„Jïlo^enwij rwkeri'? ZWARTKOP DROOGSHAMPOON Slapelooze nachten door spit Salts Kruschen dagodijhö dcfii lïeficcdeoen-jöieedd mooi Hacw- Na drie weken KRUSCHEN werd het beter 33 ,,Laat los riep Constance. II. Hedge keerde zich om en bekeek haar met grooten ernst. „Als ik hem loslaat, bijt hij in mijn enkel," zei hij. „Ik heb er bezwaar tegen, in mijn enkel geheten te worden. Ik heb er eens een gebroken, en dat vind ik voldoende." Constance sprong op hem toe en nam Demosthenes in haar armen, 't Was maar een erg klein dingetje, maar 't hapte nijdig naar H. Hedge en gromde op een manier, waar een flinke muis bang voor geweest zou zijn. „Hoort dat ding aan u vroeg li. „Ding 1 Dat is mijn hond." „Hoe heet hij Bacil „Hij heet Demosthenes." „Waarom zoo'n massa naam voor zoo'n beetje hond Dat is onevenredig niet toepasselijk." De huisvoogd wijdde nog een korte studie aan zijn voormaligen belager. „Waarom houdt u eigenlijk 'n hond?" zei Hedge. „In de huiselijke orde hoort zoo'n dier niet. Het verhoogt den wél stand en het gemak niet 't brengt niets voort. Soms is 't gevaarlijk, ge woonlijk is 't een last, en altijd is 't een kosten. Hoeveel kost het levens onderhoud van dién hond Constance riep haar minachting uit. „KostenDenkt u, dat ik niets anders te doen heb, dan uit te rekenen, wat Demosthenes aan eten kost En wat doet 't er toe Ik weet alleen, dat hij vijfhonderd dollar gekost heeft, toen hij kwam." „En hoe lang hebt u hem „Zeker een jaar." „Dan zullen we twintig procent af trekken voor waardevermindering," zei Hedge, snel rekenend. „Ik betwijfel zelfs, of hij nog wel vierhonderd zou opbrengen." „Meneer 1" „Een tweedehandsch of eenigszins ge bruikte hond is nooit zooveel waard als een nieuwe. Maar al daalt de waarde, de onderhoudskosten blijven even hoog. We onderhouden dus een volkomen nut teloos dier, waarvan de waarde steeds daalt, tegen kosten, die naar verhou ding steeds stijgen." Een tweedehandsch hond Constance was sprakeloos. Onwillekeurig drukte zjj Demosthenes vaster tegen zich aan. „Ik geloof niet, dat ik toe kan stem men in uitgaven, die zoo absoluut geen zin hebben," ging Hedge voort, den hond afkeurend aanziend. „Uw houding is belachelijk zei Constance. „Maar wetenschappelijk juist," ant woordde hij onverstoord. „Ik zal u moeten verzoeken, dien hond weg te doen. Ik zal er den best mogelijken prijs voor zien te maken." „Prijs Voor mijn hond Denkt u, dat ik hem voor - éénigen prijs zou ver- koopen „Dat zou ik u beslist aanraden. Ik ben zelfs bereid, de opbrengst op uw eigen rekening te storten." Constance keek hem aan. „U meent 't toch niet t" „Absoluut. Ik geef toe, dat de on kosten per dag voor dit dier waar schijnlijk geen groot bedrag uitmaken. Ik kom tegen het principe op. Er zijn in dit huishouden duizend en nog wat kleine manieren van verkwisting, 't Is mijn plicht tegenover uw vader, er zoo veel uit te schakelen, als ik kan." „Weet u, dat ik dien hond van mijn vader gekregen heb T" vroeg Constance triomfantelijk. De bezuinigingsman werd er niet door verslagen. „De oorsprong van de verschillende geschenken hier in huis gaat me niet aan," zei hij. „Ik beschouw alles slechts naar zijn nut of noodzakelijkheid voor de huishouding." „Mijn vader had me wel een St. Ber nard kunnen geven in plaats van een schoothondje," zei Constance met fij nen spot. „Weet u, hoeveel een St. Bernard opeet „Ik heb die kennis nooit noodig ge had, maar 't zal wel uit te vinden zijn, denk ik," antwoordde Hedge, zoo ern stig, dat Constance twijfelde, öf hij wel ernstig was. „Enfin," zei ze, „als u ooit probeert u met mijn hond te bemoeien mijn hond, hoort u dan haal ik direct een stel zeer groote honden in huis. Dan kunt u uitvinden, hoeveel die opeten, 't Idee IJ begrijpt toch ook wel, dat Demosthenes voordeeliger is dan een St. Bernard „Dat zal wel, juffrouw Brooke. Maal ais u dit dier wilt onderhouden, moet ik u toch verzoeken, dat van uw toe lage te doen. Ik mag er geen proviand voor betrekken op de algemeene re kening." Hier liet Demosthenes, die den be zuiniger met zichtbare onrust had be keken, een knorrig geluidje hooren. „Vervolgens heb ik in de serre een groot aquarium zien staan, juffrouw Brooke, met een aantal goudvisschen er in. Die visschen brengen niets voort en zijn dus nutteloos, en ze zijn niet eetbaarmaar waar ik het meeste bezwaar tegen heb, is, dat er door die tank dag en nacht water stroomt. „Schatten we het gemiddelde op twee liter per minuut, dan verbruikt die tank tweeduizend achthonderd tachtig liter water per dag. Weet u, dat deze huis houding het water per verbruikten meter betaalt Alleen die tank ver bruikt meer dan een millioen liters water per jaar Dat gaat niet." „O nee En weet u, wat mijn vader doet, als u dat aquarium wegdoet Hedge schudde onverschillig het hoofd. „Waarschijnlijk vermoordt hij u dan," zei Constance kalm. ,,'t Zijn j zijn goudvisschen. Hij is er dol op. Hij fokt ze hij heeft al verschillende nieuwe soorten gekweekt. Er is hem wel eens honderd dollar geboden voor één exemplaar „En dat heeft hij natuurlijk aange nomen." „Nee zeker nietMaar hij heeft wèl eenige exemplaren aan 't Aquarium en aan wetenschappelijke instellingen ge geven." „Ik ben blij, dat u er over gesproken hebt," zei Hedge, en hij maakte een notitie. „Ik zal dus slechts een gedeelte wegdoen, om water en voedsel te sparen." „Probeer 't maar eenszei Constance veelbeteekenend, waarop zij zich om keerde en met Demosthenes wegging. Wordt vervolgd. PANOliAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam. Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland fl.62yt per kwanaal of f(U2% per week. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. lnterc. 13866. AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. Tel. lnterc. 33170. Giro iüt. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 2-1. Tel lnterc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE. Stationsweg 95, Tel. Imerc. 111666. Giro nr. 45141. UTRECHT, Biltstraat 142, Tel. lnterc 13475, Gironummer 149597. s HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27 Telefoon lnterc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Boscüsiraat 110. Telefoon lnterc. 1713. Gin» nr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Vroeger dacht iedere vrouw met on genoegen aan de onaangename geur van tabaksrook, die zich op het haar vastzette. Heden kan rook voor het haar niets meer uitmaken. lederen morgen voor het doorborstelen wordt het haar licht met Zwartkop Droogshampoon bepoederd en het is vetvrij, glanzend en geurig, alsof het zoojuist gewasschen was! Zwartkop Droogshampoon is een haarverzorgingsmiddel van bijzondere samenstelling en werking: het ontvet en ontstoft het haar in een oogwenk, zonder een grijs waas achter te laten. Zwartkop Droogshampoon bevordert de duurzaamheid van de ondulatie en maakt het kappen gemakkelijk De 80 dagen doos met poeder dons kost 65 cents: de nieuwe poe- derklopper voor 30 dagen 30 cents, .éf' dpQ „jEen jaar lang heb ik gesukkeld met spit in den rug en hevige pijnen in de beenen. Zelfs zoo erg, dat ik 's nachts niet kon slapen. Ik heb hiervoor alle middelen aangewend, maar niets hielp, totdat ik er eindelijk toe overging om eens Kruschen Salts te gebruiken. En ik had het nog geen drie weken gebruikt, toen kon ik al weten, dat het gaandeweg beter werd. En nu kan ik er beslist niet meer buiten, want ik had het een week niet gebruikt en de pijnen kwamen weer terug. Daarom heb ik dan ook weer een potje aangeschaft. Ik kan Kruschen Salts dan ook ten zeerste aanbevelen. B. J. IF. te B." Indien de afvoerorganen niet be hoorlijk functionneeren, ontstaat in het lichaam een ophooping van schadelijke afvalstoffen en urinezuur, wat de on draaglijke rheumatische pijnen kan veroorzaken. De zes verschillende zou ten in Kruschen drijven deze afval stoffen en urinezuur langs den natuur lijken weg zachtjes en volkomen uit het lichaam de „dagelrjksche dosis" Kru schen zal daarna de afvoerorganen blijven aansporen om alle schadelijke stoffen geregeld uit het lichaam te ver wijderen. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten h f 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbe grepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels-Maat schappij Amsterdam, voorkomt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35