinge, omhult u al de zachte, ijle bloesem geur, dien gij blijft ademen in heel het land van Kloetinge, van Kapelle en Biezelinge, van Wemel- diuge, van Ovezande, Driewegen, Ellewoutsdijk eu Oudelande, en hoe ze meer mogen heeten, de dorpen van 't Zuid-Bevelandsche fruitgebied. U hebt er toch op gerekend, dat de Zeeuwsche klei graag aan uw schoenen en broekspijpen klontert, vooral wanneer 't, zooals de laatste weken, nogal 'ns geregend heeft. Geen gekleede schoenen en geen netjes gestreken broek maar soliede wandel- trappers en een sportcostuum zult u noodig hebben in de vette Bevelandsche polders. Want ook al maakt u den tocht niet te voet, ook al gaat de reis per fiets of per auto wanneer u ten volle genieten wilt van de rijkste plekjes, van verrassende vergezichten, dan zult u er toch hier en daar eens een wandeling langs minder offieieele en minder gebaande wegen voor over moeten hebben misschien laat u een gemoedelijke ronde Zeeuw wel eens in zijn boomgaard NIET ten onrechte draagt Walcheren met zijn rijkdom aan natuurschoon achter de schuttende duinstrook onder alle Zeeuw sche gouwen den eere-naain van Zeelands Tuin. Maar er is een jaargetij, waarin een ander landschap verre de kroon spant, ook boven het Walchersche in het prille voorjaar, als het blad nog bijna geheel uitspruiten moet, dan is er geen plekje van Zeeland te vergelijken met 't Zuid-Bevelandsche. Meer dan de majesteit van zijn hoog overhuifde polderdijken, meer dan de droomerige rust van zijn spiegelende weelen lokt ons er in April en Mei de blanke en zacht rose toover van den bloei in zijn ruime, rijke boomgaarden. Er zijn streken in den lande, die op handiger wijze partij trokken van den bloeitijd, door het verkeer er heen te lokken en aan het vreemdelingen- bezoek een extra-profijt te behalen. Voor geen ander Hollandsch landschap doet de pracht van de Zuid-Bevelandsche boomgaarden onder alleen, wij behielden er de rust en de intimiteitde Zeeuwsche bloei is er voor de Zeeuwen. Door 't sprookjesbosch in Kapelle. Kom daar 'ns naar kijken, als 't twee maanden verder is

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 16