VOOR IEDER WAT \&Êm UUUiliv^ i4444J*K4; J444UMiE4. Ï4444OT441 w Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die onlleeud zijn aan het modealbum „Zoinerpracut", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets, voor rokken, blouses, kleine uvondjasjes en kin der-kleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummcr. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR ..PANOR A" NASSAUPLEIN 1 - HAARLEM waarbij 10 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 1326 herkennen als niet pas send. Maar laten wij samen de modellen op deze bladzijde eens be kijken. Zij vormen een goede illustratie van het hierboven beweerde. En waarom, zoo zult gij vragen, zijn nu de Nrs. 75 en 76 meer voor een jong persoontje geschikt dan de nrs. 39 en 40 Wij zullen het u vertellen. Het niet inèer jonge figuur komt het best tot zijn recht bij mm of meer verdoezelde lijnen. Verge lijken wij deze modellen onderling met elkander, dan zien wij dat de al te gladde halsafwerking, de gemarkeerde taillelijn, het schootje en de zeer korte mouwen van de jeugdige modellen niet alleen niet verdoezelen, maar in tegendeel veel wat bij een rijper figuur niet fraai meer is, onbarmhartig op den voorgrond plaatsen. Beschouwen wij nu de nrs. 39 en 40. Taille en heuplijn vloeien hier als vanzelf ineen. De doorloopende smalle voorbaan kleedt af en maakt zeer slank. De soepele jabot van het model ter eene zijde en de revers van het bolero- model ter andore zijde laten veel minder van het figuur zien dan het strakke, ingezette lichte vest van no. 76. Daarenboven eigenen zich de glad ingezette mouwen met de naar onderen vallende ruimte veel beter voor iets meer gezette figuren dan de korte, ruime mouw, hoe flatteus deze overigens ook is. Het vlotte, geruite bloesje met de aardige pofmouwtjes kan in een ommezientje worden gemaakt van een van die grappige, moderne katoenen ruitjes, die wij ook wel voor gordijntjes gebruiken rood-wit-bruin of blauw-geel-zwart of wit-rose-grijs zijn fleurige combinaties, die vroolijk staan onder een mantelpakje van effen stof. Van tafzijde staat natuurlijk veel gekleeder, maar dat katoenen ruitjesgoed kost maar 35 cent per el en we hebben maar drie el en een paar parelmoeren knoopjes noodig.en een Panora-patroon kost maar twee dubbeltjes. Is het niet verleidelijk 15. M antelcostuum van tailleurstofMantel met ttcee rijen knoopen. Breede revers. Rug met stuk. De rok heeft 'n voor- en achterbaan met plooien. Verkrijgbaar in maat 40, 42, 44, 46. Benoodigde stof: 3 M. a 140 c.M. breed. 16. Zomermantel van effen stof. Driekwart lang. Wordt gesloten met 'n das, welke zich aan 't voorpand bevindt. Opgestikte zakken. Verkrijgbaar in maat 40, 42, 44, 46. Benoodigde stof: 2.50 M. d 140 c.M. breed. 39. Japan van effen stof, doorgezakte halsbies en sjaal van dezelfde zijde waarmee de mouwbies gevoerd is. Verkrijgbaar in maat 48, 50, 52. Benoodigde stof: 3.25 M. d 140 c.M. breed. Wij brengen op deze pagina Een paar gekleede japonnen voor moeder, twee aardige jurken voor de groote dochter, een schattig blousje voor de bakvisch, een jurkje voor kleine zus en een pak voor broer zoo heeft elk wat van zijn of haar gading. Er wordt zoo vaak tegen gewaarschuwd, dat de vrouw van rijperen leeftijd, die zich nog jong voelt, zich ook jong te jong in dit geval kleedt. Wie een soepel, slank figuur bezit en daarbij elastisch en vlug van beweging is, denkt al heel gauw dat kan ik nog best dragen en dan is het resultaat lang niet altijd een onverdeeld succes. Maar hetzelfde geldt voor het jonge meisje ook z\j hoede er zich voor, kleeren te dragen, die den strikten eenvoud en het ongekunstelde missen, die nu eenmaal het heerlijk voorrecht zijn van de jeugd. Is het wel eens bij u opgekomen, dat iets dat u buitengewoon staat, u eigenlijk. niet staat? Het klinkt een beetje paradoxaal en vermoedelijk zult gij zeggen „Als het me staat en ik zie er goed mee uit, welnu dandan sti&t het me en dan past het me ook Maar daar zit 'm nu juist de kneep Het staat wel, maar het past niet. Een piepjong, blond ding kan een schoonheid zijn in een hoogen bontkraag, maar een vlotte strik van geruite tafzij of een spor tieve wollen das als mantelafwerking past oneindig beter. En dat is nu juist het moeilijke om iets, waarin wij er flatteus uitzien, te 40. Japon van geruite stof in bolero-vorm. Tweedeëlige ballon- mouw. Hals versierd met witten strik. Verkrijgbaar in maat 48, 50, 52. Benoodigde stof: 3.25 M. a 140 c.M. breed. 151. Blouse van geruite tafzijde. Hooge hals, ronde kraag, korte ballonmouw, hooge ceintuur. Verkrijgbaar in maat 4046. Benoodigde stof: 2 M. a 100 c.M. breed. 180. Geruit zomerjurkje. Raglanmodél. Groote ronde kraag. Klokkende rok. Verkrijgbaar in bovenwijdte 68 en 72 c.M. Benoodigde stof: 2 maal de lengte d 90 c.M. breed. 204. Blouse-pakje, hooggesloten. Wit kraagje, stropdas, korte broek. Verkrijgbaar in bovenwijdte 64, 68, 172 c.M. Benoodigde stof: 1.75 M. a 140 c.M. breed.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38