Voetbalploeg de Belgen ove Hoe de Nederlands DE WEEK SPORT VAN AAN de reeks van overwinningen, welke de Neder- landsche voetbalploeg in den loop der jaren heeft behaald (tegen België waren het er voor Zondag in officieele wedstrijden 24 van de 47 met 9 gelijke spelen) kan er wederom één worden toegevoegd. Het waren wederom de Roode Duivels, die overwonnen werden. In Brussel won het Neder- landsch Elftal Zondag met 20. Een uitslag, dit op den voorgrond, welke niet geflatteerd is, ondanks het feit, dat over 't algemeen genomen de ploegen in het veld aardig tegen elkaar opwogen. Er waren perioden van Hollandsch, zoowel als van Belgisch overwicht. Het karakter van het spel tusschen de beide landen verschilde echter in groote mate. Waar de Belgische aanvallers onmachtig waren te scoren en zich slechts bij uitzondering een behoorlijke kans daartoe wisten te scheppen, was bijkans elke aanval der Oranjemannen gevaarlijk voor de tegenpartij. Daarom behoeft men omtrent de vraag van al of niet verdiend, absoluut niet van meening te ver schillen. Wij waren eerlijk gezegd niet zoo heel erg gerust op een gunstig verloop. Tegen Frankrijk hadden de Belgen een gelijk spel bevochten en al werd dan met sprekende cijfers van Duitschland verloren, de Belgen konden hieruit mogelijk te meer kracht putten om hun landgenooten te toonen, dat zij nog meetellen op internationaal voetbalgebied. Hoewel wij van dit laatste niet het tegendeel willen beweren, is Zondag in de Belgische hoofdstad toch wel duidelijk gebleken, dat het Hollandsche voetbal hooger moet worden aangeslagen dan dat der Roode Duivels. In het veld mogen de Belgen dan al een spel demonstreeren, dat van technisch standpunt bezien niet voor het onze onderdoet, in den voornaamsten factor, welke aan het voetbal spel ten gronde ligt, het maken van doelpunten, staan onze Zuiderburen momenteel bij ons ten achter. De voetbalwedstrijd BelgiëHolland te Brussel. Oven het Hollandsche doel. Halle is Zelfs het weder optreden van den bekenden Raimond Braine vermocht niet hierin verandering te brengen. Voor het maken van doelpunten is één Bakhuijs ons op 't oogenblik meer waard dan twee Braines. Dit is Zondag trouwens wel duidelijk gebleken. De Belgische midvoor moge in het veld al een kracht van beteekenis zijn, voor het vijandelijke doel is hij niet half zoo gevaarlijk meer als voorheen. Het Oranjeteam kan op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Achter sloot het als een bus. De verdediging had het te korte spel der Belgen voor het Hollandsche doel zoo goed door, dat slechts zelden een behoorlijke schietkans voorhanden was. Ook de middenlinie Nederland. Iclopt België te Brussel. Spelmoment uit den wedstrijd ran Zondag j.l. Een afgeslagen aanval op het Belgische doel. icht tijdens het spel. Het moment speelt zich af uitgevallenDe hal gaat corner. Vijf minuten voor den aanvang van den strijd in 't Heysel-Stadion. De Hollandsche ploeg maakt zich strijdvaardig. Een niet alledaagsch kiekje rond de voetbalmatch. heeft zich kranig ge weerd. In de tweede helft verleenden Smit en Lagendaal zoo nu en dan nog assistentie, zoodat er voor de Belgische aan vallers geen doorkomen aan was. Twee doelpun ten van echt Hollandsch maaksel waren de be looning voor het gevaar lijke aanvalsspel der on zen. Smit en Bakhuijs waren de fabrikanten hiervan. Ongetwijfeld zijn deze beiden ook onze beste binnenspelers geweest in wier schaduw noch Drok (voor de rust) noch Lagen daal (daarna) konden staan. Op de vleugels had Oranje eveneens een goede bezetting, met Van Gelder als uitblinker. Zie hier in het kort een over zicht van de Hollandsche ploeg in haar succesvollen strijd in de Belgische hoofdstad Wat zal nu Zaterdag a.s. het resultaat van den strijd tegen de Engelschen zijn Hoe zal onze ploeg er in die ontmoeting uitzien De tweede vraag is makkelijker te beantwoorden dan de eerste. Gezien den wedstrijd van Zondag j.l. kunnen er maar weinig veranderingen aangebracht worden. Een open vraag blijft, wie de rechtsbinnenplaats zal bezetten. Een kracht, die in het kader van onzen aanval past, schijnt voor die bezetting niet voorhanden. Zoowel Drok als Lagendaal zijn tegengevallen. Zou men Adam weer niet eens een kans geven t Andere wijzigingen komen er zeker niet. En de uitslag tegen de Engelschen Ja, men beschuldigt ons wellicht van overdreven optimisme, doch een nederlaag op voorhand, neen, daaraan gelooven wij zoo maar niet. Ongetwijfeld zullen Albions zonen flink voor de zegepraal moeten kampen. De Nederlandsche voetbal ploeg behaalde Zondag in Brussel een 20 over winning op de Belgen. Foto van het Oranjeteam. Van links naar rechts: v. Heel, v. Run, Wels, B. Paauwe, Drok, Smit, v. Gelder, Anderiesen, Bakhuijs, Caldenhoven, Halle.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 18