s Het is geen pretje om reus te zijn DUBBEL «STER lij km opelhi a/taeian maat zóó wint DUBBELSTER NIEMEIJER'S QjuJtótueJl fyuwt! l /ytraa. I 29 WANNEER we iemand zien, die opvallend groot is, draaien we ons om en kijken dezen persoon na. In sterke mate ondervindt dit de zeventien-jarige Robert Wadlow, een jongen uit Alton in Illinois, die bij zijn geboorte het normale gewicht van 8 y2 pond had, maar nu de schaal reeds laat doorslaan tot 290 pond en zich „verheugt" in een lengte van ongeveer 2% meter. Er zijn echter maar weinig menschen, die medelijden v^plen met Robert Wadlow, hoewel zijn voeten een lengte hebben van 45 c.M., en een breedte van 40 c.M. Bovendien heeft de jongen last van platvoeten. Robert begon het eerst over zijn voeten te klagen, toen hij nog een kleine jongen was. Maar zijn vader, Harold F. Wadlow, sloeg er weinig acht op en dacht, dat het alleen kwam omdat de jongen „voortdurend met zijn teenen zat te wriemelen". Er werden schoenen voor hem gekocht, die een paar maten te groot waren, maar lang voordat deze als versleten konden worden beschouwd, moesten ze worden op zij gezet voor een nóg grootere maat. Natuurlijk werd het voetgebrek bij Robert hierdoor veroorzaakt, dat hij te snel groeide, zoodat zijn voetzolen niet meer in staat waren het ongewone gewicht te dragen en doorzakten. Weldra kwam het zoo ver, dat geen enkel schoenenmagazijn hem een be staande maat kon leveren niets paste hem meer. Er zat toen niets anders op dan zijn schoenen speciaal te laten maken en aangezien er een aanzienlijke hoeveelheid leer in moest worden ver werkt, waren ze lang niet goedkoop. Maar Robert's voeten bléven hem martelen en op advies van den huis dokter ging zijn vader met hem naar een voet-specialist. Deze raadde aan „Hij moet bijzondere, voor hem voor geschreven schoenen dragen met inge bouwde, stalen steunzolen." Dit was slecht nieuws want de schoenen van den jongen kostten reeds 28 dollars per paar en om de drie it vier maanden was hij er uitgegroeid. De niet gemakkelijke taak om een „been- bekleeding" te fabriceeren voor de „buiten-model''-voeten van Robert, werd ondernomen door 'n groot schoe nenmagazijn, dat beweerde, dat de goedkoopste prijs zou worden honderd dollars per paar nog billijk, wanneer rekening werd gehouden met het werk, dat er aan was en de hoeveelheid leer, die er in ging zitten. Indien men denzelf den maatstaf aan nam als voor ge wone schoenen, dan was het nummer van het laatste aan Ro bert geleverde paar schoenen60 1 En tegelijkertijd met de voeten van den jongen breidt ook de rest van zijn lichaam zich uit. In het afgeloopen jaar is zijn lengte met ongeveer 7 c.M. toegenomen en de dokters beweren, dat hij waarschijnlijk zal blijven groeien tengevolge van te overvloedige werking der slijmklieren totdat hij om en nabij 3 M. lang zal zijn. Een van de groote problemen in Robert's leven is bovendien nog de slaapgelegenheid. De wieg, waarin hij als baby kwam te liggen was na drie maanden al te klein en vanaf dat oogen- blik is een van de meest brandende vraagstukken in de familie geweest Waar en hoe zullen we den jongen laten slapen Twee jaar geleden kwam dit een ondernemende firma in matrassen, bed den en ledikanten ter oore. Ze begreep onmiddellijk, dat hieruit reclame kon worden geslagen en vervaardigde als geschenk een bed voor den jongen Wadlow. Dit bed was bijna 2J4 meter lang en op dat tijdstip dacht iedereen, dat de jongen dan toch eindelijk iets had, waarmede hij het zijn heele leven lang zou kunnen doen. In minder dan een jaar was Robert uit zijn nieuwe bed gegroeid en nu slaapt hij met op getrokken knieën, terwijl zijn voeten rusten op de leuningen van een paar stoelen. r~] ijn buitengewone afmetingen in lengte en gewicht zijn voor den jongen overigens van weinig waarde geweest bij het beoefenen van sport. Als kleine jongen vond hij het een genot om met zijn makkers haas-je-over te sprin gen. Maar de jongens uit zijn klas stel den al heel gauw vast, dat zij niet over hem heen konden komen, terwijl ze. wanneer hij over hén sprong, meestal als een platte pannekoek op de straat- steenen werden geduwd. Later werd hij een verwoed aan - hanger van het korfbal-spel, maar de tegenpartij liet bij iederen wedstrijd een heftig protest hooien, omdat Roberl Wadlow zonder eenige moeite bij d< mand kon komen en de bal er doorheei liet vallen. En aangezien dit voor de eigen club de eenige verdienste was, die het lidmaatschap van Robert rechtvaar digde zijn bewegingssnelheid was beneden peil moest hij het twaalftal uit. Overigens heeft deze jonge reus zich op school altijd een normaal leerling getoond. Hij beschikt zelfs over een zekere welsprekendheid, die hem geschikt zou maken voor het ambt van advocaat aangenomen dat de bali zich later bereid zou verklaren een dergelijk „buitengewoon" lid toe te laten 10 ct. per ons Koop een flesch Silvikrin en zie hoe de roos verdwijnt, hoe Uw haar opleeft, hoe het krachtiger wordt, hoe het groeit Ja, hoe het groeit. Want dat is het wonderbaarlijke: Haren groeien door Sil vikrin. Dat komt door het gehalte aan Puur Silvikrin. de gecon- I Aan Laboratorium Silvikrin I I Verlaatstraat 52-56 Rotterdam I Zend mij als lezer van dit blad Uw proefpak- 1^^^ ket met een Silvikrin-behandeling voor 3 weken gratis en franco. Voor porto en verpakkings- I kosten sluit ik 30 dv aan postzegels hierbij in. I Naam I «Plaats I Als brief (aesloten envelop) verzenden. 30 ets post- I I zegels insluiten. Adresseer en schrijf nauwkeurig. I Silvikrin en biologische haarvoe- ding van Dr. Weidner en Prof. Hopkins. Koop nog heden een flesch of vraag het gratis 3 weken monster metonderstaan- den bon nog heden, als U nog twijfelt. Silvikrin, de grootste ontdekking van deze eeuw. Thans 3x sterker door Neo-Silvikrin Bij Apothekers, Drogisten en Parf. waar het bord hangt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29