Xoitit A DE FAMILIE-DICTATOR LONDEN BEZOEKT Park Lane Hotel Howard Hotel White Hall Hyde Park 34 Instituut voorGoedkoop C,T BRIEFONOERWIJS Ernst Casimirlaan 26, Arnhem. Oir. J. van der Bij, hoofdonderw. Ieder, die alleen de lagere school heeft be zocht, kan onderstaande cursussen volgen en zijn doel b reiken. Laag maan delijks lesgeld. Boeken gratis. Correctie van gemaakt werk. Na goede afloop diploma's. Gratis hulp bij sollicitatie. Vraag nog heden inlichtingen, het ver plicht U tot niets. C-CURSUSSEN: Ambachtsschool* onderwijs: chauffeur-monteur, auto- Dieselmonteur, electriciën, electro- techniek, radiomonteur, radiotechniek, lasser, lastechniek (autogenisch en elec- trisch), machinist, stoomwerktuigkunde, motormachinist, motortechniek, vlieg- tuigmecaniciën, vliegtuigtechniek, zweef - vliegtuigbouw, zweefvliegen, installa teur van centrale verwarmingen, zwak stroommonteur, sterkstroommonteur, lijnwerker-telegrafist, smid-bankwerker, constructie-bankwerker, fitter, lood gieter, bouwkundig tekenaar, machine tekenaar, electrotechnisch tekenaar, betonbouw, adspirant bouwkundig op zichter, bouwkundig opzichter, enz. doodt Vervolg van pagina 23 Het was de schrille en bevende stem van Alice, die het uitriep. De hezuinigmgsinan zuchtte. „Goed," zei hij. „Alle toelagen zijn tot op de helft verminderd, en er wordt niet meer over gesproken." Constance kwam op uit haar ver- dooving. „Wij schikken ons in deze vernede ring," zei ze hitter, „omdat we iliets anders kunnen beginnen, voor vader terugkomt. We zijn machteloos. U hebt ons heleedigd door't een fooi te noemen. We bedelen niet maar tegenover die beleediging staan we óók machteloos. Wij eischen echter, dat onze toelagen, of 't gedeelte, dat u wenscht te betalen, ons op de normale manier wordt uitbetaald, in één maandelijksch be drag." „Een maand vooruit?" zei de voogd, zijn wenkbrauwen optrekkend. „Waar om 1 Geeft u alles den eersten dag uit „Natuurlijk niet. Maar we hebben 't recht, het inééns te ontvangen." „Veel te verleidelijk," zei Hedge hoofdschuddend. „En 't is niet econo misch ook. Weet u wel, dat menige bank intrest betaalt per dag De bank, waarop uw vader geld heeft gedepo neerd voor zijn huishouding, doet 't tenminste. Ik moet dat geld beheeren. Betaal ik u drieën S 250 per maand vooruit, dan gaat er een aanmerkelijk bedrag aan intrest verloren. Betaal ik S 8,52 per dag, dan levert de rest van die S 250, hoewel dagelijks minder, toch nog iets op. Die politiek zal ik volgen. U wordt iederen morgen be taald, in cheques." „Dat is 't toppunt," zei Constance steenkoud. ,,'t Spijt me, dat u dat vindt, juf frouw Brooke, 't Is alleen maar zakelijk zuiver. Maar ik wil 't anders inrich ten, als u bezwaar hebt tegen een dage- lijksche cheque ik wil per week be talen, maar dan aan 't eind, niet aan 't begin van een week. Aanvaardt u die schikking, dan zal de eerste betaling vandaag over een week geschieden." Constance weifelde. Zij had nog 2.97. Zij kon er misschien een week tegen. Maar ze moest aan Billy en Alice denken. Die zaten op zwart zaad. Nee; de trots der familie Brooke zou moeten bukken voor dien vent. Er was geen andere keuze het dagloon, of failliet. „We willen 't met elkaar bespreken," zei ze. „Heel goed," stemde Hedge toe. Constance ging, door de twee anderen gevolgd, de hall in en de groote ont vangkamer door naar den uitersten hoek van de muziekkamer, waar zij veilig waren tegen spiedende ooren. Een half uur later kwamen zij terug. De bezuinigings-expert verwelkomde hen met een vriendelijk lachje en knikje. Zij gingen voor hem staan, Constance in 't midden. „We nemen 't halve rantsoen aan," zei ze koud, „niet omdat we 't billijk of zelfs maar fatsoenlijk vinden, maar omdat we er niets aan kunnen doen. En" hier moest zij even slikken „we hebben besloten, het geld bij den dag te innen." „Uitstekend," zei Hedge. „Da's zaken doen. Dank u, juffrouw Brooke." „Ik wensch niet bedankt te worden." „Heel goed. Ingetrokken." Constance keek hem trots aan, maar zei niets meer tegen. Er was nog een zaken kwestie af te doen. „Wij hadden vandaag ons geld moeten ontvangen," zei ze, „maar u wilt pas morgenochtend betalen, zegt u. Dan zijn er twee termijnen vervallen. Billy en ik hebben dan recht op een cheque van S 6.66 ieder, en Alice krijgt S 3.33 in plaats van S 1.66. Is dat zoo „Volkomen juist," antwoordde Hedge en hij maakte een aanteekening. Alice en Billy zuchtten zacht en keken bewonderend naar hun zuster. Daar hadden ze geen van beiden aan gedacht. Connie had een daggeld voor hen gered Toen de drie Brookes weer van het tooneel verdwenen, keken de oogen van den bezuiniger de middelste figuur der drie na, en er was een zekere goedkeuring in zijn blik. Goed zaken doen boezemde hem respect in. ZEVENDE HOOFDSTUK Matilda Jones was een juffrouw met een manie. Die manie was Constance, en strekte zich niet. enkel over het meisje zelf uit, maar over al, wat Constance toebehoorde. Dus ook over Demosthenes. En toen Matilda, die de kamenier van Co- stance was, Demosthenes door een uitgestrek- ten arm bij zijn nek zag gepakt, trok zij ten strijde. Demosthenes was een schoothondje, dat het voorrecht genoot, speciaal aan de kasteelvrouwe van den huize Brooke toe te belmorenHij voelde het echter volstrekt niet als een voorrecht, dat II. Hedge in de bibliotheek op hem trapte en daardoor ontdekte, dat hij tot de huisgenooten behoorde. Hij had zich dan ook in trillende ergernis op de hielen der zakelijke economie gestort, ten einde te bewijzen, dat hij geen kleedje was. II. Hedge, die handig was, had De mosthenes in weinig of geen tijd te pakken, en verwijderde hem uit de na bijheid zijner hielen. Ilij schudde hem onzachtzinnig door elkaar en was nog aan 't schudden, toen Matilda binnen kwam. „Schei uitzei Matilda dramatisch. H. Hedge staakte het geschud, maar liet Demosthenes nog aan zijn nekvel hangen. „Zet neerbeval Matilda. „Wat is dat vroeg de bezuiniger, het worstelende troeteldier overziende. „Dat herhaalde Matilda met een ijselijke stem. „Dat Dèt is de hond van juffrouw Connie." „Wilt u beweren, dat dit een echte hond is Matilda stikte haast. Haar ziel bad, dat Demosthenes de beleediging niet hoorde. „Zet hem neer beval zij. „Merci," zei H. Hedge kalm. „Hij wil me bijten. En of 't een hond of een rat is, ik wil niet gebeten worden. Ik zal hem maar wegdoen." Matilda werd bleek. Demosthenes werd weggedaan O verschrikking. Zij vluchtte de bibliotheek uit en ging haar meesteres zoeken. „Hij vermoordt Demosthenes schreeuwde Matilda. Dit was voor Constance genoeg. Zij rende naar beneden, sloeg treden over schijnbaar met iederen stap haar hals wagend, maar toch zoo zeker van tred als een gems. De bezuinigingsman had het zwarte schepseltje nog op armslengte, toen zij op het tooneel verscheen. yM1- Laat Trust Houses Ltd. U dan behulpzaam zijnl Zij beantwoordt Uw vra gen, werkt een reisplan voor U uit, berekent de kosten en garandeert U een prima service voor elk van de 210 Trust House Hotels en Inns, die de voornaamste centra van toerisme volledig bestrijken. De Trust House Gids niet nol- ledige lijst der luns en prijzen wordt gratis toegezonden op aatwraag bij: The Manager, Afd. Holland,Trust Houses Ltd., >1. Short's Gardens, Lon- don W.C. England. DE TOONAANGEVENDE STAD DER WERELD: Verhoogt het genoegen van Uw bezoek door in een van deze schit terend ingerichte Hotels te ver blijven. Prijzen voor elke beurs. Piccadilly, W. 1. In het hart van Londen, tegenover Green Park en Buckingham Palace en vlak bij het theater- kwartier en de voorname winkelwijken. 400 slaapk., alle m. eigen badk. Eenpersoonsk. vanaf 14/6 d. tweepers. vanaf 25/-. Suites vanaf 42/-. Rest, en grillroom. Orkest. Garage v. 200 auto's. Norfolk Street, Strand, W.C. 2. Centraal gelegen, bij de schouwburgen. Modern van inrichting. Elke kamer met badk. of str. water, centr. verwarm, en telefoon. Ideale om geving voor ontspanning. Prijzen vanaf 10/6, incl. ontbijt. Tijdige reserveering aanbevolen. Telegr.- adres: Howdotel,London.Tel.: Temple Bar 4400. 92, Lancaster Gate, W. 2. Prettige sfeer. Fraai uitzicht op Hyde Park. Garage, electrische lift, telefoon en stroomend warm water op alle kamers. Logies met inbe grip van ontbijt en bediening 9/-. Pension vanaf £4.4.0 per week. Telegram-adres: Welcoming London. Telefoon Padd. 2251. Inlichtingen voor reizen naar de Britsche Eilanden, een zakkalender, welke alle a.s. evenementen aan geeft, alsmede andere brochures zijn bij alle reisbureaux verkrijgbaar. fceist 'i ^ac&ts via Hoek. en aeexda^. via K&W-n^en, hdL. en &e£\£$Jende Q&exLkaape, fcetouw de. fèejii&uheaux e* de. ^taa*neaa\t tMif. ïeeJLaJrud te, K£t44tn^en

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 34