HULP bij ongelukken ALS DE KIPPEN GOEDKOOP ZIJN Gebakken piepkuiken VOOR DE HUISVROUW ONS MENU- 36 Maandag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Gebakken eieren met rauwe sla en liam (comestibles). Rijstebrij. Bloemkool met versclie worst. Yoghurt. AardappelsoepVarkenscarbonado met raapstelen. Vruchten. Runderlapjes met bruine boonen. Krentenpannekoekj es. Vischcroquetten. Asperges met harde eieren en gewelde boter. Ketelkoek met stroopsaus.. Gehakt met slakropjes. Griesbrij. Aspergesoep. Gepaneerde kuikens met groente. Roomsoezen. 3 piepkuikens £10 gram zout 1 ei paneermeel partjes citroenfrituurvet. Snijd de kuikens in de lengte langs den rug open, sla ze met het vlak van een hakmes eenigszins plat en verdeel ze dan in de lengte langs de borst in tweeën. Wrijf de kuikenhelften af met een vochtigen doek, verdeel het zout erop, schud ze luchtig in een weinig bloem, doop ze daarna in het met een lepel water uitgeklopte ei, wikkel ze vervolgens in paneermeel en bak ze in heet frituurvet gaar en goudgeel. Laat de kuikens op poreus papier wat uitlekken, schik ze op een schotel en garneer deze met partjes citroen. Ge kunt geurig aangemaakte sla erbij geven, echter ook een of andere groente als bloemkool, gestoofde asperges, doperwten, enz. Deze bereiding is eveneens zeer geschikt voor jonge hanen. SOFAKUSSEN IN KELIMWERK TAen kelimsteek, die een getrouwe nabootsing is van breiwerk, kan men werken van linksnaar rechts of van boven naar beneden (in omgekeerde richting teruggaande). De naald wordt schuin ingestoken. Men werkt steeds over twee of over vier draden. Men werkt in rijen. Door elke rij wordt een aantal halve steken gevormd. De beide helften van een en denzelfden steek komen te zamen in hetzelfde stofgaatje. Het afgebeelde patroon is gedacht in zwart met grijs en oranje of in zwart met grijs en korenblauw. De combinatie zwart of negerbruin met licht- grijsen beige is minder opvallend doch eveneens fraai. ONZE INMAAK IN MEI Rabarber Voor 6 glazen van 1 Liter neemt men 4 K.Q. rabarber. Men schilt de rabarberstelen, snijdt deze in stukken en wascht ze in water schoon. Zet de rabarber op met 1 d.Lwater en kook zoo lang tot de stukjes tot moes zijn. Men vult de glazen tot 1 c.m. onder den rand en steriliseert 3ji uur bij 100 graden. IN ieder huishouden komen wel eens ongelukjes voor en in 'n huishouden met jongens is het om zoo te zeggen aan de orde van den dag, dat er altijd wel één is met een buil of een schram, een snee in den vinger of een verbrande hand of een kapotte knie. Moeders, die schrikken, flauwvallen of weghollen, aan anderen overlatend in te grijpen, zijn al van bijster weinig nut. De huisvrouw en moe der, die voor haar taak berekend is, weet van handelend optreden. Zij heeft tijdig haar voorzor gen getroffen en zoodoende heeft zij alles in huis wat noodig is bij dergelijke voorvallen verbandgaas, zwachtels, jodium, een sterile schaar, pleisters en boorzalf. Aanbeveling verdient het, deze ingrediënten te bewaren in 'n uitgekookt jampotje met schroef deksel en liefst op een dadelijk in 't oog vallende plaats, want de manier om zulke zaken zóó goed op te bergen, dat in een oogenblik van schrik en verwarring niemand weet, waar te zoeken, is niet aan te bevelen. Brandwonden smere men dadelijk in met vet of boter. Er zijn speciale brandzwachtels in den handel. Men hoeft slechts een stukje hiervan af te knippen en dit op de verbrande plaats te leggen om blaren te voorkomen. Ook het hinderlijke branden en jeuken zal weldra ophouden. Heeft iemand zich gesneden aan een niet al te schoon mes, dan is het verstandig om ter voorkoming van infectie jodium over de wond te strijken. Het bijt wel even, maar het voor komt vaak erger. Daarna legt men een kluit boorzalf op een dubbel gevouwen gaasje en drukt dit tegen de geblesseerde plek, waarna men er een verbandje omheen legt. Men gebruikt ook wel, bij gebrek aan iets anders, soda (1 lepel op 1 liter kokend water) voor wond- behandeling. Nooit brenge men ech ter pleister, watten, pluk sels of vezels in directe aanraking met een open wond, daar deze stoffen slechts met de grootste moeite er weer uit kunnen worden verwij derd. Voor het schoonwas- schen van verwonde (vuile) jongensknieën gebruike men lauw ge kookt water, desgewenscht kan een scheut van een slappe ly soloplos sing (1%) toegevoedg worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 36